Ηλεκτρονικο Τσιγαρο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αυτή η συζήτηση είναι μόνο για άτομα άνω των 18 ετών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Στην προσπάθεια της συζύγου μου να κόψει το κάπνισμα, ήρθε και το ηλεκτρονικό τσιγάρο που στην αρχή έδειξε να τα καταφέρνει. Μετά από κανένα 2μηνο αποχής της συζύγου από το κάπνισμα, ξανάρχισε το τσιγάρο λέγοντας ότι όλα τα υγρά που δοκίμασε (4-5 διαφορετικά) της αφήνουν μία γλύκα στο στόμα που δεν της αρέσει. Υπάρχει κάποιο υγρό που να μοιάζει όσο περισσότερο γίνετε στο τσιγάρο και να μην έχει αυτή την γλύκα; Το ηλεκτρονικό που έχει είναι με αυτή την μπαταρία και αυτό τον ατμοποιητή.

ΥΓ: Εγώ δεν καπνίζω οπότε δεν μπορώ να καταλάβω τη διαφορά που μου λέει του κανονικού τσιγάρου από το ηλεκτρονικό.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ανηκει στη κατηγορια αυτων που δεν μπορουν τα γλυκερα καπνικα - ακριβως οπως και ο κολλητος μου. Δυστυχως το 99% των καπνικων υγρων γλυκιζουν και καποιοι δεν τα μπορουν καθολου.

Λυση μαλλον δεν υπαρχει - εκτος - απο την διαρκη αναζητηση για το ιδανικο ξερο καπνικο υγρο. Σαν τετοιο διαφημιζεται η GINA της Atmoslab - που ομως ειναι τοσο πικρη και με εντονη σταχτιλα που δεν την σηκωνει κανενας....

Μια αλλη ιδεα, που θα την δοκιμασω συντομα στον κολλητο μου, ειναι να παρεις εναν παλιοτερο ατμοποιητη. Σαν και αυτους που εχουν τα δοκιμαστηρια των ηλεκτροτσιγαραδικων, δηλαδη CE4, CE5, που δεν αποδιδουν πιστα τις γευσεις - κοβωντας συνηθως την γλυκα. Κοστιζουν κανα ταληρο - τεσπα μολις εχω εξελιξεις Βασιλη, θα σε ενημερωσω.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Βασιλη ρωτησε την αν μπορεις τι αντισταση χρησιμοποιουσε και στα ποσα watt το δουλευε;

Μπορει να συμβαινει αυτο που λεει ο Ηρακλης μπορει ομως να υπολειτουργει το σετακι και να της ερχεται λιγο υγρο στο στομα.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Ηρακλή όταν καταλήξεις κάπου, περιμένω ενημέρωση. Ιάσονα δεν θυμάται τι αντίσταση έχει. Ποια νομίζεις θα ήταν ιδανική; Τα watt πώς ρυθμίζονται; Εγώ σαν άσχετος το μόνο που έβλεπα, είναι να πατάει το κουμπί και στην οθόνη να μετράει το χρόνο πατήματος του κουμπιού. Όσο περισσότερη ώρα κρατούσε πατημένο το κουμπί, τόσο περισσότερο ατμό είχε. (είμαι άσχετος με αυτά, τι να κάνω :D )
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Λογικα θα εχει την 1,5, επισης πες την αν μπορει να ρυθμισει την μπαταρια στα 4 βολτ (με τα βελακια).

Εδω υπαρχουν δυο ενδεχομενα:

1) Οπως ειπε ο Ηρακλης δεν της κανουν τα γλυκερα καπνικα

2) Εχει ρυθμισμενη την μπαταρια σε χαμηλα βολτ με αποτελεσμα να υπολειτουργει. Ετσι οταν παει να παρει τζουρα τις ερχεται και λιγο υγρο στο στομα που εχει γλυκια γευση.
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

atmomixani έγραψε:Λόγω της δουλειάς μου ξέρω τον χώρο των c.n.c για να γίνει ένα κομμάτι πρέπει να έχει ποσότητες από 100 κομμάτια και πάνω
Καλησπερα φιλε ατμομηχανη!

Κατι το ονομα σου κατι η δουλεια που οπως λες σχετιζεται με το cnc μου δημιουργησαν μια απορια. Σχετιζεσαι μετα προιοντα Η.Τ. Atmomixani;
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
atmomixani
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 09:11
8
Has thanked: 44 times
Been thanked: 41 times
Ηλικία: 50
Επικοινωνία:

Ναι :)
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

:omg :D

Συγχαρητηρια για την δουλεια σου! Αν και δεν εχω καποιο απο τα προιοντα σου ακουω τα καλυτερα!

Η εμπειρια σου θα μας φανει πιστευω χρησιμη!
Το Ιασονας με Ο
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Ο Μιχαλης (η δουλεια του δηλαδη) ειναι ο κυριος λογος που ξεφορτωνω ξυριστικα εδω και καιρο. Συντομα θελω να τον συναντησω απο κοντα για να αυξησω και αλλο την ατμιστικη μου ευχαριστηση :-)

** Ειναι και σαβετάς !
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
atmomixani
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 16 Ιαν 2016, 09:11
8
Has thanked: 44 times
Been thanked: 41 times
Ηλικία: 50
Επικοινωνία:

Παιδιά ότι μπορώ να βοηθήσω ευχάριστος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καπνός-Τσιγάρο-Ναργιλές”