Γεύση από Σιγκαπούρη - 2014

Απάντηση
NavalArchitect

Εικόνα
Στο δρόμο για το διαμέρισμά μου, Σάββατο βράδυ. Ένα πράγμα που δεν πρόκειται να μου λείψει όταν ξαναέχω εταιρικό αυτοκίνητο είναι το πώς οδηγούν οι ταξιτζήδες στην Ασία...

Εικόνα
Στο κατάστημα "John 3:16 Photo Supplies", στο Funan Digital Mall. O ιδιοκτήτης Sam, με γυρισμένο το κεφάλι, είναι ταγμένος Χριστιανός και το μαγαζί το ονόμασε με βάση τη Βίβλο. Στο βάθος με το μούσι, απελπισμένος χρήστης Canon στο άκουσμα της ποσότητας των φακών και φωτογραφικών μηχανών που έχω στη συλλογή.

Εικόνα
ISO 6400.

Εικόνα
Funan Digital Mall.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Το Marina Bay Sands στο βάθος. Πολυτελές ξενοδοχείο με μοναδική θέα στη θάλασσα, και η περίφημη 'γάστρα' επάνω ψηλά στο ξενοδοχείο, με πισίνα, night club κι εστιατόριο που έχει S$1,000 το άτομο.

Εικόνα

Εικόνα
Τίποτε το ιδιαίτερο εδώ, κίνηση και τραβηγμένη φωτό μέσα από ταξί, με πολύ απλό δοκιμαστικό effect από το Photoshop.

Εικόνα
Άλλη μία προσφορά στο Funan Digital Mall για τον Zeiss E-mount 35/2.8 που προορίζεται για την Sony a7.

Εικόνα
Νάτο πάλι το Χριστιανόπουλο. Ο τύπος είναι μορφή. Μου άνοιξε μία κιτ Df μαύρη και μία 5D Mark III για δοκιμή, το εκτίμησα, S$3,300 η πρώτη (κιτ) και S$3,850 η δεύτερη (body only). ISO τρεις χιλιάδες κάτι η εν λόγω φωτό, αν δεν απατώμαι, Sony a7 + Zeiss 35/2.8 φυσικά.

Θα συνεχίσω το νήμα όσο περνούν οι εβδομάδες. Τις φωτό στο πλάτος τις κάνω 1,000 και πάλι κόβονται. Δεν μπορώ κάθε φορά να πηγαίνω στο Photobucket και να τις κάνω 850 ή 900 μόνο για εδώ, οπότε κάποιο κομμάτι του υλικού αναγκαστικά δε φαίνεται - πάντα μόνο στις φωτό με landscape orientation.
Άβαταρ μέλους
yiannischris
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5371
Εγγραφή: 22 Μαρ 2013, 09:22
11
Τοποθεσία: Patras
Has thanked: 8965 times
Been thanked: 17780 times
Ηλικία: 58

Μπράβο Κωνσταντίνε που κάθε τόσο μας δείχνεις και "άλλους κόσμους " !!
Γιάννης
Άβαταρ μέλους
iogi
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 4993
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 10:31
13
Τοποθεσία: Αθήνα - Αμπελόκηποι
Has thanked: 22433 times
Been thanked: 7782 times
Ηλικία: 67

Ωραίες φωτο Κωνσταντίνε! :thnx

ΥΓ. Δείξε μας όμως και τίποτα... "άλλες κόσμες"! :megagrin :winkcool
Γιάννης
NavalArchitect

Θα δείξω, θα δείξω...
NavalArchitect

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφία”