Καθαρισμός/απολύμανση κουρευτικής μηχανής

Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Το λάδωμα καθε εξι μηνες ισχύει για όταν διωχνεις απλα τις τρίχες με το χτενάκι, και όχι όταν πλένεις την κεφαλή.
Άρης
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Καλησπέρα σας... :)

ribo7 εδώ είναι το manual της

Theoo εδώ είναι το manual της

Τα manual τα έβαλα σε περίπτωση που δεν τα έχετε,η τα χάσατε,που λένε ότι ο καθαρισμός γίνεται με το βουρτσάκι της μηχανής,και με σκέτο νερό,με μια ματιά που έριξα είδα ότι έχετε φθηνές μηχανές,όχι ότι αυτό είναι κακό,απλά το αναφέρω ώστε να μην έχετε μεγάλες απαιτήσεις-προσδοκίες ως προς τα υλικά και τα μέταλλα που έχουν.

Αναφορικά και μόνο θέλω να πω ότι τα ποιο καλά μοντέλα μηχανών Philips-panasonic-braun για τον καθαρισμό τον λεπίδων,χρησιμοποιούν αλκοόλη(οινόπνευμα)όχι σκέτο, αλλά σε ένα κοκτέιλ-σούπας.

Τώρα όσο για την περίπτωση σου ribo7 εφόσον λες πως την έχεις πάρα πολλά χρόνια,καταλαβαίνω ότι δεν κόβουν οι λεπίδες καλά,όλες οι λεπίδες αλλάζονται αναλόγως της χρήσης,και της συντήρησης που τους κάνουμε,για μη επαγγελματικές μηχανές θα πρέπει να αλλάζεις λεπίδες στους 6 μήνες έως,και 1-3 χρόνια οι οικιακές Hi end,και πολλά λέω.

Τέλος θα σας πω ότι πλέον υπάρχουν ποιο κατάλληλα προϊόντα καθαρισμού από το σκέτο οινόπνευμα. :megagrin
Θα σας προτείνω αυτά που χρησιμοποιώ εγώ,που είναι προσιτά και κορυφαία προϊόντα,υπάρχου βέβαια πολλές μάρκες αλλά μιας και έχω στην πλάτη 33 χρόνια εμπειρίας έχω δοκιμάσει τις περισσότερες...

Οι προτάσεις μου είναι:

Για τον

και εδώ πως το χρησιμοποιούμε.

Για την

Βέβαια εσείς μπορείτε κάλλιστα να αγοράσετε,και όποια άλλα προϊόντα προτιμάτε η επιλογή είναι δική σας...
[Ελπίζω να σας βοήθησα και να μην σας μπέρδεψα].


Πάντα Φιλικά Αντώνης
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Theoo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2014, 21:43
9

Καλησπέρα. Έχω μια μηχανή Remington. Και την χρησιμοποιώ συχνά.. Θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει προβλημα στο σημείο της κοκκινισμενης περιοχής στην φωτογραφία με την χρήση να θερμανθει το πλαστικό και να υπάρξει πρόβλημα όπως μικρό λιώσιμο
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές”