Ηλεκτρονικο Τσιγαρο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αυτή η συζήτηση είναι μόνο για άτομα άνω των 18 ετών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Δοκιμασα, εστω για κανα μισαωρο με bebeca - παραπανω δεν μου τους αφησαν οι παλιοχαρακτηρες. Το Φαινομενο ειχε πολυ ησυχη/βελουδινη τζουρα, ενω ο Calix σε μενα εδωσε ισως και λιγο καλυτερη γευση (ισως και θεμα στησιματος) Εντυπωσιακος ηταν και ο Τηλεμαχος και πολυ ιδιαιτερος ο Eviva - αλλα το κολλημα το εφαγα με τον Alpha.

Γενικα παντως βρηκα τους "δικους μας" ατμοποιητες μια κλαση πανω απο ολους τους γνωστους Κινεζικους και Ευρωπαικους που δοκιμασα εδω και 6 μηνες. Δεν πωρωνομαι σωνει και καλα με την Ελληνικοτητα των πραγματων που χρησιμοποιω - αλλα στην περιπτωση αυτη ειναι εμφανες το ποσο καλη δουλεια κανουν οι κατασκευαστες μας. Anyway, αφου ξεφορτωθηκαμε το τσιγαρο, θα χαρω να παρω καποιον απο τους καλυτερους ατμοποιητες που ετσι και αλλιως θα τον εχω παρεα μου 24/7 :)


@Pantrek - Σε νιωθω για το Soho σε αρωμα - ειναι απο τα καλυτερα *beca flavors 8)
Εικόνα
kostas1177
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: 22 Μάι 2016, 12:17
7
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Ωπ, βλέπω και εδώ ατμιστική γωνιά.
Ατμιστής και εγώ δυόμιση χρόνια με δύο σετάκια.
Έναν cloud one πάνω σε vtc mini και έναν griffin πάνω στο istick 50w.
Τώρα να δούμε με το νέο ψήφισμα για το ηλεκτρονικό τσιγάρο τι θα γίνει…
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ασχημα νεα σημερα για την Ατμιστικη κοινοτητα. Μας αφησε ο Γιωργος Λεωνιδοπουλος, ο γνωστος ByLeo. Ηταν στην εντατικη απο περσι τον Ιουλιο μετα απο ατυχημα με τη μηχανη του, και ενω εδειξε οτι το ξεπερασε, προσεβληθη απο "νοσοκομειακο" μικροβιο και τα πραγματα χειροτερεψαν. Μεγαλη ταλαιπωρια για εναν καλο ανθρωπο που δεν το αξιζε.

Συλλυπητηρια στους δικους του.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Gotthard
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 24 Ιούλ 2016, 07:50
7
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 3 times
Been thanked: 14 times
Ηλικία: 46

Δυστυχώς μετά την είδηση για τον Leo βρέθηκα να πάω να πποσταρω, οπότε μόνο θα χαιρετισω. 7 χρόνια πλέον ατμιστης με 2 kkayfun και έναν crius τα σετ μου. ΒΒάσεις χρησιμοποιώ umami
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Χαλλου βειπερς!

Μια σουμα εξοπλισμου μετα απο ενα χρονο ατμισμα

Mods: VTC mini, Hcigar VT75 dna, Wismec RX2/3
Ατμοποιητες: Subtank mini, Kayfun Lite plus, Kayfun 5 κλωνος sxk, Recoil RDA
Υγρα φτιαχνω τα δικα μου

Αντιστασεις σταθερα κατω του 1 ωμ με clapton κυριως. Στον ντριπερ σταθερα στο 0,27 :P

Ηρακλη θελω τα ατμιστικα νεα σου!
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Που εισαι βρε Ιασονα ? Ακομα στην αλλοδαπη ? Θα σε δουμε συντομα ?

