Όνειρα Γλυκά........Φοβερό!!!

Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Σωστός...,αλλά και διαβασμένος ο Θοδωρής... :thumbsup

Υπάρχουν και άλλες δυο λύσεις,έκτος από αυτές που έγραψε ο Θοδωρής,γιατί αυτά τα μικρούλια ζωάκια,έχουν έναν εχθρό...
Την υπερβολική ζέστη,άρα μπορείς να βγάλεις το στρώμα σου στον ήλιο,και μετά από περίπου 40 λεπτά να το γυρίσεις τούμπα,τώρα θα μου πεις ποιος τα κάνει αυτά σήμερα; έτσι είναι αν θυμούνται οι ποιο παλιοί,οι νοικοκυρές αέριζαν τα στρώματα-μαξιλάρια-σεντόνια,και μάλιστα έπιαναν και ένα ξύλο σαν αυτόν που τίναζαν τα χαλιά και κοπάναγαν,κάτι ξέραν αυτοί...

Μετά πάμε στην ηλεκτρική κουβέρτα,(καλά με τον ήλιο τεντώνουν με την μια),αλλά και η κουβέρτα δεν τα αφήνει να αναπαραχθούν,και αν την βάλεις και στο 3 για τρεις ώρες είναι dead.

Η επόμενη λύση είναι να πάρεις ένα καλό στρώμα,όπου αυτό έχει στο πλάι φερμουάρ,και δεν είναι με ελατήρια όπως τα παλιά,αλλά με ένα ειδικό foam εμποτισμένο και ελαφρύ πολύ,είναι κατασκευασμένο αποκλειστικά για αλλεργικά άτομα,(το κόστος δεν το λέω)γιατί θα με βρίσουν,αλλά όπως είδατε υπάρχουν αρκετά πράγματα να κάνεις αν βέβαια θέλεις να απαλλαγείς από αυτά.
rhtoras έγραψε:Eντάξει ξεφύγαμε από τα θέματα που απασχολούν κυρίως το φόρουμ.Να πώ οτι άμα πιάσεις όλα αυτά που γίνονται γύρω μας με "μικροσκοπική" ματιά δε θα θες να ζείς μετά.Προσωπικά δεν είμαι υποχόνδριος,αλλά ούτε και αδιάφορος.Προσπαθώ όμως να "ζώ" όσο το δυνατόν καλύτερα την κάθε στιγμή.Τέσπα ενδιαφέρον το θέμα αλλά να πώ οτι αναγούλιασα λίγο και χαλάστηκα μαζί(με τις εικόνες).
rhtoras - (Τηλέμαχος αν δεν κάνω λάθος),δεν νομίζω φίλε μου να ξέφυγα από τα θέματα που απασχολούν το φόρουμ,αφού κάνω ανάρτηση σε νήμα που λέγεται Διάφορα ‹ Το καφενείο,τώρα για το αν κοιτάξω στο μικροσκόπιο (που έχω στο σπίτι+τηλεσκόπιο) δεν νομίζω πως δεν θα θέλω να ζω ποια,το αντίθετο μάλιστα,στον Δημιουργό μας, αρέσει η ποικιλία...και παρόλα που όλοι μοιάζουμε, είμαστε τόσο διαφορετικοί, [That's Life] εάν εσύ δεν θέλεις να μάθεις την αλήθεια,και θέλεις να κρυφτείς από αυτήν,εγώ προσωπικά το σέβομαι απόλυτα,γιατί οι φωτογραφίες είναι λίγο αποκρουστικές,σκέψου δηλαδή να έβαζα αυτά που ζουν στο στόμα μας...!!!!

Από την άλλη πλευρά όμως αν το καλοσκεφτείς είναι ένα μέρος από εμάς,ένα κομμάτι μας,ζουν και πεθαίνουν πάνω μας,αυτή είναι η αλήθεια,και πιστεύω πως για να υπάρχουν κάποιος λόγος υπάρχει,δεν καταλαβαίνω γιατί χαλάστηκες.!.!.!

Πέρα από το ξύρισμα που κάνουμε,υπάρχουν και άλλες ενότητες,για διασκέδαση των μελών,που αποτελούν την κοινότητα,και όλα μαζί το ωραίο φόρουμ μας,και να σου πω φίλε μου Τηλέμαχε, ότι δεν με νοιάζει να σβηστεί και η ανάρτηση μου,να πάει στα σκουπίδια,πραγματικά ότι σου γράφω είναι με μεγάλο σεβασμό και ειλικρίνεια,και δεν θα ήθελα να χαλάμε την καρδιά μας με ένα post,ας πάει στον κάλαθο των αχρήστων,εγώ ότι έκανα-κάνω το σκέφτομαι πριν,εεε και νόμιζα πως κάποιους θα τους ενδιέφερε να δουν και να γνωρίσουν τα μικρά αυτά pet που ζουν με εμάς θέλοντας και μη.

Δεν είμαι εγωιστής και δεν παρεξηγώ κανένα,μπορείς και να μου πεις ότι θέλεις,δεν με πειράζει,σκοπός μου είναι να ανταλλάσσω τις εμπειρίες μου με όλα τα μέλη,αλλά πάνω από όλα να βοηθάω σε ότι μπορώ,με έναν όρο την αλήθεια,και προκειμένου να χάσω έναν από εσάς σαν φίλο μου,προτιμώ να σβήσω το post μου.


Παρακαλώ πολύ τους κύριους συντονιστές, να σβηστεί η ανάρτηση μου (λόγο αποκρουστικών φωτογραφιών)
Πάντα φιλικά Αντώνης
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
aris22
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5381
Εγγραφή: 30 Απρ 2012, 07:08
11
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 4470 times
Been thanked: 5443 times

Εγω πάλι πιστεύω οτι αν και είναι τρομακτικές οι φωτογραφίες , είναι χρήσιμη η ανάρτηση και δεν πρέπει να διαγραφεί. Πάντως βλέποντας τηις φωτογραφίες καταλαβαίνεις απο παίρνουν πολλές φορές υλικό οι παραγωγοί ταινιών επιστημονικής φαντασίας... :megagrin
Άρης

Ζούν ανάμεσα μας........
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Δεν νομίζω πως το εννοούσε έτσι ο συνξυριστής...
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Δεν έπρεπε να μιλήσω...παρερμηνεύτηκα και ευτυχώς ο newinhere διάβασε όλα όσα είπα.
Απλά να το πώ άλλη μια φορά ότι + εμένα με ενδιφέρουν αυτά +ορθά υπάρχει το θέμα,αφού έχουμε πολλές ενότητες αλλά είπα οτι είναι τόσα τα λάθη που κάνουμε σαν πλανήτης που αν τα πιάσεις ένα ένα θα σιχαθείς τη ζωή(τουλάχιστον εγώ).Ένα παράδειγμα είναι το νερό που τελειώνει και εμείς κάνουμε σπατάλες στο νερό.Αν όμως μου γίνει εμμονή τότε να μην κάνω μπάνιο να σώσω τον πλανήτη.Όλα θέλουν μέτρο.
Πάντα μιλάω εξ ονόματος του εαυτού μου +φιλικά.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

rhtoras (σε αποκάλεσα παραπάνω Τηλέμαχο, αλλά δεν είμαι και σίγουρος) Καλημέρα... :megagrin

Σου είπα φίλε μου ότι, δεν κρατώ κακία,ούτε την φιλάω στον άλλο,για να του την κάνω κάποια στιγμή,δεν παρεξηγούμε,δηλαδή,αν δεν γίνει το δικό μου,δεν με νοιάζει,το μόνο που με ενδιαφέρει,είναι να βοηθήσω όσο και όπου μπορώ,αληθινά όμως,όχι με ψέματα,έστω και στην ψυχαγωγία του φόρουμ...εφόσον περιμένω την ανάπλαση στο δέρμα μου.

