Συνδρομές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11136 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Και εννοώ συνδρομές σε περιοδικά εφημερίδες ή/και γενικά κάτι προς ανάγνωση...

Είναι η πρώτη φορά που κάνω μία συνδρομή σε κάποιο περιοδικό.
Συνήθως τα περιοδικά που με ενδιέφεραν τα αγόραζα από τα περίπτερα.
Δεν θυμάμαι το όνομα του περιοδικού αλλά παλιά ήμουν κολλημένος με τα hi-end οπτικοακουστικά συστήματα...
Για 3 χρόνια αγόραζα φανατικά και χωρίς να χάσω ούτε ένα από το εν λόγο περιοδικό.
Ύστερα "σοβάρεψα", είδα ότι είναι από τα "όνειρα" που ίσως να μην καταφέρω ποτέ να καταφέρω και έτσι σταμάτησα να το παρακολουθώ.
Καλά έκανα γιατί η τιμή του είχε φτάσει να είναι πολύ ασύμφορη για την τσέπη "μου".
Εκτός από αυτό το περιοδικό αγόραζα τακτικά περιοδικά με θέματα τους υπολογιστές.
Όπως το PC Magazin, PC Master και Computer για όλους.
Περισσότερο για τα παιχνίδια, τα demos και δωρεάν εργαλεία που έδιναν τότε με το cd/dvd (έχω προλάβει και τις 5 1/4 δισκέτες XD )

Αποφάσισα λοιπών να κάνω μία συνδρομή στο magpi...
https://www.raspberrypi.org/magpi/

Η θεματολογία του είναι σαφώς για το raspberry pi, τον υπολογιστή μεγέθους πιστωτικής κάρτας.
Έχω 5 raspberry pi που μου έχουν κάνει την ζωή πολύ πιο εύκολη και επειδή θα ήθελα να δω τι άλλες εφαρμογές έχουν σκεφτεί τα δαιμόνια μυαλά ανά τον κόσμο αλλά και να μαθαίνω τυχών νέα για το raspberry.
Επίσης είναι ένας άλλος καλός τρόπος να συνεισφέρω οικονομικά στην εταιρία αλλά και στην κοινότητα που θέλω να δω να προοδεύει!
Βέβαια μου στοίχισε αρκετά ακριβά η ετήσια συνδρομή, αλλά τι να κάνεις...

Εσείς κάποια συνδρομή σε περιοδικό ή εφημερίδα;;;
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Vulcan
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2011, 03:48
12
Has thanked: 132 times
Been thanked: 169 times

Προ αμνημονεύτων ετών ήμουν συνδρομιτής στο "Επιλογές από το Reader's Digest". Πρέπει να είχα όλα σχεδόν τα τεύχη που κυκλοφόρησαν στην Ελλάδα. Θυμάμαι χαρακτηριστικά κάποια στιγμή που σταμάτησαν την Ελληνική έκδοση μου επέστρεψαν μόνοι τους το χρηματικό υπόλοιπο της συνδρομής που έτρεχε.
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Ήμουν συνδρομητης πιτσιρικάς στο national geographic και στο γαιοραμα. Ολα τα τευχη.Τα χαρισα ολα σε ενα γειτονοπουλο που τα πεταξε😥.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιβλίο”