Felce Azzurra Προιόντα

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Χαιρετώ τους φίλους. Πρόσφατα ξεκίνησα να ψάχνω στην Αθήνα ότι υπάρχει γενικά απο Felce Azzurra (Classico). Το Shower gel γνωστό το ξέρουμε όλοι. Οπότε βρήκα επιπλέον:

- Deo Stick Classico (Hondos)
- Deo Spray Soft Talc (Hondos)
- Πούδρα Classico (Hondos)
- Shampoo Classico (Hondos)

Τα μόνα που μου λείπουν και τα ψάχνω ακόμη είναι :

- Eau de toilette Classico
- Deo spray Classico
- Κρέμα σώματος Classico (αν και δε χρησιμοποιώ γενικά)
- After Shave Balm Classico

Καμιά ιδέα που να τα βρω?

Η ΕΠΙΚΑΛ στο Περιστέρι ίσως? Ηθελα να κλέισω όλη τη σειρά και να μη λείπει τίποτα απολύτως. Δυσκολεύομαι ωστόσο...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Dr.Takero
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1436
Εγγραφή: 16 Οκτ 2016, 08:04
7
Τοποθεσία: Ηλιούπολη
Has thanked: 6882 times
Been thanked: 7511 times
Ηλικία: 51

Υπάρχει κρεμοσάπουνο για τα χέρια καθώς και σαπούνι σώματος στα Regina stores. Κάποιο μέλος έχει εμφανίσει και asl αλλά δεν ξέρω απο που το αγόρασε.
Let the music play
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Asl και balm από τα Oggi στην Πανεπιστημίου ή Μοναστηράκι
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Υπάρχει και μαλακτικό και υγρό πλυσίματος ρούχων.
Αν θες να είσαι πλήρης απλά σε ενημερώνω φίλε μου.
Θεωρώ ότι το oggi έχει μεγάλη γκάμα σε felce azzura.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις. Λοιπόν στο Oggi στην Πανεπιστημίου απολύτως τίποτα,μόνο shower gel, αλλά από δάυτα έχω κούτες, πουλάω κιόλας.Κοίταξα την προηγούμενη βδομάδα, μένει μόνο αυτό στο Μοναστηράκι, και 2 στην Πατησίων που είναι μεγαλύτερα νομίζω.

Το eau de toillette δε βρίσκω πουθενά...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Το eau de toilette ΔΕΝ το έχω βρει πουθενά στην Ελλάδα.
Η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι το l'erbolario-absinthium που μοιάζει πάρα πολύ και υπάρχει σε διάφορα μέρη στην Αθήνα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Η μόνη λύση που μπορώ να σκεφτώ είναι το l'erbolario-absinthium που μοιάζει πάρα πολύ και υπάρχει σε διάφορα μέρη στην Αθήνα.
Εντάξει, τα ξέρεις όλα!Μετά από τρελό ψάξιμο...το έχω αγοράσει από φαρμακείο πριν κανα μήνα.. Πολύ κοντά η μυρωδιά, αλλά όταν μυρίζω το αφρόλουτρο κάπου βλέπω διαφορά. Ισως το felce να είναι πιο πικάντικο, σα να μυρίζεις κάποιο μπαχαρικό. Γι'αυτό έψαχνα της ίδιας εταιρείας.

Ωστόσο υπάρχει στην Αγία Παρασκευή μια λύση, Sochiphar λέγεται που φέρνει αρώματα vintage ή αυτά που δεν έχουν κυκλοφορήσει ποτέ στην Ελλάδα. Είχα μια επικοινωνία, μου είπαν ότι μπορεί να το βρούν αλλά δεν ξαναμιλήσαμε έπειτα.

Γαρυττού 80 είναι το κατάστημα.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Φίλε μου αρέσει πάρα πολύ αυτό το άρωμα.Αληθεια σου λέω και στη Λάρισα όταν έμενα είχα όλη τη σειρά που μπορούσα.
Μέχρι πριν κάποια χρόνια δεν υπήρχε το άρωμα καν.Τώρα τελευταία βγήκε εκεί το asl και μετά ήρθε Αθήνα.
Επειδή όμως το asl δεν έμοιαζε 100% με το αφρόλουτρο ή το talc δεν το πήρα.
Ευχαριστώ για το καταστημα φίλε...Θα σώσεις πολλούς.
Μήπως μπορείς να μου θυμίσεις και το φαρμακείο που το πήρες(το lerbolario) γιατί σε αυτό που το 'χα πάρει δεν θυμάμαι που ήταν.Νομίζω κοντά πλατεία Αγίας Ειρήνης.
Ευχαριστώ...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Εγώ πάντως παρήγγειλα ένα ASL μαζί με Deo Spray Classico και αποσμητικό χώρου Classico από Θεσσαλονίκη (Discountcleanmarket το site) και θα δω κατά πόσο μοιάζει το ASL με το αφρόλουτρο. Μέχρι στιγμής τα χω όλα εκτός από το Eau de toillette.

Οσο για το Absynthium το επίσημο ονομά του είναι Assenzio (έτσι το χει και το site της l'erbolario) και δίνω εδώ το pdf με τους επίσημους προμηθευτές όλης της σειράς L'erbolario. Διευκρινίζω ότι δεν το χουν όλοι το Assenzio. Εγω το είχα πάρει από το Παλαιό Φάληρο - Ατλαντος 1 & Τρίτωνος γωνία. Είναι το μόνο που έχει όλη τη γκάμα χωρίς ελλείψεις. Και το άλλο του Παλαιού Φαλήρου - Αγαμέμνονος 1 το έφερνε με παραγγελία. Οι υπόλοιποι δυσκολέυονταν όταν τους έλεγα Assenzio ακόμη και το κεντρικό στη Σόλωνος l'atelier du parfum δε το είχε.

Προκειται για καθαρό parfum, ας λέει aqua di profumo το site,αυτό που έχω στα χέρια μου λέει profumo σκέτο και όχι eau de toillette ούτε καν eau de parfum. Δυο ψεκασιές, διάρκεια 12 ώρες εγγυημένες. τιμή κάπου στα 23 ευρώ τα 50ml.

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 22 Ιαν 2017, 03:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα links σε κάποια λέξη. Το πως μπορείς να το κάνεις αυτό, μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Κυριοι, για το Felce Azzura UOMO asl υπαρχει thread εδω - προσωπικα το βρηκα πολυ καλο - οσο για τα προιοντα της l'erbolario σας παρακαλω ανοιξτε αν θελετε συγκεκριμενα threads στις αναλογες κατηγοριες και ποσταρετε εκει.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”