Εκλεισα και εγω ενα χρονο χωρις τσιγαρο :)

Μια σουμα και απο μενα:

Mods: Dingo by Atmizoo, istick pico, Innokin VTR
Ατμοποιητες: Eviva, Kayfun Lite plus + clearview + tiny by Steamtuners, HC v1, UD T3, Ego one, Genitank κλπ κλπ
Μπαταριες: Tensai 18350, AW 18650

Υγρα DIY: Βαση απο e-cig και αρωματα Smoke, 3BEC, Soho, Θεια Μπεκα, Ambrosia + ετοιμο Yaya's Dream.

Αντιστασεις απο 1.35 εως 1.55 με Κανθαλ Α1 στα 0.25mm και βαμβακι Cotton Bacon Bits v2
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kikos7
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 828
Εγγραφή: 23 Απρ 2015, 07:44
8
Τοποθεσία: Γλυκά Νερά Αθήνα
Has thanked: 6914 times
Been thanked: 5863 times
Ηλικία: 49

Καλημέρα σας και από εμένα
Εγώ ατμίζω 5 χρόνια με υγρά dyi βάση atmos νικοτινη 5mgr
Mods: vtc mini, istick pico.
Ατμοποιητες: Kayfun Lite plus +, kayfun 5, goblin mini
Μπαταριες: Samsung, lg
Αντιστασεις απο 0.35 εως 0.55 με SS316 temperature control 200°C
Δημήτρης
Άβαταρ μέλους
MacGreg
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 29 Νοέμ 2014, 18:22
9
Has thanked: 67 times
Been thanked: 47 times

Εγώ έχω λίγο καιρό στο ηλεκτρονικό, με iStick TC 40W με GS Tank. Δεν έχω ιδέα τι λέτε στα παραπάνω ποστ αλλά παρακολουθώ με ενδιαφέρον !!!

Προς το παρόν, προσπαθώ να βρω μια γεύση που να με ικανοποιεί. Όσο το δυνατόν πιο καπνική. Αν και είμαι ικανοποιημένος από την απόδοση του τσιαγάρου εώς τώρα, αναρωτιόμουν αν θα μπορούσα να το κάνω λίγο πιο έντονο αλλάζοντας ατμοποιητή. Είδα πρόσφατα ένα review του Nautilus X κι έλεγα μήπως κάποια στιγμή κάνω την αλλαγή.
Γρηγόρης
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Αυτο που ισως σε ξενιζει στα παραπανω ποστς ειναι οι Αντιστασεις (ohms και συρματα και βαμβακια κλπ) και αυτο γιατι εσυ χρησιμοποιεις ετοιμες αντιστασεις - και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο :D

Τωρα το θεμα που θιγεις - με την γευση που ψαχνεις - ειναι κατι που μας απασχολησε ολους στην αρχη. Σου λενε, αυτο ειναι το τελειο καπνικο, αυτο ειναι το superduper, αυτο ειναι Camel, αυτο ειναι Marlboro - και εσυ που τα δοκιμασες (λεμε τωρα) σου ρθε να τα πεταξεις απο το παραθυρο γιατι δεν ειχαν καμια σχεση με αυτο που γραφουν.

Αυτο συμβαινει γιατι οι καπνικες γευσεις που λενε οι κατασκευαστες τους, μυριζουν οπως μυριζει στο (πολυ) βαθος ο καπνος που εχει το τσιγαρο σου ΠΡΙΝ το αναψεις. Οταν το αναψεις μυριζει τασακιλα και 2 μονο πικαντικες νοτες απο την μυρωδια του καπνου - και μεχρι εκει. Οποτε αλλα περιμενεις να νιωσεις με το υγρο Camel (πχ) και αλλα γευεσαι τελικα.

Θελει ψαξιμο - και αρκετο μαλιστα. Δοκιμασες να ατμισεις σκετη βαση ? Εχει μια ηπια τασακιλα που θυμιζει τσιγαρο. Ειναι μια λυση και αυτη.
Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

To ηλεκτρονικό τσιγάρο πρέπει να είναι όπως και το παραδοσιακό ξύρισμα. Οικονομικό..
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καπνός-Τσιγάρο-Ναργιλές”