Πούρο

Κανόνες Δ. Συζήτησης
Αυτή η συζήτηση είναι μόνο για άτομα άνω των 18 ετών.
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Στις οικονομικές κρίσεις υπάρχει μια άποψη οτι τα high end προϊόντα πολυτελείας δεν επηρεάζονται. Βέβαια τα πουρα στην Ελλάδα είχαν γίνει λαϊκής κατανάλωσης...και απλά προσγειώθηκαν οι πωλήσεις στην πραγματικότητα.
Αν και αντικαπνιστής, αν θυμάμαι καλά, χθες περνώντας στο εμπορικό κέντρο επί της Ψυχάρη στο Ν. Ψυχικό, έπεσε το μάτι μου σε ένα τεραστίων διαστάσεων κατάστημα με πούρα, νομίζω καινούργιο.
Χάρης
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Siglo VI
Καθαροδευτεριάτικο :megagrin
DSC00725.JPG
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Ζάχος

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, σχεδόν ότι υπάρχει από Κούβα κι Αγ. Δομίνικο. Λόγω κρίσης έχω σταματήσει τέτοιου είδους πολυτέλειες. Ό,τι αγοράσαμε, αγοράσαμε.

Τα τελευταία χρόνια έχω ιδιαίτερη αγάπη στα Backwoods. Ναι, καμία σχέση με τα ανωτέρω, είναι κατά την ταπεινή μου άποψη τα πιο τίμια, φτηνά, περιπτεριακά πουράκια.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

cohiba και Αγιος ο Θεος!οχι οτι καπνιζω βεβαιως,βεβαιως.αν καπνιζα ομως και ημουν και φραγκατος μονο cohiba θα εκανα.κατι παραπανω θα ηξεραν ο Fidel και ο Che.Hasta la revoluccion siempre comandante! :D
σημ.ειμαι φανατικος αντικαπνιστης.το καπνισμα βλαπτει σοβαρα την τσεπη μου! :shocking
Ζάχος

Μα δεν κάπνιζαν Cohiba ή τουλάχιστον όχι αποκλειστικά... Για τον Fidel γνωρίζω ότι κάπνιζε, μπορεί να συνεχίζει δεν το ξέρω λόγω της ασταθής κατάστασης της υγείας του, τα Trinidad Fundadores. Μάλιστα, είχαν δημιουργηθεί exclusively γι' αυτόν. Πολύ αργότερα έγιναν προσιτά στους κοινούς θνητούς, λέμε τώρα. Τέλη του '90.

Άσε που τα Cohiba είναι τα επονομαζόμενα πούρα επίδειξης. Πολύ ανώτερα τα Trinidad ή ακόμα και τα Juan Lopez. Αλλά αυτά είναι περισσότερο για τους αφοσιωμένους.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

δεν γνωριζω τι αλλο καπνιζαν παντως cohiba καπνιζαν σιγουρα.το αν ειναι πουρα επιδειξεως δεν το γνωριζω(νομιζω οτι λιγο-πολυ ολα ειναι),παντως και εγω για επιδειξη θα τα καπνιζα(εξαιρουνται μονο οι κουβανοι το γενος,γιατι ειναι τοπικα προιοντα-κατι σαν τα σερτικα αγρινιου). ;) :D
ορισμενοι απο τους λατρεις των εν λογω πουρων.
cohiba456315.jpg
cohibaa9611908103efddbef95c99b4f39eed9.jpg
cohibamaradona-yacht_3002493b.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος macho την 26 Ιουν 2015, 17:27, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Ζάχος

Χαχα οκ. Εγώ άμα τύχει το βγάζω το χαρτάκι. Κι έτσι δεν ξέρει κανείς τι καπνίζω κι όλοι είμαστε ευχαριστημένοι. Peace.
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Ο καστρο καπνιζε cochiba esplendidos αλλα το εκοψε το 1985. Ο τσε Montechristo, Partagas και H Upman. Τα αγαπημενα μου και πολυ τιμια πουρα ειναι τα Bolivar πυραμιδες αλλα νομιζω οτι για να απολαυσεις ενα πουρο πρεπει να το τεριαξεις με την στιγμη και την ωρα. Δεν γινετε να απολαυσεις ενα Cochiba Maduro με αδειο στομαχι η με το εσπρεσακι σου. Για μενα χρειαζεται σωστη επιλογη για την καταλληλη ωρα.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Ζάχος

Έχω κατεβάσει μια κούτα Belicosos. Καλά τα Maduro για μένα είναι ότι πιο υπερκετιμημένο έχει αυτή η εταιρία. Ό,τι πρέπει για νεόπλουτους. Δεν μου κάθησαν καλά. Έχω δοκιμάσει και τα 3 εν τω μεταξύ.
Η καλύτερη ώρα είναι αυτή που θα δημιουργήσεις εσύ για τον εαυτό σου. Η στιγμή που θα πεις να τώρα θα απολαύσω το πούρο μου.
Άβαταρ μέλους
evaggelos1971
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 19 Μάι 2015, 11:41
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη-Πυλαία
Has thanked: 941 times
Been thanked: 421 times
Ηλικία: 53

Η τελευταία σου παράγραφο αγαπητέ Ζαχο είναι η πιο σημαντική , έχω κάνει πούρο στην αυλή μου γιατί εκείνη την στιγμή έτσι ένιωθα, προσωπικά στις κοσμικές στιγμές παίρνω cohiba, romeo, και partagas, φυσικά και τα μόνιμα παράπονα των γυναικών ότι τα πούρα μυρίζουν άσχημα αλλά έχω και την ανάλογη απάντηση :megagrin
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι......
Evaggelos
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καπνός-Τσιγάρο-Ναργιλές”