Θα σου πω δε, ότι ένα από τα λίγα που διαβάζω πλέον είναι γλωσσολογία,το post που ανάρτησες,το διάβασα 7 φορές,και έλαβα σαφώς διαφορετικό μήνυμα,και για να το καταλάβεις καλύτερα αντέστρεψε τους ρόλους,πες πως είχες κάνει εσύ την ανάρτηση και ερχόταν κάποιος και σου έλεγε:(ξεφύγαμε από τα θέματα που απασχολούν κυρίως το φόρουμ) και στο τέλος σου έγραφε:
(αλλά να πω ότι αναγούλιασα λίγο και χαλάστηκα μαζί(με τις εικόνες), σε παρακαλώ πολύ πες μου εσύ τι θα καταλάβαινες;

Φυσικά και έπρεπε να μιλήσεις,μέλος είσαι,και μπορείς να πεις την γνώμη σου ελεύθερα,τώρα αν εγώ δεν κατάλαβα τον γραπτό σου λόγο είναι άλλο θέμα,και νομίζω πως δεν κατάλαβες καλά,πως εγώ από μόνος μου το χρεώθηκα σαν ακατάλληλη ανάρτηση,και για αυτόν τον λόγο,δεν το σκέφτηκα και καθόλου στέλνοντάς το στα σκουπίδια,και το έκανα πρώτα για εσένα,για χάρη σου φίλε,και μετά για όσους τους χαλάει το θέαμα,μπορεί να μην σε ξέρω,αλλά σε σέβομαι,όπως όλους,αναρτήσεις μπορώ να σου κάνω όσες θες,τι να το κάνω όμως αν σε χάσω από φίλο;

Τώρα στην παρούσα φάση πιστεύω πως θα ήταν καλύτερο,αφού μου εξήγησες ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με το post μου,να το αναλάβουν οι κύριοι συντονιστές,και αν δουν ότι είναι ακατάλληλο,η μπορεί και να χαλάσει κάποιους,να σβηστεί αβλεπί,το παίρνω και αλλιώς, ότι δεν με σοκάρει εμένα,δεν σημαίνει ότι δεν σοκάρει και τον άλλο.


Στον επίλογο έχω να σου πω,πως για εμένα,είναι σαν να μην έγινε ποτέ αυτή η παρεξήγηση,και ελπίζω,να μην γίνει αφορμή να χάσουμε την εμπιστοσύνη που έχει ο ένας για τον άλλον.


Πάντα φιλικά Αντώνης
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

ξεφύγαμε από τα θέματα που απασχολούν κυρίως το φόρουμ=ωραίο να αλλάζουμε και λίγο θέμα.
Κατα τα άλλα συμφωνώ.Απλά είπα τι μου φέραν στο νού.Σίγουρα όλοι πρέπει να προσέχουμε πολύ.Αυτά τα είχα δει σε μια εκππμπή που καθαρίζουν σπίτια στις ΗΠΑ και αναλύουν τις βρωμιές που βρίσκουν σε κάθε σπίτι.'Εδειχνε ένα στρώμα με εκατονταπλάσια αυξηση σε ακάρεα από οτι ένα συνηθισμένο στρώμα.Είχα θορυβηθεί ομολογώ!Αλλά σκέφτηκα οτι δεν αξίζει να ζω με τόοοσο άγχος.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

υπαρχουν πολυ χειροτερα πραγματα απο τα ακαραια για τα οποια πρεπει να ανησυχουμε. αδιαφορια,αποξενωση,φτωχεια,απανθρωπια ειναι μερικα παραδειγματα.αυτα σκοτωνουν τον ανθρωπο ,οχι τα ακαραια.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ενημέρωση”