Αγορά trimmer

Άβαταρ μέλους
Constantinos
Νήπιο
Νήπιο
Αγαπημένος εξοπλισμός: Merkur 34C, Muhle R41
Has thanked: 46 times
Been thanked: 93 times

Re: Αγορά trimmer

Δημοσίευση από Constantinos » πριν από 1 χρόνο

Τελευταία δημοσίευση της προηγούμενης σελίδας:

για αυτό που κάνει, τρίχες σε αυτιά / μύτη :)
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...

Άβαταρ μέλους
Tzimisce
Λύκειο
Λύκειο
Has thanked: 5859 times
Been thanked: 7765 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Tzimisce » πριν από 1 χρόνο

Ακόμη και τα πιο ακριβά τραβάνε τις τρίχες.
Πόσο μάλλον τα φτηνά.
Μιχάλης

Άβαταρ μέλους
GeorgeBest
Δημοτικό
Δημοτικό
Has thanked: 5841 times
Been thanked: 4324 times

Δημοσίευση από GeorgeBest » πριν από 1 χρόνο

Μια χαρά μου φαίνεται και η τιμή της super!
Γιώργος

Άβαταρ μέλους
Tony
Λύκειο
Λύκειο
Has thanked: 14710 times
Been thanked: 7570 times

Δημοσίευση από Tony » πριν από 1 χρόνο

Εντάξει Κωνσταντίνε, για την χρήση σε αυτιά και μύτη είναι ok και με καλή τιμή.! :)

Για παραπάνω πράγματα δεν κάνει, υπόψιν ότι λειτουργεί με ένα αλκαλικό στοιχείο 1,5V οπότε θα χρειάζεσαι συχνά νέες μπαταρίες, στην περίπτωση αυτή συμφέρει να πάρεις επαναφορτιζόμενες και να έχεις φορτιστή...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.

Άβαταρ μέλους
Constantinos
Νήπιο
Νήπιο
Αγαπημένος εξοπλισμός: Merkur 34C, Muhle R41
Has thanked: 46 times
Been thanked: 93 times

Δημοσίευση από Constantinos » πριν από 1 χρόνο

στην περιγραφή γράφει ότι ''Λειτουργεί με μπαταρία ΑΑ (στη συσκευασία περιλαμβάνεται επαναφορτιζόμενη μπαταρία Λιθίου)'' αλλά δεν έχω φορτιστή. Αν την αγοράσω θα χρησιμοποιώ τις απλές....
Να έχεις υπομονή με τους ανθρώπους...δεν ξέρεις τι ζόρια κουβαλάει ο καθένας...

Άβαταρ μέλους
GeorgeBest
Δημοτικό
Δημοτικό
Has thanked: 5841 times
Been thanked: 4324 times

Δημοσίευση από GeorgeBest » πριν από 1 χρόνο

Και θα σου κρατάνε αρκετά.
Παλιά είχα ξυριστική Philips που λειτουργούσε με 3 μπαταρίες ΑΑΑ και έβγαζε άνετα 10 με 12 ξυρίσματα.
Στην δικιά σου περίπτωση θα ξεχνάς πότε τις έβαλες.
Γιώργος

Άβαταρ μέλους
megistanas
Νήπιο
Νήπιο
Been thanked: 6 times

Δημοσίευση από megistanas » πριν από 1 χρόνο

Συγχωρέστε με, αλλά θα πρέπει σιγά σιγα να φύγουμε από την λογική της μπαταρίας. Η Κίνα παράγει φθηνές και με την σέσουλα κι έχει γεμίσει ο τόπος, αλλά είναι θάνατος για το περιβάλλον. Όχι μόνο γιατί πολλές δεν θα καταλήξουν στην ανακύκλωση και περιέχουν βαρέα μέταλλα κτλ. αλλά και γιατί για την παραγωγή μιας μπαταρίας κατασπαταλάται πολλές φορές περισσότερη ενέργεια από αυτήν που εμπεριέχει τελικά η ίδια η μπαταρία.

Αυτό ειδικά, εφόσον σήμερα υπάρχουν επαναφορτιζόμενες μηχανές και σε καλή τιμή.

Ο σωστός άντρας έχει μεσα σε ολα και οικολογική συνείδηση. :)

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Αγαπημένος εξοπλισμός: You must be kiddin'...
Has thanked: 207 times
Been thanked: 1110 times
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Stefanos » πριν από 1 εβδομάδα

Το καλοκαιρι βρισκομουν στην Ολλανδια για ενα τριμηνο λογω της δουλειας. Οντως διαμενοντας σε ξενοδοχειο, με τον καθρεφτη καπου στους 80 ποντους μακρια απο την ακρη του νιπτηρα (ως υαλοπινακιδοφορος ειναι ΘΑΝΑΣΙΜΗ αποσταση) το ειχα ριξει λιγο στον αγυριστο το ξυρισμα, παρα το οτι ειχα φουλ σετ (πληθυντικος) ξυρισματος. Αν και καθε 2 εβδομαδες ημουν πισω, οποτε και ξυριζομουν αυτοκρατορικα, καποια στιγμη (θυμαμαι ειχαμε καπου 42 βαθμους εκεινη την ημερα στο Hoogeveen) δεν αντεξα.. Πηγα σε ενα καταστημα (blokker) και εριξα μια ματια για ενα budger trimmer. Ειχε διαφορα. Τελικα επεσε στο ματι μου μια Remington MB4120. Την ειχε προσφορα στα 20€, οποτε δεν το σκεφτηκα περισσοτερο απο 3 δευτερολεπτα. Ξεκιναει απο 1,5χιλ, εως 18χιλ, ενω το χτενακι ασφαλιζει, με εξτρα push διακοπτη, το αργοτερο ομως οταν θα μπει η μηχανη σε λειτουργια (σπρωχνεται αυτοματα). Ο κατασκευαστης δινει 40 λεπτα στη μπαταρια, δεν μπορω να εκφερω ομως αποψη ακομα. Παντως στα μειον ειναι οτι ο φορτιστης ειναι στα 100mΑ, και αυτο σημαινει οτι θελει μισο αιωνα για να φορτιστει, οπως και να το δει κανεις. Εχει ενα πορτοκαλι φωτακι πανω απο τη θεση του βυσματος το οποιο αλλιως δεν φαινεται καν, αλλα οταν εχει φορτιστει πληρως η μπαταρια, δεν αλλαζει χρωμα. Αυτα τα 2 (φορτιστης και λαμπακι) ειναι τα 2 αρνητικα που εχω βρει στην μηχανη. Η κεφαλη λενε οι οδηγιες οτι ανοιγει ευκολα (δεν εχει καποιο σχεδιο) οτι ανοιγει για να καθαριστει (ή να αλλαχτει η μπαταρια). Προσωπικα, μαλλον θα πρεπει να χρησιμοποιησω χειροβομβιδα. Ή τοιχο. Δεν αποφασισα ακομη.

Σε γενικες γραμμες ειμαι ομως ικανοποιημενος. Σκοτωστε με... Τουλαχιστον δεν εχω full face γενια, και καθε μερικες μερες ξυριζομαι... XD Το μουσι παντως θα την κανει μετα την αδεια μου (Φεβρουαριος 2020, γεροι να ειμαστε...)

Φιλικα
Στεφος
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Ηλεκτρικές ξυριστικές μηχανές”