Που υπηρετήσατε;

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Από ότι είδα δεν υπάρχει αντίστοιχο topic στο forum και μου έκανε εντύπωση, γι’ αυτό το ανοίγω εγώ. Εδώ μπορούμε να αναφέρουμε Όπλο/σώμα , ειδικότητα, μονάδες κλπ.
Παρουσιάστηκα στο Κέντρο Εκπαίδευσης Υγειονομικού, στην Άρτα . Έκανα 4 εβδομάδες εκπαίδευση στο 401 ΓΣΝΑ όπου πήρα ειδικότητα Βοηθός Ακτινολογικού Εργαστηρίου, μετά πήγα 5 μήνες στο στρατιωτικό νοσοκομείο Ρόδου(95 ΤΥΕΘ) και το υπόλοιπο της θητείας το πέρασα στο 414 ΣΝΕΝ στης Πεντέλης τα Βουνά.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Αυτο νομιζω ειναι απο τα στοιχεια που στα χαρτια σου λεει οτι ειναι απορρητα! Δεν ειμασταν ολοι relaxed! Μεχρι να ξεκαθαριστει το θεμα εσωτερικα, και γινει ελεγχος για το εαν οι πληροφοριες επιτρεπεται νααναρτηθουν, το θεμα κλειδωνει..

Φωτη δεν εχω κατι μαζι σου, αλλα καποια πραγματα μπορει να αποβουν επικινδυνα. Και ειμαστε ανοιχτα προσβασιμος διαδικτυακος τοπος.

Φιλικα
Στεφος





ΥΓ: A! Και για να μην παμε και μακρια...

edit
[url=http://forum.mens-only.gr/viewtopic.php?f=43&t=124]Κανόνες[/url] του Men's Only έγραψε:Δεν επιτρέπονται συζητήσεις πολιτικού και/ή στρατιωτικού περιεχομένου.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Το θεμα ξεκλειδωνεται και παλι. Θα παρακαλουσα τα μελη που θελουν να γραψουν, να μην το αναφερουν, εαν ειχαν καποια "πολυ εξειδικευμενη" θεση στο στρατευμα, ειτε απο πλευρα ειδικοτητος, ειτε θεσης. Εννοειται οτι δεν ειναι "υποχρεωτικο" να γραψει κανεις κατι.

Εαν αναρτηθουν κειμενα που εχουν να κανουν με την κατασταση στο στρατευμα, τον εξοπλισμο του, την θητεια, ή αλλα ευαισθητα στοιχεια, το thread κλειδωνεται και ο(ι) συγγραφεας (-εις) θα εχει (-ουν) 3 φι! Γκεγκε? Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι! :megagrin
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
ΓΙΩΡΓΟΣ
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 23 Απρ 2013, 15:32
10
Has thanked: 1 time

Δ.Ε.Α. Μηχανικού,ειδικές δυνάμεις,Ε.Τ.Α.(επίλεκτο τμήμα αλεξιπτωτιστών).

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 24 Ιουν 2013, 15:38, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Ενσωμάτωση φωτογραφίας. Φιλικά, Αντώνης.
Λαός που ξεχνάει την Ιστορία του, είναι καταδικασμένος να την ξαναζήσει!
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Γιώργο από Μηχανικό πως πεταπήδησες στο ΕΤΑ (ειδικό και όχι επίλεκτο τμήμα αλεξιπτωτιστων);
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Εγώ υπηρέτησα στα σύνορα......άγονη γραμμή........στην Κέρκυρα !

Δεν θέλω αρνητικούς σχολιασμούς...τι ... επειδή είμαι κερκυραίος?
Αν ήμουν δηλαδή κρητικός θα ήταν ευνοική μετάθεση ??

Άντε μπράβο, να λέμε τα πράγματα στη σωστή τους βάση. :shocking
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
ΓΙΩΡΓΟΣ
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 23 Απρ 2013, 15:32
10
Has thanked: 1 time

Συνοριακε Πανο... ;) καθε μοναδα καταδρομων δικαιολογει εναν αξιωματικο του μηχανικου.Ο προηγουμενος απο μενα Δ.Ε.Α. την εκανε και επειδη ειχα δηλωσει πηγα εγω.
Λαός που ξεχνάει την Ιστορία του, είναι καταδικασμένος να την ξαναζήσει!
Άβαταρ μέλους
ΓΙΩΡΓΟΣ
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 23 Απρ 2013, 15:32
10
Has thanked: 1 time

Α και παλια λεγοταν επιλεκτο Τ.Α. σημερα ειναι μονο μονιμοι και λεγεται ειδικο τμημα ανιχνευτων.
Λαός που ξεχνάει την Ιστορία του, είναι καταδικασμένος να την ξαναζήσει!
NavalArchitect

Αεροπορία. Τρίπολη και μετά 353 Μ.ΝΑ.Σ., Ελευσίνα (112ΠΜ). Δύο απόλυτα χαμένα χρόνια.
Άβαταρ μέλους
Δημήτρης
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4000
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2010, 15:23
13
Τοποθεσία: Αγρίνιο
Has thanked: 156 times
Been thanked: 181 times

Με τα Albatross Κωνσταντίνε; Εγώ παρουσιάστηκα 30-1-12 στο Κέντρο εκπαίδευσης ειδικών δυνάμεων στο Μεγάλο Πεύκο, και στις 29-2 στο 521 Τάγμα Πεζοναυτών στο Βόλο, απ'όπου απολύθηκα στις 30-10-12.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα”