Αγορά Αθλητικών Παπουτσιών

Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Κοίταξε και τα mizuno
http://www.mizuno.eu/el/about/contact-us" onclick="window.open(this.href);return false;
Είναι πιο ακριβά (simpson, shavemac, thater :bigsmilie ) αλλά είναι εξαιρετικά.
Πιο πολύ βέβαια για τρέξιμο και αντοχή ιδιαίτερα όμως ανθεκτικά.
Τιμές από 90 € έως 180€ περίπου.
Στο Mall τα έχει η adidas και μάλλον και το intersport χωρίς να είμαι σίγουρος.
Τα κεντρικά πάντως είναι στο Κολωνάκι.
if you have a great shave you have a great day
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Γιαννη η mizuno ειναι σοβαρη εταιρια στον χωρο του αθλητισμου . Καποτε οταν εκανα judo κυνηγουσαμε
τα τζουντοκι της ειναι ανθεκτικα και αποροφουν καλα τον ιδρωτα .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
NavalArchitect

Παρ'όλο που έχω βολευτεί πολύ τα Asics Tiger Kayano που έχω από το 2009, πριν 6 μήνες πήρα το πρώτο μου ζευγάρι Mizuno και οφείλω να ομολογήσω πως είναι πάρα πολύ καλά. Δυστυχώς τα πήρα από την Ελλάδα, 180 Ευρώ, η εξυπηρέτηση από το προσωπικό στο κατάστημα τη στιγμή της αγοράς ήταν πολύ κάτω του μετρίου. Προσωπική μου άποψη από τις εμπειρίες μου είναι ότι στη χώρα μας κάποια πράγματα είναι λίγο-πολύ κανόνας και πολύ δύσκολα θα αλλάξουν.
Άβαταρ μέλους
hero
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1121
Εγγραφή: 24 Οκτ 2010, 08:34
13
Has thanked: 73 times
Been thanked: 249 times
Ηλικία: 60

Κωνσταντινε ετσι ειναι δυστυχως ενω ολος ο κοσμος αλλαζει με απιστευτους ρυθμους στο ελλαδισταν ειδικα
στο εμποριο επικρατουν μεσαιωνικες τακτικες . Ελπιζω και ευχομαι η νεα γενια οι νεαροι του σημερα να αντιληφθουν την κατασταση και να την αντιστρεψουν .
Εγω τις περισσοτερες αγορες στα αθλητικα ειδη τις κανω απο το εξωτερικο να φανταστεις ενα τζουντοκι ολυμπιακων προδιαγραφων εχει εδω απο 250-300 και το ιδιο απο Ιαπωνια -Αμερικη-Γαλλια-Ολανδια εχει
170 . Παντως για να μην ειμαστε αδικοι στο μαγαζι που ανεφερα πιο πανω το alpamayo, ειναι αυτο στην στοα που καψαν στα τελευταια επεισοδια δουλευουν ανθρωποι που εχουν γνωση του αντικειμενου τους
(ορειβατικα και ειδη καμπιγκ ) και σου πουλανε αυτο που χρειασεσαι και οχι οτι θελουν να ξεφορτωθουν .
Μου εκαναν μια πολυ καλη αναλυση για τα παπουτσια στο πως κατασκευαζονται και ποιο ειναι καταλληλο για την χρηση που το θες . Απο τιμες ισως λιγο ποιο ακριβα απο Ευρωπη αλλα στα ορια του ανεκτου .
Νίκος
"Αδύνατο να μάθεις τα φρονήματα, τη σκέψη, την ψυχή του κάθε ανθρώπου προτού πάρει στα χέρια του εξουσία." Σοφοκλης
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Εγω παντως θεωρω οτι η asics στο κομματι walking - running ειναι η κορυφαια
Εγω εχω αυτα kinsei 2
Εικόνα

τα οποια πριν 1 1/2 χρονο που βγηκαν ηταν οτι καλυτερο υπηρχε στο ειδος του.
Άρης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Απο μιά εταιρεία είμαι υπερευχαριστημένος γιατί μπροστά σε άλλες που έχω δοκιμάσει, τα παπούτσια της έχουν απαράμιλλη αντοχή στο χρόνο.

Οnitsuka Tiger.

Aπο τον εαυτό μου είμαι απογοητευμένος γιατί δεν είχα πάρει δεύτερο ίδιο ζευγάρι :dash και τώρα που το ψάχνω το συγκεκριμένο χρώμα έχει αποσυρθεί !
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
stellios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: 10 Απρ 2017, 12:14
6
Has thanked: 189 times
Been thanked: 142 times

sportsdirect μεγάλη ποικιλία ,προσιτές τιμές
arxiloxos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 15 Ιούλ 2013, 08:56
10
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times
Ηλικία: 55

Επειδη ειμαι Λατρης των all star προσφατα πηρα ενα ζευγαρι μποτακια απο intersport στα 85 ευρω, made in viet-nam.Βρεθηκα πριν 2 κυριακες στο παζαρι του σχιστου,οπου πουλαγαν τα αντίστοιχα made in usa στα 10 ευρω!.μαιμου-ξεμαιμου τα πηρα και δεν βλεπω καμια διαφορα απο τα υποτιθεμενα ''αυθεντικα''.
stergios

Με τα σταρακια πατας κατοσταρικο κ καταλαβαινεις αν ειναι κορωνα η γραμματα, τι διαφορα να δεις! Χα! Χα! Χα!

Πολυ ανετο παπουτσι αλλα μονο οταν εισαι καθιστος. Εχω και γω 2 ζευγαρια, κλασσικα, κοκκινο, ασπρο. :-)
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Οποιος θελει την καλυτερη αποσβεση κραδασμων για περπατημα -τρεξιμο πρεπει να δοκιμασει καποιο απο τα boost της adidas. Σε σχεση με τα αντιστοιχα lunar/pegasus/dual fusion, απορροφουν πολυ καλυτερα.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αθλητικό”