Ερώτηση για αγορά ξυριστικής μηχανής - απορίες

Απάντηση
7nisios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 00:51
8
Has thanked: 2 times

Καλησπέρα παιδιά, ψάχνω μηχανή προσώπου με κοπή 0.5mm ( τώρα έχω 1mm ). Μέχρι τώρα είχα μία izzy pg200 ( γενικά καλή μέχρι που άρχισε να χάνει λίγο δύναμη το μοτεράκι της ), τώρα έχω μία phillipsQG3320 αλλά δεν είμαι ιδιαίτερα ευχαριστημένος καθώς θέλει πολλές επαναλήψεις για να κόψει καλά.
Γενικά ψάχνω κάτι σαν αυτό εδώ της Philips QT4015/16 ( το μόνο που με ενοχλεί είναι το ότι άμα προσπαθήσεις να ξυριστείς χωρίς το πλαστικό καπάκι βγαίνει το καπάκι με τις λεπίδες ). Δεν ψάχνω κάτι που να κάνει το all time classic ξυρισμα.

Και θα πείτε γιατί δε ξυρίζεσαι κλασσικά με ξυραφάκι;

Γενικά επειδή μετά το στρατό έβγαλα ακμή ( μετά τα 20 ) μου έχει προτείνει δερματολόγος να μη ξυρίζομαι πολύ συχνά με ξυραφάκι.

Δηλαδή ψάχνω μία μηχανή που να κόβει εκεί μεταξύ 0.5mm ( μισό χιλιοστό ) αλλά όχι τελείως γιατί μοιάζω με παιδάκι :P

Ευχαριστώ παιδιά.

Τιμή : μέχρι 50 ευρώ max

Οποιαδήποτε πρόταση είτε εντός Ελλάδος ( skroutzμαγαζα ) είτε Amazon.uk καλοδεχούμενη.
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Για να ακριβολογούμε δεν ψάχνεις ξυριστική μηχανή αλλα beard trimmer με έμφαση στο αξύριστο look (ασχετως αν το κάνεις για στυλ, προτίμηση ή ιατρικό λόγο). Νομίζω είσαι εδώ. Είναι και στον προϋπολογισμόσου.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
7nisios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 10 Δεκ 2015, 00:51
8
Has thanked: 2 times

Ευχαριστώ @Apostolos .
Μήπως δίνω πολλά για μηχανή; θα μπορούσα να έχω το ίδιο αποτέλεσμα με κάτι στα 30 ευρώ ή είναι οκ τα χρήματα που θα δώσω;
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Απο την στιγμή που απο οτι φαίνεται εχεις επιλέξει για πολύ καιρό να ξυρίζεσαι με αυτον τον τρόπο προτίμησε να πάρεις κάτι καλό και όχι κάτι που απλά θα κάνεις την δουλειά σου. Άλλωστε ενα trimmer πάντα είναι χρησιμο ακόμη και εαν αργότερα το γυρίσεις στο wet shaving
Άρης
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Όχι δεν δίνεις πολλά, μη σου πω είναι και λίγα όπως είπε ο Άρης για κάποιον που το έχει επιλέξει ως δρόμο. Αλλά για δεύτερη μηχανή μια χαρά είσαι, βήμα βήμα!

Γενικά στις μηχανές ότι πληρώνεις παίρνεις, άρα σε μια οικονομικότερη αγορά κάτι θα χάσεις.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές”