Βαριά (& ασήκωτα), κλασσικά , αντρικά !!

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
coccolino
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 1023
Εγγραφή: 22 Ιαν 2012, 21:56
12
Τοποθεσία: Athens - London - Edinburgh
Has thanked: 246 times
Been thanked: 205 times
Ηλικία: 55

:hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1
Γιώργος

Dovo Best Quality 5/8", Frederick Reynolds 6/8", Frederick Reynolds 13/16", Merkur 15C, Vintage Gillette Eldorado Gold Tech '56
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

NavalArchitect έγραψε:+1 σε αυτά που έγραψε ο κοκό σανέλ, ερρρρ, σόρρυ, ο Γιώργος.
και γω συμφωνώ μαζί του...αυτό περίπου είπα και στον απόστολο για την ηλικία...ή έστω αυτό εννοούσα...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Το άρωμα είναι προσωπική υπόθεση, η αίσθηση της όσφρησης επιστημονικά επιβεβαιωμένο υποκειμενική (που σημαίνει πως άλλο μυρίζεις εσυ και άλλο εγώ, μπορεί κοντινό αλλά η αίσθηση είναι διαφορετική), η μυρωδιά κάθε άρωματιος σε κάθε δέρμα παρεμφερής αλλα΄όχι ίδια και βέβαια όλα είναι προσωπικά γούστα. Την ηλικία σου την ρώτησα προκειμένου να αξιολογήσω μια φράση από τα λεγόμενα σου. Η ηλικία για εμένα έχει σημασία στην αξιολόγηση των απόψεων. Για παράδειγμα όταν κάποιος είναι εναντίον του γάμου, έχει αξία να ξέρουμε αν είναι 18 ή 68 γιατί αυτό θα μας δώσει μια διαφορετική αιτία στην ίδια άποψη και θα κάνει την κριτική μας και τον διάλογο μας πιο εποικοδομητικό. Η φράση σου που ήθελα να αξιολογήσω καθώς μου προξένησε ενδιαφέρον ήταν η παρακάτω:
rhtoras έγραψε:από την άλλη αν σε ρωτάνε που το πήρες ποιο είναι κ.λ.π δεν είναι αυτοσκοπός αλλά ε μετράει λίγο..ειδικά στο άλλο φύλο...
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

ε ναι το άρωμα είναι προσωπικό και στον καθένα είναι άλλα τα θέλω...αλλά δεν το φοράμε μόνο για μας αλλά και για τους γύρω μας...αλλιώς μπορεί εμένα να μου άρεσε η βοθρίλα και να τη φόραγα σε άρωμα...αλλά δεν ξέρω κάποιον-α άλλον αν οχι να μπορεί να είναι δίπλα μου αλλά έστω να με ανεχτεί...τέσπα έχεις δίκιο πάντως απόστολε,όλα είναι προσωπικά γούστα!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Fotakas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4045
Εγγραφή: 31 Αύγ 2011, 17:49
12
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 1362 times
Been thanked: 4911 times
Ηλικία: 41

Tommy h έγραψε:Εικόνα

Prada amber, πολύ καλό άρωμα , εαν έχετε ευκαιρία δοκιμάστε το.
Fotakas έγραψε:Θωμά, δεν θα το πιστέψεις. Το μύρισα την Τετάρτη και όντως ενθουσιάστηκα.
Σκεφτόμουν να το αναφέρω, αλλά με πρόλαβες.

Θα ήθελα να αναθεωρήσω την άποψη μου. Τις προηγούμενες ημέρες έκανα ένα αεροπορικό ταξίδι μετ’ επιστροφής. Φεύγοντας, στο Ελ. Βενιζέλος δοκίμασα το Prada Amber pour Homme. Δεν μου άρεσε καθόλου ούτε κατά την εφαρμογή αλλά ούτε και κατά την διάρκεια των επόμενων ωρών. Είχε μια όχι έντονη, αλλά δριμεία μυρωδιά που δεν μπορούσε να διευκρινιστεί το είδος και η προέλευση της.
Όμως επιστρέφοντας, στο Οδ. Ελύτης δοκίμασα το Prada Amber pour Homme Intense, που είχε αναφέρει ο Κωνσταντίνος στο βιντεάκι με τα αρώματα που είχε φτιάξει. Πολύ καλύτερο άρωμα (κατ’ εμέ πάντα) με αρκετή διάρκεια. Γοητευτικό, με μια ‘’γλυκύτητα’’, μου φάνηκε κατάλληλο για απογευματινές αλλά και βραδινές περιστάσεις.
Όσο κι αν κανείς προσέχει, όσο κι αν το κυνηγά
Πάντα πάντα θα 'ναι αργά, δεύτερη ζωή δεν έχει.

(Ο.Ε.)
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Stefanos έγραψε:Σαν αυτο κανενα!.. Με μεγαλη διαφορα! Οποιος το μυρισε, καταλαβαινει τι εννοω!

Εικόνα
Το knize 10 το αγόρασα πρόσφατα από το Βερολίνο. Πρόλαβα και το δοκίμασα δυό φορές. Μιλάμε για ... βαρος μεγατόνων. Την πρώτη φορά έκανα το λάθος και ψεκάστηκα δυο φορές και νόμιζα οτι θα με πνίξει η ένταση.
Απολύτως ανδρικό, έντονη μυρωδιά δέρματος και κανπού αλλά και νότες λουλουδιών, σίγουρα παλαιομοδίτικο και προσωπικά θα το έλεγα ακατάλληλο για τους θερμούς Ελληνικούς μήνες.

Ο Στέφανος το περιγράφει καλύτερα!
Χάρης
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

VETIVER SIRETA COLLECTION EDT 100ml
Ιταλικής προελεύσεως (Milano) το προμηθεύτηκε ο αδερφός μου από ένα μαγαζί της συμπρωτεύουσας
Βαρύ και πολύ αντρικό
πολύ ξυλώδες με τόνους vetiver σε πολύ "πρωτόγονη" μορφή

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10561
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26398 times
Been thanked: 25867 times

Εικόνα

Λατρεμένο άρωμα, ξυλώδες με νότες από εσπεριδοειδή.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

πορτοκαλι,πιπερι,βετιβερ και δερμα.το αρωμα μου
dr-harris-eau-de-toilette__68256__80857.1405454664.1280.1280.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Προσωπικά το Winsdor δεν θα το έβαζα σ´αυτη την κατηγορία. Το βρήσκω διακριτικό, και εκλεπτισμένο.
Χάρης
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”