Μόλις τελείωσα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Καλησπέρα σε όλους. Με μια γρήγορη ματιά στα βιβλία είδα ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Αν κάνω λάθος, οι συνήθεις ύποπτοι ας το μεταφέρουν.


Σκέφτηκα ότι πρέπει να υπάρχει ένα τέτοιο topic ειδικά στα βιβλία.
Γιατί?? Γιατί μόλις τελείωσα το

Κράτα τα μάτια σου κλειστά του John Verdon

Πολύ καλό βιβλίο. Παραθέτω και μια φωτογραφία εξώφυλλου.

Εικόνα

Το βιβλίο είναι Αστυνομικό θρύλερ. Πολύ μυστήριο λέμε.....

Η Τζίλιαν Πέρι, ένα κακομαθημένο πλουσιοκόριτσο, παντρεύεται τον διάσημο ψυχίατρο Σκοτ Άστον. Ξαφνικά την ημέρα του γάμου τους, την βρίσκουνε δολοφονημένη με το κεφάλι της κομμένο πάνω στο τραπέζι να κοιτάζει το πτώμα της. Όλα τα στοιχεία οδηγούνε σε αδιέξοδο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 30 Οκτ 2014, 20:26, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να μην γράφεις με κεφαλαία ούτε τον τίτλο. Φιλικά, Αντώνης
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Μόλις τέλειωσα τη Νυχτερίδα του Nesbo. Γενικά μου αρέσει το στυλ του (έχω διαβάσει μεταγενέστερα της σειράς). Αν είχατε διαβάσει Στιγκ Λάρσον την τριλογία και σας άρεσε αυτός είναι ο επόμενός σας συγγραφέας.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Χτες τελείωσα το

INFERNO του DAN BROWN

Εικόνα

Πρόκειται για ένα φοβερό βιβλίο. Το τελείωσα σε 4 μέρες (αυτό τα λέει όλα) :beah2 .
Για κάποιον που έχει διαβάσει ή έστω αν έχει δει τις ταινίες Κώδικα Da Vinci και Angels & Demons και του αρέσανε, τότε μπορώ να πω με ΣΙΓΟΥΡΙΑ ότι πρόκειται για καλύτερο βιβλίο από τα δύο προηγούμενα! Εξαιρετικό με φοβερή πλοκή που δεν σε κάνει να βαριέσαι και σε μερικά σημεία γίνεται καταιγιστικό με την αγωνία που σου προκαλεί!
Για όσους πάλι δεν το ξέρουνε, πρόκειται για έναν κύριο χαρακτήρα, τον Robert Langdon o οποίος είναι ένας καθηγητής στο πανεπιστήμιο του Harvard και είναι ειδικός σε σύμβολα.
Η ιστορία ξεκινάει όταν ξυπνάει σε ένα νοσοκομείο μην έχοντας ανάμνηση για ότι του συνέβη τις τελευταίες δύο μέρες! Απότι του λέει ο γιατρός, αυτό οφείλεται σε μια σφαίρα που τον πέτυχε στο πίσω κομμάτι του κεφαλιού του.

Το συνιστώ σε άτομα που τους αρέσουν τα βιβλία μυστηρίου αλλά και βιβλία που έχουνε να κάνουνε με συμβολισμούς!
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Κι εγω το διαβαζω Κωστα. Το αγορασα στα αγγλικα (λογω τιμης κυριως) και παω περιπου στα μισα.

Το τελευταιο βιβλιο το φιλου Νταν που πιανω στα χερια μου, οπως ειχε πει και ο desperado "Καλυτερα να παρω εναν χαρτη της Φλωρεντιας" . Ασε που εχω και με περιμενει η Λαμψη (οχι του Φωσκολου).
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Dan Brown είναι βρε παιδιά. Αν έχεις διαβάσει ένα, τα έχεις διαβάσει όλα :) Εξαντλούνται στην ανατρεπτική πλοκή και στην συνομωσιολογική ανάγνωση της ιστορίας. Αν τα τελειώσεις, δεν έχουν να σου πουν τίποτα σε μια επόμενη ανάγνωση. Τα σπουδαία λογοτεχνικά βιβλία όμως αναδεικνύουν την αξία τους μέσα από τον χρόνο...
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Γραφει ακομη βιβλια αυτος (Brown)? Αφου ενθουσιαστηκαμε με τον Κωδικα, διαβασαμε απλα το Illuminati και ηρθε η τελικη ξενερα με το Ψηφιακο Οχυρο το οποιο ειχα την ιδεα να το διαβασω στα αγγλικα. Αγγλικη γραφη πρωτης δημοτικου. Ο Ελληνας μεταφραστης αναβαθμιζει τα βιβλια του Μπραουν και πρεπει να τον ευχαριστει για τις πωλησεις στην Ελλαδα.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Άβαταρ μέλους
nik16v
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1234
Εγγραφή: 12 Νοέμ 2013, 08:46
10
Has thanked: 8866 times
Been thanked: 3947 times

Τελείωσα τα:
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Δεν ξέρω για εσάς, αλλά έχω τρελό πάθος για μερικές κατηγορίες βιβλίων. Σήμερα ξεπέταξα σε λίγες ώρες ένα βιβλίο 500 σελίδων, το 3ο κατά σειρά του συγγραφέα και έχουν σειρά άλλα 2. Αφορούν την νεότερη ελληνική ιστορία, δεν θα αναφέρω κάτι παραπάνω δημόσια για αυτά. Αλλά τι τρέλα είναι και αυτή, παλιά ούτε να αγγίξω βιβλίο!
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Κρίμα που δεν μας λες το βιβλίο...θα ήταν σίγουρα πολύ ενδιαφέρον!
Χάρης
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Με ΠΜ Χάρη, ότι θες!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Βιβλίο”