Ποια Ηλεκτρική ξυριστικη μηχανή ;

Geo13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 25 Απρ 2015, 13:58
8
Τοποθεσία: Χαλκιδα
Has thanked: 30 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 36

φιλε μου οι ηλ. μηχανες ειναι για πολλες διαφορετικες χρησεις. Αν θελεις κατι για τα γενια για σχηματισμο κ περιποιηση κανονικα θελεις κεφαλη που να κοβει αργα ενω για το μαλι θες κουρευτικη! αν απλα ψαχνεις κατι απλο τοτε ενα trimmer οποιασδηποτε εταιριας θα σε ικανοποιησει! καλυτερα να ρωτησεις σε ενα καλο καταστημα πρωτα για πληροφοριες κ μετα αποφασιζεις...
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

rhtoras έγραψε:Η εταιρεία είναι από τις τόπ.
Τηλέμαχε συμφωνώ μαζί σου, η μόνη ένσταση που έχω είναι ότι η εταιρία Wahl δεν είναι από τις top, είναι η TOP και νούμερο ένα σε όλον τον κόσμο στο χώρο του τρίμερ,δυστυχώς απευθύνεται κυρίως σε επαγγελματίες,απίστευτα τρίμερ όλη η Αμερική αλλά και πολλές άλλες χώρες με Wahl κουρεύονται, αλλά και όλα τα pet κατοικίδια ακόμα και τα πρόβατα... :megagrin
haf έγραψε:Τελικά απο μηχανή δεν βλέπω προτασεις.
Φίλε μου haf καλημέρα...
Όπως σου είπαν και τα παιδιά παραπάνω εδώ οι περισσότεροι ξυρίζονται με τον παραδοσιακό τρόπο όπως και εγώ... :megagrin

Διαβάζοντας την απάντησή σου ένα θα σου πω,αυτό είναι ότι, δεν χρειάζεσαι ηλεκτρική ξυριστική μηχανή για αυτά τα οποία θέλεις,αλλά τρίμερ,η ηλεκτρική ξυριστική μηχανή έχει μεν τρίμερ δεν ρυθμίζεται δε,είναι κατασκευασμένη για να ξυρίζεσαι με στεγνό ή υγρό τρόπο.

Άρα όπως κατάλαβες είμαστε offtopic ακούσια βέβαια... :megagrin

Για να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε για εσένα λοιπόν...μπορείς να διαλέξεις μια κατηγορία από αυτές που έχω αναρτήσει εδώ.

Αυτό το νήμα το έφτιαξα με αφορμή εσένα,αλλά και για όλους μας,αν δεν μου πεις τιμή δεν μπορώ να σου προτείνω,από την τιμή που διαθέτεις εξαρτώνται όλα,και βέβαια και από τις απαιτήσεις που έχεις από το ξύρισμα,το vfm είναι υποκειμενικό...
πχ...
Τα ποιο πολλά φτηνά τρίμερ αφήνουν πίσω τους τρίχα μήκους 3-1-0,5χιλ και για να στο κάνω ποιο απλό όταν έχεις μήκος τρίχας 1χιλ είναι σαν να είσαι αξύριστος 3 ημέρες,με 0,5 πάει στις μιάμιση μέρα,ενώ με 0,1 είναι σαν να έχεις ξυριστεί με ένα πέρασμα με την φορά της τρίχας,με κανονικό ξυράφι,δεν ξέρω τι ακριβώς θέλεις!!!

Ρίξε μια ματιά στο link που σου έχω να πάρεις μια ιδέα,και τα λέμε πάλι...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1668 times

Φίλε Αντώνη συμφωνούμε,απλά δεν ήθελα να είμαι απόλυτος.Εξάλλου μερικοί προτιμούν moser ή panasonic.Βέβαια σε πολλά κουρεία θα δείς να έχουν την "χ" κουρευτική αλλά το trimmer να είναι wahl!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ιστορικη φιρμα η Wahl καμια αντιρρηση - αλλα υπαρχουν και αλλες του ιδιου διαμετρηματος - εξαλλου μηχανη με μοτερ οπως της Oster 97 δεν υπαρχει. Το τι κανει δουλεια βεβαια στον καθενα μας εχει πρωτα απο ολα σχεση με τις πραγματικες του αναγκες.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1668 times

Φίλε Ηρακλή για την oster 97 θα συμφωνήσω!Από παιδί ο κουρέας μου αυτήν έχει και με κουρεύει.Τρομερή μηχανή!
Για trimmer όμως η oster δεν ξέρω αν αξίζει...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές”