Προτάσεις για κουρευτική μηχανή.

Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1668 times

Φίλε Αντώνη εξ αρχής δεν είχα σκοπό να την χρησιμοποιήσω χωρίς καλώδιο.
Με έβαλες σε σκέψεις διότι τα ψάχνεις πολύ τα πράγματα.
Για home καταστάσεις ξέρω ότι η wahl είναι #1 αλλά...
Διάβασα ότι το colour cut κιτ που είχε η wahl κάνει πολύ θόρυβο και πιάνει "φωτιά" εύκολα.
Απο την άλλη αν το μοτέρ της remington την κάνει όμως να κόβει αργά,ίσως να ευθύνεται και για το αθόρυβο της υπόθεσης.
Την ήθελα με καλώδιο,αθόρυβη και εύχρηστη και να μπορεί να κόψει με σχετική ευκολία.
Τη δουλειά θα την κάνει λες?
Σαν μηχανές δεν έχω ακούσει πολλά εγκωμιαστικά σχόλια για τις remington αλλά σαν kit φαίνεται πολύ κομπλέ.Λες να πέφτω τόσο έξω?
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Αν σε έβαλα φίλε σε σκέψεις,τότε οφείλω και να σε βοηθήσω,εδώ βοηθάω άλλους εσένα θα αφήσω; :naughty:

Τηλέμαχε όπως έγραψα και παραπάνω την δουλειά της την κάνει,και αν δεν σε νοιάζει το πόσο καλά την κάνει τότε ok.

Το "χούι" μου είναι,ένα και καλό,παρά να ρισκάρω και να αλλάζω συνέχεια...βέβαια θα μου πεις το γνωστό,
"ουκ αν λάβοις παρά του μη έχοντος" που είναι σωστό και ορθόν,όταν όμως δεν έχω τον τρόπο να το αγοράσω,
εε κάνω υπομονή και περιμένω...

Βέβαια αυτό δεν ισχύει σε όλα,στο συγκεκριμένο θέμα όμως,και τα την γνώμη μου πάντα,δεν πρέπει να κάνεις "τσιγκουνιές" γιατί θεωρείται κάτι,που είναι επένδυση,δηλαδή μια φορά θα το πάρεις και τέλος.!

Αυτό με την φωτιά δεν το έχω ακούσει,για την wahl,για κάτι trimmer 8$ ναί,αλλά για να πάρει φωτιά ένα trimmer,
ή έχουν κολλήσει οι σιαγόνες που παλινδρομούν,(και φταίει ο χρήστης φυσικά) ή πέθαναν τα ηλεκτρικά στοιχεία(μπαταρίες).

* Πες μου το ταβάνι σου,και για τι χρήση την θέλεις ποιο πολύ,και θα τα βρούμε... :)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Για όποιον ενδιαφέρεται,δείτε εδώ παιδια.
Και εδώ.
Πολύ μεγαλες προσφορές,που μπορεί να λήξουν ανα πασα στιγμή.
Εγώ πρόλαβα :D
ΥΓ.Θα χρειαστείτε και ένα ανταπτορα,μην ξεχαστείτε.
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 827
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6901 times
Been thanked: 5845 times
Ηλικία: 49

Άρα για τον Τηλέμαχο αυτή 35€ περίπου με αντάπτορα και μεταφορικά?!!
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1668 times

Δυστυχώς φίλε Αντώνη πήρα τη μηχανή που σου είπα.
Είχα Μαξ τα 35€ αλλά αν ήταν κάτι πολύ καλό θα έδινα και 40.
Μέχρι τα 40 όμως με ενδιαφέρει κάποια πρόταση σου.
Θέλω να μάθω για να εξοικειωθώ με το κούρεμα.
Αυτό που έλεγα για φωτιά εννοώ ότι ζεσταίνεται υπερβολικά.
Ευχαριστώ όλα τα παιδιά...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Διονύση και Τηλέμαχε με το καλό να σας έρθουν,και καλά τριμαρίσματα-κουρέματα... :)

Μάλιστα κατάλαβα,το "κακό"είναι ότι δεν μπορώ να γράφω καθημερινά μερικές φορές,και από το κινητό το αποφεύγω.
Τηλέμαχε γιατί δυστυχώς; αφού σου είπα πως την δουλειά την κάνει,εεε εντάξει πάντα θα υπάρχουν καλύτερα.

* Κάτι που παρέλειψα να γράψω,και με αφορμή τα link του Διονύση,θέλει λίγο προσοχή όταν βλέπουμε πολύ χαμηλές τιμές, γιατί παίζουν πολύ second,δηλαδή προϊόντα από επιστροφές,και προϊόντα επισκευασμένα,όπου μετά πλασάρονται και ως brand new.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1668 times

Την έκανε τη δουλειά και έμεινα ευχαριστημένος σχετικά.
Μου αρέσει που έχει χρωματιστά χτενάκια.Πολύ καλό για να μάθεις.
Το αρνητικό είναι οι δεν είχε ευρωπαϊκό καλώδιο.
Και το δυστυχώς είναι γιατί ίσως να είχα πάρει κάτι άλλο αν ήξερα ότι δεν είναι τόσο φοβερό εργαλείο.
Και πάλι όμως να σαι καλά φίλε Αντώνη.
Οι πληροφορίες σου σε πολλά θέματα έχουν σώσει κόσμο από άσκοπες αγορές και έχουν βοηθήσει για αγορές με ουσία.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Σήμερα μετά από 8 χρόνια μου χάλασε η wahl.εσπασε το πλαστικό μαντζαφλαρι που ρυθμίζει το μήκος κοπής.προσπαθησα να το φτιάξω αλλά έχει ραγίσει το πλαστικό που δέχεται την βίδα.πολυ πιθανό να φτιάχνετε απλά δεν ξέρω αν αξίζει επιδιόρθωση η είναι καλύτερο να πάρω καινούργια.παντα wahl και μόνο made in usa.

Προστέθηκε μετά από 13 ώρες 23 λεπτά 50 δευτερόλεπτα:
Πήρα αυτή εδώ.ηταν η μοναδική πουν δεν είχε το μαντζαφλαρι που έσπασε και ήταν και η πιο φτηνή από όλες.
Wahl home pro 100 combo.
Εικόνα

Εικόνα
υ.σ.με χάλασε που ήταν μεηντ ιν ιγιου(χειρότερη και από κινεζια) και όχι made in usa.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

σημερα εκανα το πρωτο μου κουρεμα με την wahl home pro 100.τελικα κουρευει υπεροχα.χρησιμοποιησα τα χτενια με μηκος 4.5 και 3mm.το αποτελεσμα ηταν αψογο.


Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
paratairosexthros
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1652
Εγγραφή: 07 Ιουν 2012, 16:42
11
Has thanked: 3384 times
Been thanked: 5292 times

Και σου'κανε ένα μαλλί Μάχο!!!
Τα πάντα θα μπορούσαν να είναι εντελώς διαφορετικά.Αλλά,και πάλι,θα είχαν απολύτως την ίδια σημασία.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές”