Αγορά trimmer

Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Ακόμη και τα πιο ακριβά τραβάνε τις τρίχες.
Πόσο μάλλον τα φτηνά.
Μιχάλης
Άβαταρ μέλους
GeorgeBest
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 06 Μαρ 2018, 20:37
6
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 7895 times
Been thanked: 4992 times

Μια χαρά μου φαίνεται και η τιμή της super!
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Εντάξει Κωνσταντίνε, για την χρήση σε αυτιά και μύτη είναι ok και με καλή τιμή.! :)

Για παραπάνω πράγματα δεν κάνει, υπόψιν ότι λειτουργεί με ένα αλκαλικό στοιχείο 1,5V οπότε θα χρειάζεσαι συχνά νέες μπαταρίες, στην περίπτωση αυτή συμφέρει να πάρεις επαναφορτιζόμενες και να έχεις φορτιστή...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
Constantinos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 72
Εγγραφή: 28 Δεκ 2015, 22:04
8
Τοποθεσία: Ωρωπός
Has thanked: 47 times
Been thanked: 100 times
Ηλικία: 55

στην περιγραφή γράφει ότι ''Λειτουργεί με μπαταρία ΑΑ (στη συσκευασία περιλαμβάνεται επαναφορτιζόμενη μπαταρία Λιθίου)'' αλλά δεν έχω φορτιστή. Αν την αγοράσω θα χρησιμοποιώ τις απλές....
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...
Άβαταρ μέλους
GeorgeBest
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 455
Εγγραφή: 06 Μαρ 2018, 20:37
6
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 7895 times
Been thanked: 4992 times

Και θα σου κρατάνε αρκετά.
Παλιά είχα ξυριστική Philips που λειτουργούσε με 3 μπαταρίες ΑΑΑ και έβγαζε άνετα 10 με 12 ξυρίσματα.
Στην δικιά σου περίπτωση θα ξεχνάς πότε τις έβαλες.
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
megistanas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 28 Σεπ 2018, 07:55
5
Been thanked: 7 times

Συγχωρέστε με, αλλά θα πρέπει σιγά σιγα να φύγουμε από την λογική της μπαταρίας. Η Κίνα παράγει φθηνές και με την σέσουλα κι έχει γεμίσει ο τόπος, αλλά είναι θάνατος για το περιβάλλον. Όχι μόνο γιατί πολλές δεν θα καταλήξουν στην ανακύκλωση και περιέχουν βαρέα μέταλλα κτλ. αλλά και γιατί για την παραγωγή μιας μπαταρίας κατασπαταλάται πολλές φορές περισσότερη ενέργεια από αυτήν που εμπεριέχει τελικά η ίδια η μπαταρία.

Αυτό ειδικά, εφόσον σήμερα υπάρχουν επαναφορτιζόμενες μηχανές και σε καλή τιμή.

Ο σωστός άντρας έχει μεσα σε ολα και οικολογική συνείδηση. :)
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Καθηγητής Ξυρίσματος
Καθηγητής Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 9900
Εγγραφή: 14 Ιουν 2010, 10:28
13
Τοποθεσία: [ Mering ]
Has thanked: 212 times
Been thanked: 1189 times
Ηλικία: 49
Επικοινωνία:

Το καλοκαιρι βρισκομουν στην Ολλανδια για ενα τριμηνο λογω της δουλειας. Οντως διαμενοντας σε ξενοδοχειο, με τον καθρεφτη καπου στους 80 ποντους μακρια απο την ακρη του νιπτηρα (ως υαλοπινακιδοφορος ειναι ΘΑΝΑΣΙΜΗ αποσταση) το ειχα ριξει λιγο στον αγυριστο το ξυρισμα, παρα το οτι ειχα φουλ σετ (πληθυντικος) ξυρισματος. Αν και καθε 2 εβδομαδες ημουν πισω, οποτε και ξυριζομουν αυτοκρατορικα, καποια στιγμη (θυμαμαι ειχαμε καπου 42 βαθμους εκεινη την ημερα στο Hoogeveen) δεν αντεξα.. Πηγα σε ενα καταστημα (blokker) και εριξα μια ματια για ενα budger trimmer. Ειχε διαφορα. Τελικα επεσε στο ματι μου μια Remington MB4120. Την ειχε προσφορα στα 20€, οποτε δεν το σκεφτηκα περισσοτερο απο 3 δευτερολεπτα. Ξεκιναει απο 1,5χιλ, εως 18χιλ, ενω το χτενακι ασφαλιζει, με εξτρα push διακοπτη, το αργοτερο ομως οταν θα μπει η μηχανη σε λειτουργια (σπρωχνεται αυτοματα). Ο κατασκευαστης δινει 40 λεπτα στη μπαταρια, δεν μπορω να εκφερω ομως αποψη ακομα. Παντως στα μειον ειναι οτι ο φορτιστης ειναι στα 100mΑ, και αυτο σημαινει οτι θελει μισο αιωνα για να φορτιστει, οπως και να το δει κανεις. Εχει ενα πορτοκαλι φωτακι πανω απο τη θεση του βυσματος το οποιο αλλιως δεν φαινεται καν, αλλα οταν εχει φορτιστει πληρως η μπαταρια, δεν αλλαζει χρωμα. Αυτα τα 2 (φορτιστης και λαμπακι) ειναι τα 2 αρνητικα που εχω βρει στην μηχανη. Η κεφαλη λενε οι οδηγιες οτι ανοιγει ευκολα (δεν εχει καποιο σχεδιο) οτι ανοιγει για να καθαριστει (ή να αλλαχτει η μπαταρια). Προσωπικα, μαλλον θα πρεπει να χρησιμοποιησω χειροβομβιδα. Ή τοιχο. Δεν αποφασισα ακομη.

Σε γενικες γραμμες ειμαι ομως ικανοποιημενος. Σκοτωστε με... Τουλαχιστον δεν εχω full face γενια, και καθε μερικες μερες ξυριζομαι... XD Το μουσι παντως θα την κανει μετα την αδεια μου (Φεβρουαριος 2020, γεροι να ειμαστε...)

Φιλικα
Στεφος
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Sitalkas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: 28 Νοέμ 2016, 00:28
7
Has thanked: 677 times
Been thanked: 790 times

Έχουν πολλές χρήσεις τα trimmer, δεν παρεξηγούμε ;) :D
Έχω δοκιμάσει διάφορες κινεζίλες οι οποίες μέτραγαν μήνες ζωής, αλλά τώρα σα να βρήκα το κατάλληλο εργαλείο στο Kemei 2600.
Ως τώρα αντέχει και έχει και καλή απόδοση.
μια ξούρα την ημέρα, τη γενειάδα κάνει πέρα
FSword
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 596
Εγγραφή: 24 Μαρ 2017, 11:46
6
Has thanked: 301 times
Been thanked: 808 times

Παιδιά κάποιο καλό trimmer για τρίχες σε μύτη/αφτιά έχετε να προτείνετε; Έχω ήδη δοκιμάσει δύο, ένα με τη στρογγυλή μύτη κι ένα με το πολύ μικρό χτένι και τα δύο ήταν απογοήτευση. Με τη στρογγυλή μύτη με βόλεψε πάντως περισσότερο (πιο εύκολο και πιο αποτελεσματικό απ' το άλλο αλλά και πάλι όχι όσο ήθελα). Δεν είναι ότι το χρειάζομαι συχνά (έχω λίγες τρίχες εκεί και μια στο τόσο γίνονται ενοχλητικές) αλλά όταν θέλω να τις κουρέψω μ' αυτές που έχω δοκιμάσει θέλει προσπάθεια (είναι και σε περίεργα σημεία η πρόσβαση). Αν έχετε να προτείνετε κάποιο καλό trimmer γι' αυτό το σκοπό θα το εκτιμούσα.
Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: 08 Δεκ 2017, 13:42
6
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 8223 times
Been thanked: 10088 times
Ηλικία: 52
Επικοινωνία:

Έχω ένα Panasonic με στρογγυλή κεφαλή. Θέλει πολύ επιμονή για να κάνει δουλειά, το γυρίζεις από εδώ, το γυρίζεις από εκεί...
Παίρνει μία μπαταρία ΑΑ και διαρκεί πάρα πολύ.

Τελευταία πήρα αυτό αλλά θέλει εκπαίδευση ακόμη.

Εικόνα


:D
Μιχάλης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές”