Κίνα - παπούτσια κατά παραγγελία

Απάντηση
NavalArchitect

Σε συνέχεια του θέματος που άνοιξα με τα κατά παραγγελία ρούχα, εδώ υπάρχουν και κατά παραγγελία παπούτσια.

Ήδη έχω έναν συνάδελφο που φορά ένα πολύ ωραίο ζευγάρι, δερμάτινα Oxfords αλλά πιό υπερυψωμένα, σε στυλ χαμηλής μπότας. Μου έχουν δώσει τη διεύθυνση του μάστορα, είναι σε αυτά τα "Fabric Markets" που έχουν εδώ.

Επίσης, έχω βρει άλλους 2-3 που κάνουν χεροποίητα παπούτσια. Οι τιμές είναι πολύ λογικές (μιλάμε για 80-100 Ευρώ και αν κανείς θέλει μπότα τότε η τιμή πάει στα 120 περίπου). Αυτές οι τιμές είναι σε 'μοντέρνο/στυλάτο' τεχνίτη*, οπότε καταλαβαίνετε πως στο Fabric Market θα είναι ακόμη πιό φθηνά.

Περισσότερα μόλις επισκεφθώ ή και παραγγείλω.



* http://www.billyshoes.com/index.asp" onclick="window.open(this.href);return false;
NavalArchitect

Να και φωτογραφίες:

Το καθένα ζευγάρι είναι 150 Ευρώ μετά τη μικρή έκπτωση (15% περίπου). Οι μικρές μπότες είναι 180 Ευρώ χωρίς την έκπτωση. Τα παπούτσια έχουν δερμάτινες σόλες με κανονικές ραφές εξωτερικά, και μέσα από τη σόλα έχει φελλό.

Εικόνα

Εικόνα
Oxford suedes, καφέ και μπλέ, προσέξτε τη διαφορά στο σχέδιο πάνω στα παπούτσια.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Μαύρο (προσέξτε την τετραγωνισμένη κλίση που κάνει το πάνω μέρος της μύτης) γυαλιστερό και μικρή μπότα suede.

Εικόνα
Calf leather, μπλέ χρώμα.

Εικόνα

Εικόνα
Calf leather, καφέ χρώμα.

Εικόνα
Γνήσιος κροκόδειλος με κόκκινο calf leather εσωτερικά - 1400 Ευρώ περίπου.

Εικόνα
Μαύρος γνήσιος κροκόδειλος, τιμή όπως στο από πάνω, ένας μικρός ολόκληρος κροκόδειλος χρειάστηκε αποκλειστικά για αυτό το ένα ζευγάρι.

Εικόνα
Δέρματα γνήσια, κροκόδειλος.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Για κυρίες.

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα
Δείγματα.

Εικόνα
dgn
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 169
Εγγραφή: 29 Δεκ 2011, 02:24
12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 18 times

Δεν είναι κακές οι τιμές και τα προϊόντα.
Είδα και κάποια wholecuts όμορφα.
Βλέπω ότι μέχρι και patina έχει πετύχει...
Έχει κάποια αρκετά κιτς βέβαια αλλά έτσι είναι το bespoke :bigsmilie
Το μόνο κακό είναι ότι πρεπει να πάμε στην ... Κίνα!!
Κωνσταντίνε έκανες καμιά παραγγελία?
NavalArchitect

θα παραγγειλω 4 ζευγαρια το Σαββατο που μας ερχεται...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Υπόδηση”