Κριτήρια επιλογής αρώματος

Απάντηση
mixalis kal
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 29 Δεκ 2014, 20:43
9
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Ψάχνω να αγοράσω μια κλασσική Κολωνία. Ονόματα έχω πολλά στο μυαλό μου αλλά με προβληματιζουν διάφορα περίεργα που ακούω κατά καιρούς, για επιλογή αρώματος με βάση την επιδερμίδα. Δεν έχω την γνώση για να το κρίνω, αλλά στην περίπτωση που ισχύει τι κολωνια θα μου προτείνατε για μια σκουρόχρωμη (όχι και μαύρη.. Απλά σκουρόχρωμη) και λιπαρή επιδερμίδα ? Οποιαδήποτε πληροφορία είναι ευπρόσδεκτη.
drumpa78
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 217
Εγγραφή: 24 Οκτ 2013, 23:05
10
Τοποθεσία: Ιωάννινα
Has thanked: 3392 times
Been thanked: 2120 times
Ηλικία: 45

Jazz-Yves Saint Laurent(Κόλιανδρος,γεράνι,αρτεμισία,κυπαρίσσι,πατσουλί).
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

η μονη περιπτωση πιστευω να μαθεις τι σου ταιριαζει ειναι να δοκιμασεις.πηγαινε σε ενα μαγαζι με αρωματα και αρχισε να σνιφαρεις(τα αρωματα). ;)
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

Βασικά ότι και να σου πούμε υπάρχουν πολλοί παράγοντες.Ο κυριότερος είναι οτι μπορεί μεν να ''κρατάει'' πάνω σου,αλλά να μην σου αρέσει και αντίστροφα.Δεύτερον παίζει ρόλο η ηλικία.Πολλά αρώματα που κρατάνε είναι παλιακά με πατσουλί,γαρύφαλλο και άλλα "βαριά".
Αυτό που θα σου πρότεινα όμως διότι "έκατσε" και σε ένα φίλο μου με σχετικά μελαμψό χρώμα είναι το guerlain-vetiver.Tσέκαρέ το άμεσα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
mixalis kal
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: 29 Δεκ 2014, 20:43
9
Has thanked: 34 times
Been thanked: 18 times

Ευχαριστώ πολύ.. Θα ακολουθήσω τις συμβουλές σας το συντομότερο δυνατόν..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”