ΠΕΡΙ ΑΡΩΜΑΤΩΝ Ο ΛΟΓΟΣ..παίζει ρόλο στους γύρω μας?

Άβαταρ μέλους
newinhere
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 617
Εγγραφή: 16 Ιουν 2014, 01:25
9
Has thanked: 62 times
Been thanked: 179 times

Αν ταιριάζουν τα αρώματα, δεν υπάρχει πρόβλημα... κάνε ό,τι σου βγαίνει. ;)
Νομίζω έχω S.A.D.
“I have come here to chew bubblegum and kick ass…and I’m all out of bubblegum.”
Μην κοιτάς το τι· αλλά το γιατί!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

καταρχην diamant1 καλως ορισες και καλη αρχη. στην ερωτηση σου:αποψη μου ειναι οτι το αποσμητικο δεν πρεπει να εχει μυρωδια(εγω χρησιμοποιω alum block)γιατι αλλιως θα αναμιγνυεται με το αρωμα της κολωνιας και το αποτελεσμα θα ειναι ενας αχταρμας.τωρα αν το αποσμητικο πρεπει σωνει και καλα να εχει αρωμα,καλο ειναι να ειναι ιδιο με της κολωνιας ωστε το ενα να συμπληρωνει το αλλο.
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2709
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2649 times
Been thanked: 1669 times

Γίνεται οτι θες.Εσύ οριοθετείς το τι σου αρέσει και το τι σου πάει.Τώρα αν θες να μπλέξεις 2 διαφορετικά αρώματα τα οποία όμως δεν ταιριάζουν και όλας,θα πρέπει να προσέξεις κάποιο να είναι ελαφρύ και με μικρή διάρκεια.Μια τελευταία λύση είναι να τα φοράς με διαφορά 1-2 ώρες διότι το αποσμητικό μετά παύει να είναι έντονο.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
geo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: 11 Σεπ 2010, 09:17
13
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Has thanked: 28 times
Been thanked: 39 times

diamant1 καλως ορισες, προσωπικα για μενα ειναι υπερβολικο να βαλεις eau de toilette και αποσμητικο (φανταζομαι spray εννοεις) με διαφορετικο αρωμα!! αν ειναι ιδιο καλως!! Διαφορετικα μπορεις να χρησιμοποιησεις ενα ουδετερο roll on αποσμητικο για τις μασχαλες(υπαρχουν πολλα στο εμποριο) και μετα να βαλεις το αρωμα της αρεσκειας σου!!
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

απο την στιγμη που ερχομαστε στη ζωη,η οσφρηση και οι διαφορες οσμες παιζουν πολυ μεγαλο ρολο σε εμας και στους γυρω μας.
ετσι πιστευω οτι συμβαινει και με τα αρωματα.ενα αρωμα μπορει να φτιαξει τη μερα σε εμας και τους γυρω μας και αντιστοιχα να τη χαλασει αν δεν ειναι καλο.προσωπικα δεν μου αρεσουν τα εντονα αρωματα(λιβανια,μπαχαρια,δερματα κτλ)και συνηθως φοραω eau de cologne που ειναι η πιο ελαφρια μορφη αρωματος.εχω παρα πολλα eau de toilette αλλα τα φοραω πολυ σπανια και συνηθως μονο βραδυ και χειμωνα.πιστευω οτι το αρωμα πρεπει να κολακευει την προσωπικοτητα του ατομου και οχι να επιβαλλεται σ'αυτην και τους γυρω απο αυτο.τελος να πω οτι το αρωμα ειναι κατι το πολυ προσωπικο και δεν ειναι για να το μυριζουν οι παντες αλλα μονο αυτοι με τους οποιους θα ερθουμε πολυ κοντα στις συναναστροφες μας. ;)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αρώματα”