Αγορά trimmer

chris13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 11 Ιαν 2017, 19:02
7

καλησπέρα σε όλους,

νέος στο φόρουμ και θα ήθελα την βοήθεια σας,
δύο λόγια για αυτό που χρειάζομαι:

τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ κοπτική μηχανή για να κόβω τα γένια μου στα 4-5 χιλιοστά(όχι σχήματα κλπ, απλό αξύριστο λουκ) και ποιο συγκεκριμένα την:
philips-qg3340
επίσης με την συγκεκριμένη μηχανή φροντίζω μύτη-αυτιά με το κατάλληλο εξάρτημα.

Λόγω του ότι έχει εξασθενήσει κάπως η μηχανή στο κόψιμο των γενιών θέλω να πάω σε κάτι καλύτερο, πιο δυνατό και γρήγορο κόψιμο, αφού διάβασα κάποια threads του φόρουμ κατέληξα στα παρακάτω moser trimmer
Moser 1574 -- 85euro
Moser 1584 -- 129euro

Θα ήθελα να μου πείτε πως βλέπετε τις παραπάνω επιλογές και επίσης αν αξίζει η διαγορά των 50euro που έχουν μεταξύ τους, αν πραγματικά αξίζει το πιο ακριβό προιόν τότε θα τα δώσω τα 129euro, αν για την περίπτωση μου όμως είναι αρκετό το πρώτο προιόν τότε καλό θα ήταν να μείνω στα 85euro.
Σε περίπτωση που έχετε κάποια άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη εννοείται!!

Σας ευχαριστώ..
stergios

Καλως ορισες Χρηστο!
Αλλαξε μπαταρια στην παλια να ζωηρεψει κ τελειωσες. Που την γνωριζεις κ σου κανει τη δουλεια. Εκτος αν εχει αλλο θεμα.. Γι αυτο που κανεις δουλευα μια ενσυρματη που χα παρει απο κινεζικο 35€, με πλαστικα κοπτικα, εδω κ 5 χρονια κ εχει κοψει απειρα κ σωστα χωρις εξαρτήματα ομως για μυτη, αυτια κτλ. Θεωρω πολλα τα 85€ για τη δουλεια που τη θες. Να υπηρχε κάποιος λογος συγκεκριμένος να το δεχθω..

Α κ γενικα θα απεφευγα moser.. Δεν υποστηριζεται κ δεν τις εχω σ εκτιμηση. Για την ακριβεια μια κομμωτρια φιλη ειχε κανα 2 κ δεν εμεινε ευχαριστημένη.. Θα προτεινα Philips multigroom series 3000 qg3337/15 γυρω στο 50αρικο.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Συμφωνώ με το Στέργιο Χρήστο, η μπαταρία σου είναι τύπου Ni-Mh(νικελίου μετάλλου)και θέλει 10 ώρες φόρτιση...

Δυο λοιπόν είναι τα πιθανότερα προβλήματα:

1.Η μπαταρία σου έχει ξεμείνει από κύκλους,δηλαδή πεθαίνει,λύση:(αντικατάσταση με καινούργια).
2.Επίσης οι αυτοακονιζόμενες λεπίδες που έχει,δεν συμμένει πως,πρέπει να μένουν χωρίς λίπανση για πάντα,λύση:
(αγορά ενός ειδικού λαδιού trimmer).


* Αν βέβαια επιμένεις στην αγορά καινούργιας,μας λές... :)
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
chris13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 11 Ιαν 2017, 19:02
7

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις, δεν ξέρω τι να κάνω να σας πω την αλήθεια.
Αλλά είχα δοκιμάσει μια επαγγελματική μηχανή στον κουρέα μου (για τα γένια) και έκανε το κόψιμο παιχνιδάκι, την περνάς μια φορά και τέλος..Δεν χρειάζεται 3-4 φορές για να έρθουν στα ίσια τους τα γένια..
Και σκεφτόμουν να πάω σε κάτι καλό-επαγγελματικό, από ότι δίαβασα εδώ μέσα wahl και moser είναι καλές..
stergios

Δες τοτε αν σου κανει μια wahl super taper chrome.. Λιγο βαρια να ξερεις. Φυσικα για να παρεις καλη επαγγελματικη θες κανα 150 τουλ. Ειναι σαν να παιρνεις Porsche boxter! Εχεις το σημα κ τα δερματινα! Χε! Χε!
chris13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 11 Ιαν 2017, 19:02
7

Μετά από έρευνα στο ίντερνετ καταλήγω σε αυτήν: Moser ProfiLine Li Pro Mini
Θα το σκεφτώ λίγο ακόμα και μέσα στην εβδομάδα θα παραγγείλω κάποια,
ελπίζω να μην πάνε τζάμπα τα 129euro 8)
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7372
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11105 times
Been thanked: 10587 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Μην ξεχάσεις να επισκεφθείς το youtube... :) Πολλοί κάνουν reviews οπότε είναι μια πολύ καλή πηγή!

ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Χρήστο αν δεν το έχεις πάρει ακόμα,ρίξε μια ματιά εδώ...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
chris13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 11 Ιαν 2017, 19:02
7

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, τελικά πήρα την Moser ProfiLine Li Pro Mini 1584 -- 129euro, ελπίζω να μην τα κλαίω :-)
Το σκ θα την δοκιμάσω και θα σας ενημερώσω!!
chris13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 11 Ιαν 2017, 19:02
7

Καλησπέρα σε όλους,
μετά το πρώτο κούρεμα των γενιών η απογοήτευση μου είναι τεράστια :roll: :roll:
Τελικά η μηχανή δεν κάνει για αυτό που την ήθελα, μπορεί για μαλλιά π.χ. να είναι τέλεια, δεν ξέρω, αλλά για τον σκοπό που την ήθελα δεν κάνει :naughty:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές”