Τι μηχανες ,φακους και παρελκομενα εχετε ?

Απάντηση
Nemo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2018, 02:05
5
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

@andreas Έχω την αίσθηση ότι ο Σταυρινάκης (Πατησίων 19 κ Βερανζέρου) ίσως κάνει ανταλλαγές. Το καλύτερο έιναι να πάρεις τηλέφωνο το κατάστημα να ρωτήσεις. Ξέρω με βεβαιότητα ότι εμπορεύεται μεταχειρισμένα (μαζί με ό,τι καινούριο υπάρχει βέβαια) οπότε κι απευθειας ανταλλαγή να μην κάνει θα μπορεί να σου δώσει είτε μια τιμή ή έστω να σε καθοδηγήσει. Αυτά βέβαια αν βρίσκεσαι στην Αθήνα. (Παρεμπιπτόντως και για αποφυγή παρεξηγήσεων, η μόνη σχέση που έχω με τον άνθρωπο είναι ως ικανοποιημένος πελάτης. Link εδώ
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

ο Ανδρεας μενει μονιμα στην Ολλανδια :D
Εικόνα
Nemo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2018, 02:05
5
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Α-χα! Γραψτε λάθος :D :"> Μάλλον η ερώτηση αφορούσε κάποια πρόταση για καινούριο σώμα. Δεν μπορώ να πω πολλά γιατί δεν παρακολουθώ τις εξελίξεις στις ψηφιακές μηχανές.

Σε ό,τι αφορά εμένα έχω το μικρόβιο της φωτογραφίας πολλά χρόνια (εξ ου και βρέθηκα σ'αυτό το νήμα). Ξεκίνησα μεγάλος αλλά κόλλησα για τα καλά. Τραβάω κυρίως φιλμ και τα πιο πολλά από αυτά με Leica M και φακούς (κυρίως) 35mm & 50mm. Πέρασα μια κάποια φάση φετιχισμού στην αρχή με τις Leica και συνεχίζω να τις βρίσκω εξαιρετικές αλλά χαίρομαι πολύ που δεν είμαι πια σ'αυτό το σημείο. Τα τελευταία χρόνια χρησιμοποιώ πολύ κι άλλα σώματα - φιλμ πάντα. Για την επιλογή της μηχανής τα πάντα εξαρτώνται από το τί θέλεις να κάνεις φωτογραφικά.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ευχαριστώ για την απάντηση @Nemo, αλλά απ ότι κατάλαβες δεν με βολεύουν ιδιαίτερα τα καταστήματα στην Ελλάδα.
Εκτός βέβαια και αν κατέβω κάποια στιγμή... (ποιος ξέρει;)

Καμία παρεξήγηση! ;)
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
ElNavajero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 839
Εγγραφή: 23 Σεπ 2010, 23:24
13
Has thanked: 567 times
Been thanked: 943 times
Ηλικία: 36

Πήρα μέσα στις γιορτές την mirrorless Sony A6000 προσφορά στα 499ευρω μαζί με τον κιτ φακό 16-50. Ωστόσο με βλέπω σύντομα να αγοράζω και έναν Zeiss 18-70mm που έχω βάλει στο μάτι. Πρέπει να βρεθούν όμως τα χρήματα πρώτα.
Μάκης

“For those who believe, no proof is necessary. For those who don't believe, no proof is possible” - Stuart Chase, American writer.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

2 "καινούριες" προσθήκες...
Η canon g7x MK ii μεταχειρισμένη, στα 480€ με 3 χρόνια εγγύηση. Δεν ξέρω αν πιάστηκα κορόιδο ή αν ήμουν τυχερός.
Μια Любитель/Lubitel (λιουμπίτελ) 2 για 120 φιλμ.
Στα 107€ από Μ. Βρετανία.

Ανυπομονώ να βγάλω φωτογραφίες και από τις 2
Εικόνα

Εικόνα
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Φωτογραφία”