Ο Ross Daly διαθέτει όλη τη δισκογραφία του "δωρεάν"

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Ολόκληρη τη δισκογραφία του προσφέρει δωρεάν στους μουσικόφιλους ο Ross Daly μέσω του ιστότοπού του.
Ο Ιρλανδός καλλιτέχνης, που έχει πλέον πολιτογραφηθεί Κρητικός, πήρε αυτή την απόφαση γιατί θέλει να μοιραστεί την μουσική του με όλους τους ανθρώπους και το ανακοίνωσε με μια ανάρτηση στο facebook:

«Όποιος θέλει μπορεί να κατεβάσει από το Eshop του site μου ότι θέλει από όλη την δισκογραφία μου εντελώς δωρεάν (εκτός από την τελευταία μου έκδοση “The Other Side” που διατίθεται από το site CDBaby).
Πήρα την απόφαση αυτή γιατί θέλω να έχουν όλοι όσοι θέλουν άμεση πρόσβαση στη μουσική μου χωρίς καθόλου να μπαίνουν στη μέση τα οικονομικά. Έχω σιχαθεί, μετά από τόσα χρόνια, την όλη εμπορική πλευρά της δισκογραφίας αλλά εξακολουθώ να αγαπάω το αντικείμενο και να θέλω να το μοιραστώ με τους άλλους ανθρώπους.
Μόνο με αυτό τον τρόπο θα μπορέσω να συνεχίζω να χαίρομαι την δισκογραφία και αυτό έχει πολύ μεγαλύτερη σημασία για μένα από τα όποια χρήματα»

* Έτσι ακριβώς όπως τα λέει,είχα την τιμή να τον γνωρίσω και από κοντά πριν μερικά χρόνια,τα ήπιαμε και μιλούσαμε ώρες, και για αυτόν τον λόγο δεν μου κάνει εντύπωση η κίνησή του,είναι ένας Άνθρωπος ξεχωριστός,και ένας άρτια ολοκληρωμένος μουσικός και όχι μόνο,που δίνει μια απάντηση σε όλους τους μουσικούς παραγωγούς,σε αυτούς τους χαλεπούς καιρούς που ζούμε,και που όλοι έχουν προσκυνήσει το χρήμα,τι άλλο να μπορώ να πω...«Εύγε»
The official WebSite...Εδώ...
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Μουσική”