Nivea For Men (face - body - hands)

Άβαταρ μέλους
meletios
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: 17 Σεπ 2013, 14:43
10
Has thanked: 36 times
Been thanked: 57 times

Αν διαβάσεις καλύτερα και πιο προσεκτικά (τελευταίο συστατικό στην προ-τελευταία γραμμή) θα διαβάσεις διμεθικονε.
Βέβαια το μια στις τόσες δεν νομίζω ότι είναι θέμα (όπως με το ανέκδοτο - με μια φορά δεν ....μπιπ μπιπ)
Προσωπικά: όταν έχω να επιλέξω μεταξύ προίόντων τότε σίγουρα θα προτιμήσω αυτό που είναι πιο αποτελεσματικό με την λιγότερη χημεία, είτε είναι τρόφιμο είτε αλλά προίόν.
Γιατι: λιγο από εδω, λίγο απο εκεί...και από λιγο, λιγο, λίγο, λιγο και από λιγο, λιγο, λίγο, λιγο γίνεται πολύ.
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Εχεις δικιο τελικα για το διμεθικονε.. Αντιθετα η απλη nivea creme δεν περιεχει σιλικονη...
Σταύρος
LeonidasPap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2017, 18:29
6
Been thanked: 4 times

Συμφωνω με τους περισσοτερους...Καλη για την τιμη της αλλα οτι πληρωνεις παιρνεις...
mindcircus
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 20 Φεβ 2019, 12:03
5
Has thanked: 11 times
Been thanked: 51 times

Προσωπικά αν και μ' άρεσε το άρωμά της μου αφήνει μια λιπαρότητα που δε με βόλεψε, ειδικά στο πρόσωπο. Νομίζω προτιμάω την απλή Nivea αν έχω έντονη ξηροδερμία. Είναι πολύ πιο λιπαρή από τη Men έκδοση, αλλά πολύ πιο αποτελεσματική (και φθηνή :">), καθώς βάζοντάς τη καμιά φορά το βράδυ πριν τον ύπνο, το πρωί το δέρμα μου ξυπνώντας είναι τσίτα. Και ναι, έχετε δίκιο ότι έχει αρκετή χημεία, χωρίς όμως να μου έχει προκαλέσει πρόβλημα βραχυπρόθεσμα...

Υ.Γ.Συνειρμικά όλοι αυτοί οι πειραματισμοί μου θυμίζουν τη σοκολάτα ΙΟΝ. Ωραίες και εντυπωσιακές είναι όλες οι μοντέρνες προσπάθειές της, αλλά αργά ή γρήγορα στην αμυγδάλου καταλήγω πάντα. γκουχofftopicγκουχγκουχ.
mrkaza
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: 11 Οκτ 2019, 10:11
4
Has thanked: 97 times
Been thanked: 1443 times
Ηλικία: 44
Επικοινωνία:

Το ξεθάβω γιατί εχτές Σκλαβενίτη της είχε 1+1 δώρο 3€ και ο Γαλαξίας 1.6 κατι δε θυμάμαι ακριβώς τσίμπησα να υπάρχει για αν ξαναγίνω αντί BBS MBC :P
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και περιποίηση”