Ηλεκτρονικο Τσιγαρο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αυτή η συζήτηση είναι μόνο για άτομα άνω των 18 ετών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Δεν βρηκα πουθενα κατι με το συγκεκριμενο θεμα και ειπα ας το φτιαξω εγω! Αφου ειμαι και ατμιστης... Για να δουμε λοιπον... Υπαρχει καποιος αλλος στο φορουμ που να ατμιζει με ηλεκτρονικο τσιγαρο???
Σταύρος
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 828
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6914 times
Been thanked: 5863 times
Ηλικία: 49

Παρών!
Τρίτος χρόνος πλέον, τελευταία με cloupor mini, kayfun lite, και dyi atmos υγρά.
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

istick 30w + Kanger Subtank mini με δικες μου αντιστασεις. Απο υγρα εχω δοκιμασει αρκετα και μεχρι τωρα αγαπημενη μου εταιρεια ειναι η After-8.

Αν και ειμαι μολις δυο μηνες ατμιστης πλεον μπορω να παρω ανετα βαθιες ανασες, δεν λαχανιαζω, δεν βρωμαω και βελτιωθηκε και η οσφρηση μου!
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Συγχαρητηρια Ιασονα και Kiko, πολυ καλοι εξοπλισμοι ! Πριν 5 χρονια ημουν και εγω φανατικος, μετα το σταματησα - τωρα ομως το ξανασκεφτομαι :-)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ηρακλη δεν χανεις και τιποτα να ξαναδοκιμασεις, μονο οφελη θα δεις!
Το Ιασονας με Ο
Geo13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 25 Απρ 2015, 13:58
8
Τοποθεσία: Χαλκιδα
Has thanked: 30 times
Been thanked: 1 time
Ηλικία: 36

Ειχα ξεκινησει πριν 3 χρονια αλλα δεν συνεχισα. Με ενοχλουσε πολυ το οτι αλαξε η γευση μου αποτομα (ολα μου φαινονταν γλυκα) μετα απο 2 μηνες χρησης ειχα καλυτερη αναπνοη κ δεν μυριζα τσιγαρο αλλα ειχα παρει 10 κιλα γιατι κ η ορεξη μ ανοιξε κ το χειροτερο ηταν οτι ΟΛΑ πλεον μου φαινονταν γλυκα... εφταιγε το υγρο π χρησιμοποιουσα? εχει καποιος αλλος παρομοια εμπειρια να μου πει αν δεν πηρα σωστα υγρα?
Εξοπλισμο εχω αλλα το φοβαμαι το ατιμο μην εχω παλι τα ιδια αν εχετε διαφορετικη εμπειρια πραγματικα θα με ενδιεφερε να μαθω! Ευχαριστω
Γιωργος
Άβαταρ μέλους
captain_hx
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3055
Εγγραφή: 08 Μάι 2015, 20:33
8
Τοποθεσία: Λεμεσός, Κύπρος
Has thanked: 16281 times
Been thanked: 16449 times
Ηλικία: 41
Επικοινωνία:

Iasonas έγραψε:Ηρακλη δεν χανεις και τιποτα να ξαναδοκιμασεις, μονο οφελη θα δεις!
Λογικά, όφελος υπάρχει για κάποιο που καπνίζει τσιγάρο, για κάποιον μη καπνιστή δεν πιστεύω να υπάρχει όφελος, ή κάνω λάθος;

Παιδιά δεν το κατέχω το θέμα :)
ΗΛΙΑΣ

Instagram

Εικόνα Εικόνα Εικόνα Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ηλια δικιο εχεις, απευθυνεται μονο σε καπνιστες. Υπαρχουν βεβαια και υγρα χωρις νικοτινη αλλα κατα κυριο λογο απευθυνονται σε ατμιστες που θελουν να την κοψουν τελειως και οχι σε μη καπνιστες.


Γιωργο τι νικοτινη ειχες στα υγρα σου; Πολλοι παιρνουν κιλα οταν κοβουν την νικοτινη, αν εσυ εκανες λιγοτερη νικοτινη απ' οτι ηθελε ο οργανισμος σου βιωσες "κατι" σαν να κοβεις το τσιγαρο. Δεν υπηρχε δηλαδη η πληρης ικανοποιηση της εξαρτησης σου.

Θα ηθελα να πω επισης οτι προσφατα δημοσιευτηκε ερευνα του βρετανικου υπουργειου υγειας επιβεβαιωνοντας οτι το ηλεκτρονικο τσιγαρο ειναι κατα 95% λιγοτερο επικινδυνο απο το κανονικο.
Το Ιασονας με Ο
Ζάχος

Τη λύση να το κόψει κανείς τελείως και να μην αναλώνεται σε αντικείμενα που προκαλούν ψευδαίσθηση μιας κακής συνήθειας, που είναι το τσιγάρο, δεν τη σκέφτηκε κανείς;
Είναι κάτι τελείως ανούσιο.
Λατρεύουμε το παραδοσιακό αλλά δεν λέμε όχι σε τέτοια ηλεκτρονικά μαραφέτια που μας κάνουν να φαινόμαστε in μιας και το delivery boy βλέπεις την σήμερον ημέρα να έχει κρεμασμένο στο λαιμό λουράκι με ηλεκτρονικό τσιγάρο και στα φανάρια παίρνει τις τζουρίτζες του, τη δόση μιας γελοίας, κατ' εμέ, ψευδαίσθησης.

Βασικά μπορεί να κόψει κανείς την κακή αυτή συνήθεια και να την αντικαταστήσει με μια καλή που είναι το πούρο. Για να προλάβω αντιδράσεις η τελευταία αυτή πρόταση απευθύνεται σε ανθρώπους που δεν στενεύονται οικονομικά ή κόβουν άλλα προκειμένου να κάνουν ένα μια στο τόσο.

Όσοι θέλουν να το κόψουν, το κόβουν. Όλα στα μυαλό είναι και στη δύναμη της θέλησης που έχει ο καθένας. Τώρα τ' άλλα είναι να 'χουμε να λέμε...
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Σιγουρα η καλυτερη λυση ειναι να το κοψεις μαχαιρι κατι το οποιο ειναι δυσκολο για πολλους (πολλοι καπνιστες φανταζομαι με καταλαβαινουν). Το θεμα ειναι ποσοι μπορουν να το κανουν αυτο χωρις να ξανακυλησουν, το ποσοστο ειναι κατω του 20%.

Για να χαρακτηρισεις κατι ανουσιο φανταζομαι οτι το εχεις δοκιμασει ή οχι;

Τελευταια φορα που πηγα για καφε με το η.τ. οχι μονο in δεν ημουν αλλα με κοιτουσαν και σαν allien.

Αυτη η ψευδαισθηση ειναι που κανει δουλεια. Το η.τ. αποτελει τροπο αντικαταστασης του καπνισματος και οχι κοψιματος του. Ειναι ενας αποδεδειγμενα πιο υγιεινος και ασφαλης τροπος προσληψης νικοτινης, ακομα πιο ασφαλης και απο το πουρο που ανεφερες και το θεωρεις και καλη συνηθεια. Τα νικορετ γιατι δεν κανουν δουλεια; Γιατι πολυ απλα δεν σου ικανοποιουν αυτη την αναγκη για εισπνοη / εκπνοη και για απασχοληση του χεριου.

Δηλαδη οσοι δεν εχουν ισχυρη δυναμη θελησης πρεπει να κατσουν και να καταστρεψουν τα πνευμονια τους;
Το Ιασονας με Ο
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καπνός-Τσιγάρο-Ναργιλές”