Ηλεκτρονικό ξύρισμα-κούρεμα-τοπική αποτρίχωση-περιποίηση.

Απάντηση
spyros
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 01 Φεβ 2009, 08:51
15

Δεν θα το έκανα αλλά αφού βρήκα θέμα, με τίτλο για νέους τρόπους, ας γράψουμε και το είδος ηλεκτρονικής περιποίησης.
Μπορεί να ακούγεται άσχημο και καθόλου παραδοσιακό, αλλά είναι βολικό, πολύ γρήγορο, με καλά αποτελέσματα, και άλλα πλεονεκτήματα.
Δεν θα γράψω για μειονεκτήματα, αυτό το αφήνω να το κάνει κάποιος άλλος.

Μερικές "συσκευές" περιποίησης ενδεικτικά.

"ΥΓΡΟΥ ΞΥΡΙΣΜΑΤΟΣ
Εικόνα
"ΣΥΣΤΗΜΑ ΥΓΡΟΥ ΞΥΡΙΣΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟ ΜΠΑΝΙΟ Η ΣΤΟ ΝΤΟΥΖ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΣΗΣ ΣΩΛΗΝΑΡΙΟΥ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΣΤΗΝ ΞΥΡΙΣΤΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ, ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΜΜΑΤΟΣ, ΔΑΧΤΥΛΙΟΙ ΟΛΙΣΘΗΣΗΣ ΠΟΥ ΑΠΛΩΝΟΥΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΗΡΟΥΝ ΤΗΝ ΕΝΥΔΑΤΙΚΗ ΛΟΣΙΟΝ ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΖΟΝΤΑΣ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΤΗΝ ΤΡΙΧΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΞΥΡΙΣΜΑ , 100% ΑΔΙΑΒΡΟΧΗ ,ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΕΣ ΚΕΦΑΛΕΣ 4ΩΡΕΣ ΦΟΡΤΙΣΗ ΔΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 40 ΛΕΠΤΑ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΓΙΑ 1 ΞΥΡΙΣΜΑ, ΘΗΚΗ ΤΑΞΙΔΙΟΥ"


ΣΤΕΓΝΟ ΞΥΡΙΣΜΑ.
Εικόνα
"ΣΥΣΤΗΜΑ ΚΟΠΗΣ ΑΚΡΙΒΕΙΑΣ, SUPER LIFT&CUT,ΣΥΣΤΗΜΑ PEFLEX ACTION,ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΒΥΘΙΖΟΜΕΝΕΣ ΚΑΦΑΛΕΣ, ΑΔΙΑΒΡΟΧΕΣ ΚΕΦΑΛΕΣ, ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΕΣ ΚΕΦΑΛΕΣ,ΑΘΟΡΥΒΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ/ΧΩΡΙΣ ΔΟΝΗΣΕΙΣ ,ΕΠΑΝΑΦΟΡΤΙΖΟΜΕΝΗ, ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΒΟΛΤΑΖ(100-240V)"

~~~~~~~~~~~~~~

"ΠΟΛΥΚΟΠΤΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ

Εικόνα

"3 ΟΔΗΓΟΙ/ΧΤΕΝΕΣ ΓΙΑ 9 ΜΗΚΗ ΚΟΠΗΣ ΠΟΥ ΚΛΕΙΔΩΝΟΥΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑ ΜΙΚΡΟΚΟΠΤΙΚΗΣ ΦΙΝΙΡΙΣΜΑΤΟΣ ΧΤΕΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΜΑΤΟΣ"
Kάνει τα πάντα, και ιδικά περίγραμμα για μούσι, μουστάκι, αυτιά, τρίχες μύτης-αυτιών κ.λ.π

ΚΟΥΡΕΥΤΙΚΗ
Εικόνα
ΠΕΡΙΣΤΡΟΦΙΚΗ ΚΕΦΑΛΗ 180" 10 ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΛΕΙΔΩΜΑΤΟΣ 2 ΧΤΕΝΕΣ, ΧΤΕΝΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗΣ ΠΕΡΙΓΡΑΜΑΤΟΣ, ΑΥΤΟΑΚΟΝΙΖΟΜΕΝΕΣ ΛΕΠΙΔΕΣ ΑΠΟ ΑΝΟΞΕΙΔΩΤΟ ΑΤΣΑΛΙ, ΕΠΑΝΑΦΟΡΤΙΖΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ,8 ΩΡΕΣ ΦΟΡΤΙΣΗ ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ ΠΕΡΙΠΟΥ 1ΩΡΑ ΑΥΤΟΝΟΜΙΑ, ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΙΣΧΥΡΟ ΜΟΤΕΡ"

