Η συλλογή σας με τα αρώματα

Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Ηλία αλλο ειναι το intense και άλλο το parfum.
Το dhi βγαζει πιο "γλύκα" και ειναι πιο "στρογγυλεμενο" ενω το dhp ειναι πιο "ώριμο" και με "γωνίες" με το leather & sandalwood να κυριαρχεί μετά απο λιγη ωρα.
Και τα δυο αρέσουν το καθένα για αλλο λόγο. Και τα 2 ειναι edp

Added in 22 minutes 52 seconds:
Μόλις βγηκα απο το notos με ενα dhparfum με 50% για σημερα σε επιλεγμενα αρωματα. Οσοι πιστοί...
Άρης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ωραίος ! Αφού μπόρεσες και το χτύπησες με τέτοια έκπτωση, με'γειά !
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Ηλίας έγραψε:Το Dior Homme Parfum διαφέρει απο το Dior Homme Intense ;
Eίχα την εντύπωση πως "Ιntense" ονόμαζε η Dior την edp σειρά της Ηοmme edt, που φυσικά καμμία σχέση δεν είχαν αρωματικά.
Tελικά είναι άλλο το ένα άλλο το άλλο ;

Μήπως ξέρετε αν το Dior Homme Parfum μοιάζει καθόλου στο Dolce & Gabbana Intenso ;
Καμία σχέση μεταξύ των δύο αρωμάτων που ανέφερες!

Added in 1 minute 3 seconds:
Arisk έγραψε:Ηλία αλλο ειναι το intense και άλλο το parfum.
Το dhi βγαζει πιο "γλύκα" και ειναι πιο "στρογγυλεμενο" ενω το dhp ειναι πιο "ώριμο" και με "γωνίες" με το leather & sandalwood να κυριαρχεί μετά απο λιγη ωρα.
Και τα δυο αρέσουν το καθένα για αλλο λόγο. Και τα 2 ειναι edp

Added in 22 minutes 52 seconds:
Μόλις βγηκα απο το notos με ενα dhparfum με 50% για σημερα σε επιλεγμενα αρωματα. Οσοι πιστοί...
ΜΑΓΚΑΣ!!!!!!!! Και πόσο πλήρωσες? Με κάνεις να αισθάνομαι ηλίθιος που έδωσα 98 ευρώ.............

Added in 3 minutes 19 seconds:
Το Dior homme intense είναι σίγουρα πιο "unisex", σε αντίθεση με το Parfum όπου κυριαρχεί το δέρμα και όχι τόσο η ίριδα. Το intense διαρκεί 8 ώρες πάνω μου και έχει καλή προβολή για δύο ώρες, ενώ το άλλο διαρκεί 10 ώρες πάνω μου και έχει ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ/ΑΝΙΚΗΤΗ/ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΗ προβολή για 4-5 ώρες......Μόνο το λακάκι του λαιμού ψεκάζω και είμαι έτοιμος.
Άβαταρ μέλους
Arisk
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2119
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2010, 19:39
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 1273 times
Been thanked: 790 times

Παναγιώτης μην νιώθεις καθόλου ηλίθιος που το πήρα στε μισά λεφτά απο οτι εσύ. Τυχαίο ήταν. Εγώ μπηκα να παρω το καινούριο spicebomb extreme και ενω μου ελεγε η πωλητρια οτι εχει 25% off λεει Α! Κατσε να δω αν ειναι στην λιστα των 50% που εχουμε σήμερα. Εκεί σην λιστα βλεπω και ο dior homme parfum οπότε τσιμπησα και αυτό.
Το spicebomb μάλιστα το είχαν αρχική 85€ Ενω το πιο φθηνο που εχω δει Ελλαδα ειναι 86€ Και amazon uk 90£! Με το 25% το πηρα 63€ τα 90ml!
Άρης
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

panagiotis1992 έγραψε:Φίλε Desperado, είσαι "δυναμίτης"!!!!! Να δοκιμάσεις και το Dior homme parfum(2014) και θα με θυμηθείς..........Με μία μόνο ψεκασιά......Το aromania είναι έμπιστο ή όχι?
desperado έγραψε: ...
Christian Dior Homme Intense
Christian Dior Homme Parfum
...
Έχουσιν γνώσιν οι φύλακες Παναγιώτη. ;)
Έχεις δίκιο, μια μόνο ψεκασιά είναι αρκετή. Και το λέω εγώ αυτό που συνήθως (και κακώς) λούζομαι με τα αρώματα.

Άρη, καλοφόρετο και να το χαρείς. Υπόψην (για τους φίλους που δεν το γνωρίζουν), είναι αμιγώς χειμερινό.

Το Aromania είναι εντελώς έμπιστο. Έχουμε ψωνίσει από εκεί και από το φυσικό κατάστημα και από το ηλεκτρονικό με αποστολή στο σπίτι. Μιλάμε για original αρώματα.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
panagiotis1992
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 118
Εγγραφή: 28 Ιούλ 2014, 20:36
9
Has thanked: 173 times
Been thanked: 224 times

Arisk έγραψε:Παναγιώτης μην νιώθεις καθόλου ηλίθιος που το πήρα στε μισά λεφτά απο οτι εσύ. Τυχαίο ήταν. Εγώ μπηκα να παρω το καινούριο spicebomb extreme και ενω μου ελεγε η πωλητρια οτι εχει 25% off λεει Α! Κατσε να δω αν ειναι στην λιστα των 50% που εχουμε σήμερα. Εκεί σην λιστα βλεπω και ο dior homme parfum οπότε τσιμπησα και αυτό.
Το spicebomb μάλιστα το είχαν αρχική 85€ Ενω το πιο φθηνο που εχω δει Ελλαδα ειναι 86€ Και amazon uk 90£! Με το 25% το πηρα 63€ τα 90ml!
Περιμένω να ακούσω τις απόψεις σου, πάνω στην διάρκεια και την προβολή του αρώματος!
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

panagiotis1992 έγραψε:Να δοκιμάσεις το Dior homme parfum(2014)...........98 ευρώ κάνουν τα 75ml, μα θα με θυμηθείς!!!!!!!!!!
Το original Dior Homme το φορούσα από το 2004 και μ αρεσε πολύ. Το EdP το μύρισα προχτές, δεν το φόρεσα όμως και δεν έχω άποψη. Μου θύμισε πάντως το Μ7 το οποίο είναι στην wishlist αλλά πρώτα πρέπει να τελειώσω τα ήδη αγορασμένα :hb
any shave you can walk away from, is a good shave!
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

αυτο το spicebomb δεν μυριζει ωραια και αρενωπα οπως τα after shave μας αλλα μου θυμιζει πολυ εντονα κατι σαν βαρυ αρωματικο τουαλετας. το βαζω ανα διαστηματα γιατι λενε οτι αρεσει στις γυναικες. ειναι δυνατον να εχουν τοσο κακο γουστο;; το ξερω απο μικρος οτι ειναι στραβες αλλα εχουν προβλημα και με την μυτη τους;;
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

εννοειτε οτι τα αρωματα(και κολωνιες) δεν τα φορας για κανεναν αλλο εκτος απο εσενα.αυτο το παραμυθι οτι η γυναικες θα σου πουν το καταλληλο και πιο ελκυστικο αρωμα ΙΜΟ δεν ισχυει ουτε στο ελαχιστο.τα αρωματα(και κολωνιες :d )τα φορας για να αισθανεσαι εσυ καλα.τωρα αν οι αλλοι λυποθυμανε στο περασμα σου σημαινει οτι εχεις βαλει τουλαχιστο το μισο μποχαλι. :'(
αφτερσειβ`η μια ελαφρα κολονιτσα ειναι οτι πρεπει(εννοειτε και ατομικη καθαριοτητα/μπανιο-ξυρισμα-καθαρα ρουχα/εσωρουχα/νυχια/αποσμητικο. ) :)
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

κυριοι αυτο ποτε δεν το καταλαβα. εγω πλενομαι ξυριζομαι χτενιζομαι γυαλιζομαι για αυτες. μερικα χρονια που εκανα στην ζουγκλα χωρις γυναικες κυκλοφορουσα οπως οι αναρχοαπλυτοι
μονο τα δοντια μου βουρτσιζω για εμενα αλλα λευκανση εκανα για αυτες

Added in 3 minutes 12 seconds:
αποτελεσμα;;;; 0
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”