Δυνατά αρώματα και με διάρκεια...

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

Παρεπιπτόντως πήρε το μάτι μου νέες εκδόσεις
Dsquared Wood intense (το κλασσικό σε δυνατή έκδοση)
και D&G Intenso (το κλασσικό πρώτο θεϊκό αρωμά τους σε Eau de parfum)
Και τα δύο υπέροχα.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Εικόνα
Τώρα τελευταία φοράω πολύ αυτό.Τη μια μου λένε πόσο ωραία μυρίζω την άλλη ποιο άρωμα φοράω.Πριν λίγο ενας φίλος που με ακούμπησε λίγο μου είπε οτι πλύθηκε και οτι μύριζε ακόμα.Δεν είναι ελαφρύ ούτε βαρύ.Δεν είναι παλιακό ούτε μοντέρνο.Ε τοτε τι είναι?Κάτι μοναδικό είναι αυτό το άρωμα.Δεν μοιάζει με κανένα και όμως είναι οικείο.Έχει κλείσει τη δεκαετία 90 σε μπουκάλι,χωρίς αμφιβολία.Περιέχει σίγουρα γαρύφαλλο(όχι clove μα carnation δηλαδή το λουλούδι).Έχει ενα τάκ λεβάντας και σίγουρα λεμόνι.Σιγά σιγά βγάζει το σανδαλόξυλο και έχει μέντα για δροσιά.Πολυ απλά φανταστείτε λεμόνι με μέντα σε μίξη με σανδαλόξυλο και γαρύφαλλο.
Σε όλο αυτό το μέιγμα υποβόσκει η λεβάντα αμυδρά.
Θα το ενταξω στην κατηγορία σανδαλόξυλο,παρόλο που είναι λίγη μια κατηγορία για αυτό το αριστούργημα.
Δεν είναι πολύ γλυκό,μα έχει μια γλύκα και παράλληλα μια πίκρα.Θα τολμούσα να πώ οτι είναι μια άλλη εκδοχή των:toobs sandalwood cream,geo f trumpers sandalwood κ.λ.π
Αν σας αρέσουν αυτά θα το λατρέψετε.
Επίσης να επισημάνω οτι εκτός από μεγάλη διάρκεια,θα το αντιληφθούν οι οικείοι σας σε περίγυρο-ανάλογα και με τους ψεκασμούς σας-ως και 5 μέτρα μη σας πώ.
Η τιμή του είναι περίπου 15 ευρώ μαζί με αποσμητικό και αφρόλουτρο.Τώρα το είχε και προσφορά ο χόντος!
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

sperman έγραψε:αυτα που γραφεις τα εχει επιβεβαιωσει και καποιο θηλυκο;;
πολυ καλη παρατηρηση. στην συζυγο μου αρεσει σαν αρωμα.παραπονιεται μονο οτι ειναι πιο δυνατη και βαρια :D απο ολα τα αρωματα που εχει(και πιστεψε με εχει πολλα και βαρια).παντως τα αρωματα αυτη τη περιοδο της ζωης μου τα διαλεγω με βαση του τι αρεσει σε μενα.αν κατι δεν μου αρεσει ακομα και 1 εκατομυριο ανθρωποι να μου πουν οτι μου παει, δεν το φοραω :electrician2 .
υ.γ.Τηλεμαχε η equateur ειναι πολυ καλη κολωνια.μου αρεσει πολυ γιατι ειναι φρεσκια αλλα και εντονη.επισης η τιμη της ειναι απαιχτη.
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

ευχαριστω για την απαντηση αν και λιγο καθυστερημενη λογο της 3μερης καραντινας που σου επεβαλαν τα λαγωνικα του φορουμ :bigsmilie
η αποψη των γυναικων εμενα με ενδιαφερει υποτιθετε οτι αυτο ειναι το μονο κριτιριο μου για την αγορα τους εκτος απο την 4711 που την εβαζα και μικρος
ε, πιο μικρος εννοω :megagrin
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Oι νέες γυναίκες γουστάρουν a men-t mugler.Πέρα από τα άπειρα κομπλιμέντα σε μένα,σε ένα φίλο που του την έδωσα μια κοπέλα τρελλάθηκε σε έναν άλλο χτύπησε γκομενάκι κ.λ.π Δεν κάνω πλάκα.Αλλά δεν αρέσει σε όλους βέβαια.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

εννοεις Men Thierry Mugler για άνδρες;;;
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Ψάχνω μια κολώνια με βασικό συστατικό το σανδαλόξυλο. Έχετε να προτείνεται κάτι.? Μια προσιτή λύση είναι η Taylor of old bond street. Αξίζει.??
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2145
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2477 times
Been thanked: 4528 times
Ηλικία: 47

rhtoras έγραψε:Oι νέες γυναίκες γουστάρουν a men-t mugler.Πέρα από τα άπειρα κομπλιμέντα σε μένα,σε ένα φίλο που του την έδωσα μια κοπέλα τρελλάθηκε σε έναν άλλο χτύπησε γκομενάκι κ.λ.π Δεν κάνω πλάκα.Αλλά δεν αρέσει σε όλους βέβαια.
Με 1 ψεκασμό μυρίζεις όλη μέρα.
Με 2 οι γύρω σου τρέχουν να ξεφύγουν χαχαχα
Καλό αλλά πολύ δυνατό και ιδιαίτερο.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

2 πολυ δυνατες κολωνιες που μυρισα προσφατα.
antaeus chanel
antaeus-chanel-00143.jpg
john player special
jps39413_v32g4aed23_720.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Georgechalkida έγραψε:Ψάχνω μια κολώνια με βασικό συστατικό το σανδαλόξυλο. Έχετε να προτείνεται κάτι.? Μια προσιτή λύση είναι η Taylor of old bond street. Αξίζει.??
Αν και το έχω και μου αρέσει πολύ, δεν θα έλεγα οτι είναι το χαρακτηριστικό σανδαλόξυλο. Πρόκειται για ρετρό άρωμα, παλαιάς κοπής. Αν η ηλικία σου είναι κάτω των 38, θα έλεγα να κινηθείς κάπου αλλού.
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”