Ειδήσεις θανάτου γνωστών - προσωπικοτήτων..

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 42
Επικοινωνία:

Καλό Παράδεισο να έχουν
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Mια όμορφη ιστορία για τον Roger Moore από τον Μarc Haynes. Τη βρήκα στο fb και σκέφτηκα να την μοιραστώ μαζί σας.


Ως επτάχρονος περίπου το 1983, στις μέρες πριν τα σαλόνια πρώτης θέσης στα αεροδρόμια, ήμουν με τον παππού μου στο αεροδρόμιο της Νίκαιας και είδα τον Roger Moore να κάθεται στην πύλη αναχώρησης, διαβάζοντας ένα χαρτί. Είπα στον παππού μου που μόλις είχα δει τον Τζέιμς Μποντ και ρώτησα αν μπορούσαμε να πάμε για να πάρω το αυτόγραφο του. Ο παππούς μου δεν είχε ιδέα ποιος ήταν ο Τζέιμς Μποντ ή ο Ρότζερ Μουρ, έτσι περπάτησα και με έριξε μπροστά στον Ρότζερ Μουρ με τις λέξεις "ο εγγονός μου λέει ότι είσαι διάσημος. Μπορείς να του υπογράψεις ένα αυτόγραφο ;"
Όπως θα περίμενε κανείς, ο Roger ρώτησε το όνομά μου και υπέγραψε δεόντως στο πίσω μέρος του αεροπορικού εισιτηρίου μου, ένα πλήρες σημείωμα γεμάτο από καλές ευχές. Ήμουν εκστατικός, αλλά καθώς γυρίζαμε πίσω στα καθίσματα, κοίταξα προς τα κάτω την υπογραφή. Σίγουρα δεν έλεγε «James Bond». Ο παππούς μου το διάβασε, έγραφε 'Roger Moore' - και δεν είχα απολύτως καμία ιδέα ποιος ήταν αυτός. Στεναχωρήθηκα τόσο πολύ. Είπα στον παππού μου ότι είχε υπογράψει λάθος, ότι έβαλε το όνομα κάποιου άλλου - ο παππούς μου ξαναγύρισε στο Roger Moore κρατώντας το εισιτήριο.
Θυμάμαι που καθόμουν δίπλα στα καθίσματα και ο παππούς μου είπε "λέει ότι υπογράψατε με λάθος όνομα. Λέει ότι το όνομά σας είναι James Bond". Εκείνος πήρε μια έκφραση σα να κατάλαβε τι είχε συμβεί και με πείραξε. Όταν ήμουν δίπλα στο γόνατό του, έσκυψε, κοίταξε από τη μία πλευρά στην άλλη, σήκωσε ένα φρύδι και ψιθυριστά μου είπε : "Πρέπει να υπογράψω το όνομά μου ως" Roger Moore "γιατί αλλιώς ... ο Μπλόφελντ θα μπορούσε να ανακαλύψει πως ήμουν εδώ." Μου ζήτησε να μην πω σε κανέναν ότι είχα δει τον Τζέιμς Μποντ, και με ευχαρίστησε που θα κρατούσα το μυστικό του.
Επέστρεψα στα καθίσματα μας, ανατριχιασμένος από ευχαρίστηση. Ο παππούς μου με ρώτησε αν είχε υπογράψει σαν «James Bond». Όχι, είπα. Έκανα λάθος.
( Τώρα δούλευα με τον James Bond.)

Πολλά χρόνια αργότερα εργαζόμουν ως σεναριογράφος σε μια ηχογράφηση της UNICEF και ο Ρότζερ Μουρ έκανε ένα κομμάτι στην κάμερα ως πρεσβευτής. Ήταν εντελώς υπέροχο και ενώ οι καμεραμεν ετοιμαζόντουσαν, του είπα περνώντας την ιστορία όταν τον συνάντησα στο αεροδρόμιο της Νίκαιας. Ήταν ευτυχής που το άκουσε, και χαμογελώντας μου είπε "Λοιπόν, δεν το θυμάμαι αλλά είμαι χαρούμενος που συναντήσατε τον James Bond". Λοιπόν ήταν υπέροχο.

Και τότε έκανε κάτι τόσο λαμπρό. Μετά από τη μαγνητοσκόπηση περπάτησε στο διάδρομο, κατευθυνόμενος προς το αυτοκίνητό του, αλλά καθώς συναντηθήκαμε, σταμάτησε, κοίταξε κι από τις δύο πλευρές, σήκωσε ένα φρύδι και με σιγανή φωνή μου είπε: "Φυσικά θυμάμαι τη συνάντησή μας στη Νίκαια Αλλά δεν είπα τίποτα, επειδή ήταν οι καμεραμεν εκεί - οποιοσδήποτε από αυτούς θα μπορούσε να δουλεύει για το Μπλόφελντ ».

Ήμουν τόσο ευχαριστημένος στα 30 όσο ήμουν στα 7. Τι άντρας. Τι τεράστιο άτομο. 8)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
stratri1
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 22:12
9
Τοποθεσία: Τριπολιτσά
Has thanked: 1132 times
Been thanked: 714 times
Ηλικία: 52

Πάει και ο Greg Allman, των Allman Brothers. ΕΔΩ το ρεπορταζ
Άβαταρ μέλους
τασος9322
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 16:40
7
Τοποθεσία: Πειραιας
Has thanked: 7590 times
Been thanked: 6914 times
Ηλικία: 45

Έφυγε από τη ζωή ο Κωνσταντίνος Μητσοτάκης σε ηλικία 99 ετών, πρώην πρωθυπουργός και επίτιμος πρόεδρος της Νέας Δημοκρατίας, ένας από τους τελευταίους μεγάλους πολιτικούς της χώρας. Απεβίωσε πέντε χρόνια και 23 μέρες μετά τη σύντροφο της ζωής του, Μαρίκα.
κατα τον δαιμονα εαυτου
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ανάπαυση και γαλήνη να έχουν.!
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Άβαταρ μέλους
τασος9322
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2016, 16:40
7
Τοποθεσία: Πειραιας
Has thanked: 7590 times
Been thanked: 6914 times
Ηλικία: 45

αφου δεν αντεξε ουτε και ο μητσοτακης το 2017,φανταστειτε τι μας περιμενει....
κατα τον δαιμονα εαυτου
Άβαταρ μέλους
blade2668
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 272
Εγγραφή: 11 Οκτ 2016, 23:51
7
Τοποθεσία: Γιαννιτσά / Έδεσσα
Has thanked: 6041 times
Been thanked: 1604 times
Ηλικία: 55

Καλό Παράδεισο να έχουν.
Κώστας
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Έβαλε γκολ ο Ράμσυ και πέθανε ο Μητσοτάκης.
Συλλυπητήρια στους δικούς του αλλά είναι ανεπίτρεπτο να έχουμε 4ήμερη αργεία.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
stratri1
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 448
Εγγραφή: 29 Απρ 2014, 22:12
9
Τοποθεσία: Τριπολιτσά
Has thanked: 1132 times
Been thanked: 714 times
Ηλικία: 52

Από που προκύπτει αυτό για την αργία;;;
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Πενθος ηταν οχι αργια
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ενημέρωση”