αρωματα για Ανοιχτοχρωμους

Απάντηση
dimitriseas
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 06 Οκτ 2014, 18:34
9

Καλησπέρα. . ειμαι καινούργιος στο forum και το βρισκω πολυ ενδιαφέρον. πιστευω οτι εδω θα βρω καποιες απαντησεις. θελω να ρωτησω τι ειδους αρωμα να παρω να κραταει λιγακι αδου εχω 2-3 και σε μια ωρα εξατμιζονται. εχω το paco rabbane το invictus και ultra violet men. και το hermes terre. καποτε φοραγα για 10 χρονια joop και μου κραταγε αρκετα. απο τοτε δε μου εκατσε τοσο καλα αλλο αρωμα αλλα δε θελω να ξαναβαλω joop γιατι το βαρεθηκα. υ.σ. ειμαι 40 χρονων ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Καλησπέρα και καλώς μας ήλθες!
Δεν ξέρω και πολλά από αρώματα αλλά από τα λίγα που έχω διαβάσει, έχω σχηματίσει την άποψη πως αν κρατάει πολύ, το άρωμα είναι τεχνητό και πιθανότατα και ανθυγιεινό...
Μήπως να έπαιρνες κάτι οικονομικό και να ψεκάζεσαι συχνά;
Αν θέλεις περισσότερα, υπάρχουν άτομα εδώ που ξέρουν πιο πολλά από 'μένα πάνω στο θέμα...

Επίσης, αν θέλεις, μπορείς να μας συστηθείς εδώ και να μας πεις περισσότερα για τις αρωματικές (αλλά και ξυριστικές ίσως) συνήθειές σου!
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

αν και ο κανονας λεει οτι οσο περισσοτερο κραταει ενα αρωμα τοσο πιο πολλα υποπτα συστατικα θα εχει,αυτο δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν αρωματα που ειναι οσο πιο φυσικα γινεται και επισης εχουν μεγαλη διαρκεια.υπαρχουν εταιριες που τα αρωματα τους ειναι οσο το δυνατον πιο φυσικα και ταυτοχρονα εχουν μεγαλη διαρκεια.μερικα ονοματα που φτιαχνουν πολυ καλα αρωματα ειναι π.χ. οι guerlain , caron , creed , penhaligon's , jf floris ,dr harris κ.α. εαν διαλεξεις αρωμα απο αυτες τις εταιριες σιγουρα παιρνεις ενα ποιοτικο προιον,οσο το δυνατον πιο φυσικο και με μεγαλη διαρκεια.τωρα οσο αφορα το θεμα μας δεν νομιζω οτι υπαρχουν αρωματα για ανοιχτοχρωμους και μελαμψους.ενα αρωμα το διαλεγουμε γιατι μας αρεσει και μας κανει να νοιωθουμε ομορφα και κατα δευτερο λογο επειδη αρεσει και στους ανθρωπους που συναναστρεφομαστε.πιστευω οτι εχοντας αυτα υποψην πρεπει να γινεται η επιλογη ενος αρωματος. ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”