Η άχρηστη - γελοία είδηση της ημέρας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Άδ. Γεωργιάδης: Θέλει να δημιουργηθούν τουαλέτες για σκύλους!


Ερώτηση προς τον υπουργό Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης, κ. Μανιτάκη, για να δημιουργηθούν τουαλέτες για σκύλους σε κοινόχρηστους χώρους, έκανε στη βουλή ο Άδωνις Γεωργιάδης.


Ο υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης, παραξενεύτηκε, αλλά ενημέρωσε γραπτώς ότι δεν είναι αυτός αρμόδιος για την τοποθέτηση τουαλέτας για τα κατοικίδια στα πάρκα.

Στο υπουργείο Εσωτερικών και το υπουργείο Περιβάλλοντος Ενέργειας και Κλιματικής Αλλαγής, που είναι τα αρμόδια υπουργεία, τελικά διαβίβασαν την ερώτηση του βουλευτή.


πηγή prionokordela
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Φίλε Πάνο, θα προτιμούσα οι αναρτήσεις να μην έχουν πολιτικό περιεχόμενο...

ευχαριστώ.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Πάνος
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1898
Εγγραφή: 24 Ιαν 2012, 09:43
12
Τοποθεσία: Κέρκυρα
Has thanked: 157 times
Been thanked: 425 times

Φίλε Ανδρέα, η ανάρτηση αυτή δεν είχε ως στόχο να πλήξει έναν πολιτικό άνδρα η ένα πολιτικό χώρο , αλλά να καταδείξει την ηλιθιότητα και την υποκρισία που μας περιβάλει.

Αν την κίνηση αυτή την έκανε ένας ηθοποιός η ένας επιχειρηματίας πάλι θα το κατέθετα.

Αυτό είναι ένα ξυριστικό φόρουμ, δεν το ξεχνώ .

Αλλά πέρα από το ξυριστικό μέρος, όλοι μας αναρτούμε χίλια δυό άσχετα πράγματα , γιατί απλά αισθανόμαστε πως εδώ είναι μια μικρή κοινότητα ανθρώπων ,με ένα κοινό χαρακτηριστικό αλλά και με διάφορα και ξεχωριστά ενδιαφέροντα που θέλουν να τα μοιράζονται με τους άλλους.

Μια παρέα δηλαδή που μας ενώνει κάτι, αλλά αισθανόμενοι οικεία μεταξύ μας ,παράλληλα καταθέτουμε σκέψεις, συναισθήματα , απορίες ,μικρές και μεγάλες στιγμές της καθημερινότητας μας.

Τουλάχιστον αυτό εισπράττω εγώ. Αν κάνω λάθος πείτε το μου.

Καταλαβαίνω πως δεν θες – δικαιολογημένα – να πάρει πολιτικό χρώμα αυτό το φόρουμ , ούτε εγώ όμως έχω τέτοιο σκοπό .

Απλά μπροστά στο πλούτο και την ποικιλία των θεμάτων του φόρουμ, θεωρώ άστοχη την παρέμβαση σου .

Ακόμη , μπροστά στην ποιότητα και την ωριμότητα των μελών αυτής της παρέας , θεωρώ αναίτιο τον φόβο σου μην παρεκτραπεί κάποιος η παρεξηγήσει κάποιον άλλον.

Η απάντηση μου δεν έρχεται με σκοπό να μπούμε σε αντιπαράθεση, απλά είμαι ένας άνθρωπος ευθύς που λέω ότι σκέφτομαι , όσο και αν μου έχει κοστίσει αυτό στη ζωή μου . :megagrin
Ταπεινοφροσύνη είναι η ντροπή που νοιώθεις όταν λες στους άλλους πόσο υπέροχος είσαι.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10718 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Δεν αντιλέγω σε αυτό, το θέμα είναι όμως ότι η ανάδειξη της ηλιθιότητας πρέπει να έχει ίσους όρους και με τα ΜΜΕ στην Ελλάδα (όποια και να είναι αυτά) δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα.
Όλα όσα συμβαίνουν στην Ελλάδα το τελευταίο διάστημα είναι λίγο έως πολύ ηλιθιότητα.
Τα ΜΜΕ όμως επιλέγουν να κοιτάνε τους θάμνους και να αγνοούν το δάσος επιδεκτικά.
Όταν μάλιστα τα ΜΜΕ επιλέγουν να δείχνουν το κλαράκι ενός θάμνου μέσα στο δάσος με κάνει να αναρωτιέμαι, πόσο ηλίθιος είμαι που κάθομαι και ασχολούμαι με αυτό.

Ο ένας βλέπει ένα κλαράκι ο άλλος βλέπει άλλο κλαράκι.
Με αποτέλεσμα να μην έχουμε εμείς οι ίδιοι αντικειμενικότητα σε τέτοια ζητήματα.

Θεωρώ πως η πολιτική σκηνή όπως είναι τώρα στημένη στην Ελλάδα, διαχωρίζει τους ανθρώπους. Αν και θα έπρεπε να κάνει ακριβός το αντίθετο.
Γι αυτό λέω ότι προτιμώ να μην βλέπω αναρτήσεις που (έστω και στο ελάχιστο) σχετίζονται με την πολιτική.

Έχουμε 2000 (πλασματικός αριθμός! :xp1 ) πράματα που μας ενώνουν, ας ασχοληθούμε με αυτά.
Και ας κρατήσουμε αυτά που μας χωρίζουν εκτός φόρουμ.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ενημέρωση”