Γεύση από Ολλανδία.

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Καιρό έχω να ανεβάσω φωτογραφίες...
Ορίστε μερικές.

Η πρώτη είναι παλιά.
image.jpg
image.gif
image.gif
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

χμμμ τώρα είδα ότι η πρώτη είναι ανάποδα! :D
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

καιρός να βάλω καμία φωτογραφία...
Μία όχι και πολύ καλά ραμμένη πανοραμική (από το τηλέφωνό μου) λοιπόν του σχολείου που πάει τώρα ο γιόκας μου (καλοκαιρινό για ενδυνάμωση της γλώσσας)

Εικόνα

Αυτή είναι μόνο η είσοδος, στο κέντρο βλέπετε (στα σκοτάδια) το "αμφιθέατρο" του σχολείου, στα αριστερά (και δεξιά) είναι η υποδοχή, αριστερά από την υποδοχή βλέπουμε την δανειστική βιβλιοθήκη του σχολείου και αριστερά από το αμφιθέατρο στο βάθος είναι η τραπεζαρία του σχολειού. Το σχολείο είναι τριώροφο και σκάλες είναι στο βάθος δίπλα από την είσοδο.
Έχω καιρό να πάω σε ελληνικό σχολείο, πλησιάζουμε έστω και λίγο σε υποδομή;;; :think:
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Κατανταει κουραστικο το ξερω - απλα να αναφερω οτι δεν βλεπω την φωτο. Δεν ειναι direct link απλα μια url/εντολη στη google.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Με Mozilla την έβλεπα, με χρώμιο ούτε εγώ...
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7380
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11131 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ηρακλή την φόρτωσα στο flickr, την βλέπετε τώρα;
Η google τα έχει κάνει λίγο δύσκολα αντί να τα κάνει πιο εύκολα...
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Nomad
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 923
Εγγραφή: 08 Ιούλ 2015, 17:19
8
Has thanked: 6648 times
Been thanked: 3263 times

andreas έγραψε: Έχω καιρό να πάω σε ελληνικό σχολείο, πλησιάζουμε έστω και λίγο σε υποδομή;;; :think:

Ανδρέα είμαι σίγουρος οτι είναι ρητορικό το ερώτημα, αλλά τα ελληνικά σχολεία, πανεπιστήμια κλπ. απέχουν δισεκατομύρια έτη φωτός.
Νίκος
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Ανδρέα βάζουμε και από την τσέπη μας για να κάνουμε με κάποιες ευκολίες το μάθημα μας...

Στα περισσότερα ΕΠΑΛ από πάντα (αλλά ακόμα περισσότερο σήμερα), οι καθηγητές των ειδικοτήτων μαζί με φιλότιμους μαθητές επισκευάζουν τα πάντα, βάφουν και συντηρούν το κτίριο.

Σε πολλά σχολεία όλων των βαθμίδων, από τις πρώτες ημέρες, πρέπει το κάθε παιδί να φέρει έναν πάκο Α4 Χαρτί.
Οι δήμοι που έχουν αναλάβει όλα τα σχολεία της περιοχής τους (με το 1/5-1/10 των χρημάτων που πέφταν παλιά από την τακτικό κονδύλιο του κράτους), με τα χίλια ζόρια καλύπτουν τις ανάγκες σε θέρμανση, γραφική ύλη/ τονερ για φωτοτυπίες και εκτυπώσεις, συντηρήσεις των φωτοτυπικών/εκτυπωτών.

Το σχολεία από δωρεές ή τους φτωχότατους σε πολλές περιπτώσεις Συλλόγους Γονέων, παίρνουν κανένα Η/Υ μπας και γίνει ανθρώπινη η δουλειά των φιλότιμων καθηγητών που βοηθούν τον Διευθυντή στο παράλογο παιχνίδι του χαρτοπολέμου που έχει εξελιχθεί σε γραφειοκρατικό πόλεμο e-mail.
Ο οποιοσδήποτε από το Υπουργείο/Πανεπιστήμια/Ινστιτούτα στέλνει ότι του κατέβει στο κεφάλι ως εντολή για παροχή πληροφοριών, την στιγμή που θα μπορούσε να μπει στο on-line σύστημα myschool και να δει τι νούμερο παπούτσι φοράνε οι καθηγητές και τα παιδιά...
Τι να λέμε τώρα.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Ανδρέα, στην Ελλάδα πολλά ιδιωτικά σχολεία δεν είναι τόσο όμορφα. Ας μην πούμε για δημόσια.
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Επειδή σαν κοινωνία έχουμε δώσει προτεραιότητα στο κόμμα, στην ομάδα, στο πανηγύρι και στο μπάχαλο..Επειδή δεν έχουμε μάθει να έχουμε τον νόμο σαν όριο και προστάτη αλλά σαν παραγράφους με παραθυράκια και επειδή δε μας ενδιέφερε ποτέ πραγματικά η παιδεία, γι 'αυτούς τους λόγους δε μου φαίνεται καθόλου περίεργο που τα σχολεία στο εξωτερικό είναι χρόνια μπροστά.
Με άλλα λόγια όταν στο Βιλαμπάχο η πλατεία είναι γεμάτη σκουπιδάκια, με γκραφίτι παντού και σπασμένες κούνιες δε πρέπει να ζητάμε το συντριβάνι που έβαλαν στη Βιλαρίμπα που έχει μιά πλατεία κόσμημα..
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφία”