paul sebastian-kinetic(εντυπώσεις)...

Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

Λοιπόν πρίν λίγο καιρό που έψαχνα για ενα άρωμα που να αρέσει και στο άλλο φύλλο...έκανα 2 αγορές.
Η μία αγορά ήταν το swiss army το κλασσικό και η άλλη το kinetic του paul sebastian...
Tο δεύτερο το βρήκα σε προσφορά και το τσίμπησα διαδικτυακώς...Ομολογουμένως ήταν μια επιλογή ρίσκο αλλά με τράβηξε το χρώμα του και τα σχόλια του "άλλου" φύλλου.
Μόλις έφτασαν αφήνω το άρμυ στην άκρη και πιάνω το kinetic.Φο-βε-ρό!!! Ένα πολύ προσεγμένο μπουκαλάκι με πολύ όμορφο πράσινο χρώμα που σε προδιαθέτει θετικά για το καλοκαίρι.Ψεκάζω 3 φορες στα κομβικά σημεία αυτιά καρπό και φεύγω.Περιττό να σας πώ οτι μύριζα μέχρι το επόμενο μεσημέρι.(24 ώρες διάρκεια).Ισως να υπερβάλλω αλλά γενικά αν έβαζες τον καρπό στην μύτη σου υπήρχε το επόμενο μεσημέρι μια μυρωδιά.Όσες γυναίκες το μύρισαν αλλά και άντρες έπαθαν πλάκα και με ρώταγαν πόσο το πήρα από που κ.λ.π και μιλάμε για άτομα που δεν δίνουν βάση στα αρώματα.Η μυρωδιά του είναι σχετικά καλοκαιρινή με νότες δροσιάς αλλά μπορώ να πώ κάνει και για φθινόπωρο και άνοιξη και ίσως και χειμώνα.Έχει ενα grassy τόνο και στη συνέχεια έχει ένα πιο ήπιο προς το γλυκό χωρίς να είναι υπερβολικά γλυκό.Κατάλληλο για ρομαντικές καταστάσεις.Δεν ξέρω να σας το περιγράψω άλλο.Στο νου μου έρχονται καταστάσεις απογευματινού καφέ τον ιούνιο.Πολύ υποτιμημένο άρωμα.Τώρα που είναι σε προσφορά τσιμπήστε το.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10716 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Γενικά έχω παρατηρήσει ότι τα tester μπουκαλάκια δεν είναι και τα ιδανικότερα για να κρίνει κάποιος την διάρκεια και την ποιότητα του αρώματος γιατί απλούστατα τα "φουσκώνουν" έτσι ώστε να αρέσουν.
Το ίδιο είχα πάθει και με το δικό μου άρωμα.
Εντάξει δεν μπορώ να πω πως δεν μου αρέσει, αλλά ούτε διαρκεί και ούτε έχει και το ίδιο άρωμα με αυτό που δοκίμασα από το tester.

Ελπίζω να μην σε απογοήτευσα... αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

την αγόρασες?σε παρακίνησε το θέμα?κάποιοι με ευχαρίστησαν... γενικά απο το 1 ως το 10 πως θα την βαθμολογούσες? οι άλλοι τι σου είπανε?

χαίρομαι τουλάχιστον που δε σε απογοήτευσε..το θέμα της είναι και αν θα ταιριάξει στον καθένα το κάθε άρωμα...αλλά κρατάω οτι σου άρεσε..για τα τέστερ δεν ξέρω έτσι θα ναι λογικά...αλλά το τέστερ σίγουρα ήταν στην κατεύθυνση να την πάρεις οπότε και πάλι χαίρομαι...το θέμα είναι οτι αυτό το έρωμα είναι αυτον τον καιρό σε προσφορά,οικονομικό και πάνω απόλα εκτός απο ευρείας αποδοχής αρέσει και στο άλλο φύλλο..που ήταν και το βασικό κριτήριό μου για να το πάρω...και ο τομέας που θα κριθεί αυστηρά..
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

Φίλε rhtoras που βρίσκεται σε προσφορά να το ρίξουμε μια ματιά;
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

http://www.hellascosmetique.gr/cart/cat ... th=33_1275" onclick="window.open(this.href);return false; εδώ ήταν αλλά το καλό πρόμο μου οδήγησε αρκετούς να πάρουν τα στόκ... στείλτους μήπως έχουν..η κολώνια είναι διαμάντι...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

andreas έγραψε:Γενικά έχω παρατηρήσει ότι τα tester μπουκαλάκια δεν είναι και τα ιδανικότερα για να κρίνει κάποιος την διάρκεια και την ποιότητα του αρώματος γιατί απλούστατα τα "φουσκώνουν" έτσι ώστε να αρέσουν.
Υπάρχει όμως άλλος τρόπος να δοκιμάσεις το άρωμα πριν την αγορά;
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10716 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Απόστολε ο μόνος τρόπος είναι να ανοίξεις ένα κουτάκι και να βάλεις...
Το ξέρω δεν είναι "νόμιμο" δεν το έχω κάνει και δεν το συνιστώ.
Ο άλλος είναι αν το βρεις από κανένα φίλο... πράγμα δύσκολο!

Ρήτορα την κολόνια την αγόρασα, αλλά δεν μιλάω για την αυτή που λες αλλά για αυτήν...
Εικόνα
Εξακολουθεί να μου αρέσει, αλλά δεν είναι η ίδια με αυτήν που είχα φορέσει από το τέστερ.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

Απόστολε ο μόνος τρόπος είναι να ανοίξεις ένα κουτάκι και να βάλεις...

Ε; :bigeek :bigeek
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7391
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11318 times
Been thanked: 10716 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

:beah2 :megagrin :lachtot :hystericalbs1 :hystericalbs1
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

andreas έγραψε:Απόστολε ο μόνος τρόπος είναι να ανοίξεις ένα κουτάκι και να βάλεις...
Το ξέρω δεν είναι "νόμιμο" δεν το έχω κάνει και δεν το συνιστώ.
Ο άλλος είναι αν το βρεις από κανένα φίλο... πράγμα δύσκολο!

Ρήτορα την κολόνια την αγόρασα, αλλά δεν μιλάω για την αυτή που λες αλλά για αυτήν...
Εικόνα
Εξακολουθεί να μου αρέσει, αλλά δεν είναι η ίδια με αυτήν που είχα φορέσει από το τέστερ.
Eίναι όντως τόσο καλή? γιαι περιστάσεις είναι?
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”