~~~~~~~~~

"ΑΠΟΤΡΙΧΩΤΙΚΗ-ΕΠΑΝΑΦΟΡΤΙΖΟΜΕΝΗ

Εικόνα
ΠΑΓΟΚΥΣΤΗ ΜΕ ΕΥΚΑΜΠΤΗ ΚΕΦΑΛΗ, ΣΥΣΤΗΜΑ ΕΝΙΣΧΥΜΕΝΟΥ ΕΝΕΡΓΟΥ ΜΑΣΑΖ ΜΕ ΑΛΟΗ, ΣΥΣΤΥΜΑ ΚΕΡΑΜΙΚΩΝ ΔΣΚΩΝ, 2 ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΑΧΥΤΗΤΑΣ ,ΑΠΟΣΤΩΜΕΝΗ ΚΕΦΑΛΗ ΠΟΥ ΠΛΕΝΕΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΕΡΟ,ΕΙΔΙΚΟ ΚΑΠΑΚΙ ΓΙΑ ΕΥΑΙΣΘΗΤΕΣ ΠΕΡΙΟΧΕΣ, ΕΠΑΝΑΦΟΡΤΙΖΟΜΕΝΗ ΚΑΙ ΡΕΥΜΑΤΟΣ, ΛΟΥΦΑ ΠΟΥ ΜΕΙΩΝΕΙ ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΓΙΑ ΤΡΙΧΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΠΤΥΣΟΝΤΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΡΜΑ,ΒΟΥΡΤΣΑΚΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟ"

unisex και για άνδρες και για γυναίκες :D

~~~~~~~~~~~~~~

Να μου συγχωρέσετε τα κεφαλαία, δεν ήταν επιλογή μου, τα βάζω ακριβώς όπως τα βρήκα.
Είναι επίσης σε πολύ λογικές τιμές, για περαιτέρω πληροφορίες στον διαχειριστή σας. ;)

Σημ. Ανδρέα βρες την "εμφάνιση υποφόρουμ" στο admin panel και βγάλτο!
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Ωραία έρευνα Σπύρο! :!:
Αν και λάτρης των παραδοσιακών καταστάσεων οφείλω να ομολογήσω ότι πολλές φορές χρειάζομαι ένα γρήγορο ξύρισμα για να φύγω και η αλήθεια ειναι ότι δεν το έχω... Αν προσπαθήσεις να ξυριστείς παραδοσιακά και γρήγορα το αποτέλεσμα είναι 'πρόσωπο πεδίο μάχης'. Μου αρέσει η πρώτη επιλογή υγρού ξυρίσματος όμως δεν ξέρω αν ξυρίζει καλά και τα λεφτά είναι πολλά για να την πάρει κανείς για δοκιμη και μόνο. Πάντως φαίνεται πολύ καλή.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
spyros
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 01 Φεβ 2009, 08:51
15

Η συγκεκριμένη υγρού ξυρίσματος που επέλεξες πράγματι είναι ακριβή, 131€ για την ακρίβεια.

ΕικόναΕικόνα

Η στεγνού είναι φτηνότερες και οι επώνυμες όπως της φώτο ξεκινούν από 66,40€
Επίσης την ίδια τιμή 66,40€, κάνει η "πολυχρηστική" -πολυκοπτική, που είναι ένα paspartou για όλα. Και το λέω από ιδία εμπειρία.

Τον γιο μου (ακόμα-13 χρονών) τον κουρεύω εγώ!! :)
και χρησιμοποιώ απόλυτα τις δυνατότητές τους.
Καθώς επίσης και εγώ κουρεύομαι (από την γυναίκα μου), οπότε κατά μια έννοια έχει βγάλει τα λεφτά της πολλαπλά, (τετραψήφιος αριθμός), αν σκεφτεί κανείς τα χρόνια και τις φορές που κουρευόμαστε, χωρίς να υπολογίσουμε τις "μικροδουλειές", όπως καθάρισμα σβέρκου, διαμόρφωση φαβορίτων, τρίχες μύτης, αυτιών, κ.λ.π, αλλά επίσης και τον χρόνο και ταλαιπωρία που κερδίζεις μην πηγαίνοντας σε κουρείο, κομμωτήριο κ.λ.π
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Σωστό σε βρίσκω!
Μια απορία μόνο. Έχω ακούσει ότι οι ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές για να ξυρίσουν καλά, τα γένια δεν πρέπει να είναι πάνω απο 2 ημερών το πολύ. ίσχύει κάτι τέτοιο;
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
spyros
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 01 Φεβ 2009, 08:51
15

minorguitarist έγραψε:Σωστό σε βρίσκω!
Μια απορία μόνο. Έχω ακούσει ότι οι ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές για να ξυρίσουν καλά, τα γένια δεν πρέπει να είναι πάνω απο 2 ημερών το πολύ. ίσχύει κάτι τέτοιο;
Nαι είναι αλήθεια. Μετά τις 2 ημέρες δυσκολεύει το ξύρισμα!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές”