Ηλεκτρονικο Τσιγαρο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αυτή η συζήτηση είναι μόνο για άτομα άνω των 18 ετών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
MacGreg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2014, 18:22
9
Has thanked: 67 times
Been thanked: 47 times

Όντως το θέμα των αντιστάσεων με ξένισε και δεν έχω σκοπό να μπλέξω. Ακόμα !

Όσο για τις γεύσεις, προφανώς τους έχει απασχολήσει όλους. Προς το παρόν είμαι καλά με κανα δυο γαευσεις. Σκέτη βάση δεν έχω δοκιμάσει.
Γρηγόρης
Άβαταρ μέλους
Γιώργος Λ
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 25 Αύγ 2016, 18:16
7
Has thanked: 10306 times
Been thanked: 10087 times
Ηλικία: 47

Ηλίας έγραψε:To ηλεκτρονικό τσιγάρο πρέπει να είναι όπως και το παραδοσιακό ξύρισμα. Οικονομικό..
Μετά απο 27 χρόνια μανιώδους καπνίσματος, έχω να το βάλω στο στόμα μου 6 μήνες.
Αυτό κι αν είναι οικονομικό!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο εχει ενα βαθμο κολληματος και αν δεν κρατηθεις οι αγορες πανε και ερχονται, ειναι αληθεια. Αλλα αν βαλεις κατω τα λεφτα που γλυτωνεις σε σχεση με το κανονικο, θα παθεις σοκ. Εγω που ειμαι γενικα (και ειδικα) αφραγκος, μεσα στη χρονια καταφερα και πηρα και Ελληνικο σετακι !
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Παιδιά εγώ δεν καπνίζω,δεν κάπνιζα και δεν έχω σκοπό να το κάνω ποτέ.Εχω κάτι απορίες για το ηλεκτρονικό τσιγάρο.Ο λόγος είναι ότι θέλει να το αρχίσει η κοπέλα μου.
Κάτι ελληνικά ηλεκτρονικά τσιγάρα π.χ ένα εχει το ονομά μου κ.λ.π τι είναι και πού τα βρίσκουμε?
Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα από το ebay ή από Κίνα είναι αξιόπιστα?
Ποιές μάρκες είναι καλές κατά τη γνώμη σας?
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 828
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6914 times
Been thanked: 5863 times
Ηλικία: 49

Τηλέμαχε εγώ από eBay δεν θα αγόραζα. Υπάρχουν κινέζικα e-shops με καλές τιμές αλλά πάλι δεν θα πρότεινα σε ένα καινούριο να πάρει από εκεί. Καλύτερα να πάει σε ένα φυσικό κατάστημα που θα της εξηγήσουν, θα την βοηθήσουν να επιλέξει ότι χρειάζεται. Μάρκες όπως θα έχεις δει υπάρχουν άπειρες, εγώ για κάποιον που αρχίζει και δεν θέλει να μπλέξει, θα πρότεινα να πάρει ένα mod-μπαταρία eleaf i-stick pico με τον ατμοποιητή πάλι της eleaf, τον melo 3 mini.
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Θέλει να πάρει κάτι οικονομικό και αξιόπιστο.Τα κινέζικα μαγαζιά που λες έχουν κάτι οικονομικό αλλά με σχετικά μεγάλη μπαταρία?
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 828
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6914 times
Been thanked: 5863 times
Ηλικία: 49

Έχουν αλλά στην αρχή θα δυσκολευτεί. Να βρει το υγρό που της αρέσει, στη νικοτινη που τη καλύπτει, να βρει-στήσει τη μπαταρία με τον ατμοποιητή στα watt που πρέπει-θέλει κλπ... Το κατάστημα σε όλα αυτά θα τη βοηθήσει. Σκέψου ότι είναι προσπάθεια να κόψει την εξάρτηση από το κάπνισμα, δεν είναι για όλους εύκολο. Αν έχει προβλήματα με το ηλεκτρονικό, θα ξαναγυρισει στο κανονικό.
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Κοίτα έχει εμπειρία από τη μαμά της...για αυτό σε ρωτησα.Αλλα επειδή εγώ θα της το πάρω για αυτό σε ρωτάω...
Τώρα όσον αφορά το τσιγάρο θεωρω ότι θα αλλάξει μορφή αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.
Τον Τηλέμαχο τον ατμοποιητή τον ξέρεις?
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 828
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6914 times
Been thanked: 5863 times
Ηλικία: 49

Δεν τον έχω. Ψάξε στο Google για tilemahos golden greek, θα βρεις και πληροφορίες και καταστήματα που τον πουλάνε. Είναι επισκεβασιμος ατμοποιητής, φτιάχνεις τις αντιστάσεις μόνος σου... Εμένα μου πήρε κάποιο διάστημα μέχρι να εξοικειωθώ και να μπορέσω να αλλάζω τις αντιστάσεις.
Δημήτρης
stergios

rhtoras έγραψε:Θέλει να πάρει κάτι οικονομικό και αξιόπιστο.Τα κινέζικα μαγαζιά που λες έχουν κάτι οικονομικό αλλά με σχετικά μεγάλη μπαταρία?
Μια προταση για την περιπτωση σου ειναι το delirium swiss slim v2. Κομψο, διακριτικο, μικρο κ ελαφρυ, αξιοπιστο, με ανταλλακτικα, εγγυηση κ με επαρκη χωρητικοτητα μπαταριας κ υγρου για μια μερα αν δεν καπνιζει πολυ.. Αν το χει ολη μερα στο χερι ομως δε θα φτασει.. Κ φυσικα, οικονομικο θα ελεγα..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καπνός-Τσιγάρο-Ναργιλές”