Vitos Tobacco vs Jean Marc Copacabana

Απάντηση
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Vitos Tobacco vs Jean Marc Copacabana.

Με μια δοκιμή στο δεύτερο σήμερα και χωρίς να έχω δοκιμάσει το πρώτο θα ήταν χρήσιμο αν κάποιος μπορούσε να μας γράψει που διαφέρουν και που συγκλίνουν.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Το Jean Marc Copacabana οπως και το αδερφακι του La Rive Cabana ειναι αρωματα Πρασινου (ή fresh) ταμπακο, το οποιο ειναι μεν γλυκερο, δεν εχει σχεση ομως με καποιο βαρυ ταμπακο - αλλα ξετρελενει τις γυναικες. Απο την αλλη το Vitos Aftershaving ενω περιεχει αρωμα πρασινο ταμπακο, αυτο "πνιγεται" πισω απο τη βαση του aftershave που ειναι το Amber. Το τελικο αποτελεσμα δηλαδη ειναι πολυ διαφορετικο.

** τωρα που το ξαναβλεπω - τι εννοεις Ηλια ως Vitos Tobacco ? το aftershave ? ή την κολωνια ?

Οποτε να προσθεσω για την κολωνια οτι αυτη ΔΕΝ μυριζει Πρασινο Ταμπακο και ειναι απλα μια προσπαθεια για σκετη ταμπακο μυρωδια - που και αυτη δεν μοιαζει με τιποτα με το Copacabana.
Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ηρακλή, το copacabana εκ πρώτης όψεως μου είχε δώσει την εντύπωση ενος bay rum. Σίγουρα η καφέ συσκευασία παραπέμπει σε κάτι βαρύ-γλυκό και χειμωνιάτικο, το δε ιστιοφόρο με ταξίδευε σε νησιά πειρατών. Αυτό που κατάλαβα εγώ ήταν ένα περιέργως γλυκερό άρωμα, σαφώς οχι καπνικό μα και πάλι ούτε και φύλλων tobacco cigar. Αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν ο τρόπος που σβήνει στο δέρμα και η γλυκάδα που αφήνει ( θυμίζει cavendish ) γιατί η αρχή του με μπέρδεψε σε κάτι μεταξύ overlay spray με musk.

Προστέθηκε μετά από 1 ώρα 22 δευτερόλεπτα:
Re: Vitos Tobacco vs Jean Marc Copacabana
Τώρα το πρόσεξα και εύλογη η απορία σου. Έγραφα για το edt. Είδα όμως πως το asl ήταν συχνός επισκέπτης στα παλιά ΞτΗ.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Παντως και στις 2 περιπτωσεις δεν υπαρχει πραγματικη ομοιοτητα μεταξυ vitos και copacabana ;)
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”