Ενυδατικη προσωπου

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Σε ευχαριστώ πολύ. Το budget μου δεν είναι συγκεκριμένο μιας που δεν ξέρω σε τι τιμές βρίσκονται.
ΠΧ η Nivea, Vicky, Korres ??? Σαν μάρκες κάνουνε??

Για το AS χρησιμοποιώ αυτό που είπα πιο πάνω. Άρα θα προτιμάω να μην τα μπλέκω όπως λες. Ούτε εμένα μου αρέσει.
Χρησιμοποιώ το Avene Cleneance Gel αλλά ποτέ μετά το ξύρισμα. Πρωί βράδυ το χρησιμοποιώ και το ξύρισμα συνήθως μεσημέρι, απόγευμα.
Αλλά δεν πειράζει να πάρω κάτι ακριβό αρκεί να είναι καλό. Πάντος θα το ψάξω. Θα κοιτάξω τι μπορώ να βρώ.

Δεν χρειάζεται να ζητάς συγνώμη. Εγώ ευχαριστώ για την απάντηση Νίκο.
Όσο για το Forum, αυτό διαβάζω συνεχώς δεν κάνω και κάτι άλλο :P .

Ευχαριστώ και πάλι.
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Aλίμονο Νίκο. Κουβέντα - γράφουμε :megagrin - ο καθένας μπορεί να συμμετέχει και φυσικά δεν παρεμβαίνεις.

Κωνσταντίνε, εδώ θα βρείς το 444.

Όσο αφορά τις ενυδατικές,

Ναί υπάρχουν καλές με 150ευρώ. Υπάρχουν καλές και με 60ευρώ. Υπάρχουν και αυτές που αναφέρουμε παραπάνω στο ίδιο θέμα όπως Korres borage κτλ κτλ.Δε γνωρίζω όμως ποιές είναι "οι κακές".

Όμως, φίλε μου, είσαι 22 χρονών και ζείς στην Ελλάδα. Στη πραγματικότητα δε τις χρειάζεσαι !

Αν όμως θέλεις το κάτι παραπάνω για μετά το ξύρισμα και παραδόξως για την ηλικία σου το δέρμα σου δε τείνει να είναι λιπαρό δοκίμασε τα balms. Προτιμότερο πάντα όταν δε θα σκάει ο τζίτζικας γιατί θα ιδρώνεις και θα βγάζεις το γάλα απο το σύκο... :boeller

O συνονόματος σου έχει φτιάξει τα κατάλληλα βίντεο για σένα πρίν απο σένα και πιστεύω πως θα σε βοηθήσει στις πρώτες σου δοκιμές,
( μιλάει και για ενυδατικές κρέμες ).
Ίσως την επόμενη φορά που θα είναι στην Ελλάδα ο Κων/νος και κανονιστεί συνάντηση να μπορέσεις να παρευρεθείς και σύ.

'Οταν λέω σαπουναδόκρεμα εννοώ τη πλούσια, κρεμώδη, ενυδατωμένη, πυκνή κρέμα που δημιουργείται απο το βρεγμένο και αφρισμένο μας σαπούνι και το ανακάτεμα με το πινέλο.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
nikos.a

Σχήμα λόγου ήταν ;)

Το Cleanance gel της Avene είναι καθαριστικό προσώπου. Άμα μετά δεν βάλεις μια ενυδατική που να ταιριάζει στο δέρμα σου, δεν κάνεις και πολλά πράγματα. Μόνο καθαρισμό. Ακόμα και τα καθαριστικά να ξέρεις δεν κάνουν για όλους τους τύπους δέρματος. Είναι πολλά αυτά που πρέπει να ψάξεις. Μια επίσκεψη σε δερματολόγο θα σε γλυτώσει από πολλές δοκιμές και πεταμένα χρήματα. Είμαι παθών κι εγώ αλλά την έχουν πατήσει και πολλοί άλλοι.
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Ευχαριστώ πολύ και για τις δύο απαντήσεις.

Το δέρμα μου δεν είναι στεγνό απλά για το κάτι παραπάνο έψαχνα. Αλλά ίσως να έχετε δίκιο και να μην το χρειάζομαι. Θα δω πως θα το χειριστώ το θέμα :P

Σας ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις σας. Συγνώμη για την ταλαιπωρία
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Wazzaa είπε:
Χρησιμοποιώ το Avene Cleneance Gel αλλά ποτέ μετά το ξύρισμα. Πρωί βράδυ το χρησιμοποιώ και το ξύρισμα συνήθως μεσημέρι, απόγευμα.
Αλλά δεν πειράζει να πάρω κάτι ακριβό αρκεί να είναι καλό. Πάντος θα το ψάξω. Θα κοιτάξω τι μπορώ να βρώ.
Λοιπόν Κωνσταντίνε θέλω να σε βοηθήσω και να σου δώσω μία συμβουλή,επειδή κατάλαβα ότι είσαι λίγο μπερδεμένος... :confused

Το Avene Cleneance Gel είναι ένα υγρό σαπούνι για καθαρισμό προσώπου,δεν έχει καμία σχέση με την ενυδάτωση,και για να καταλάβεις ποιο καλά είναι για λιπαρό δέρμα και ακμή,και τα συστατικά του είναι αυτά:
__________________________________________________________________________________________________________________
AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). WATER (AQUA). SODIUM LAUROYL METHYL ISETHIONATE. ZINC COCETH SULFATE. POLYSORBATE 20. SODIUM COCOAMPHODIACETATE. CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL. PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL. CITRIC ACID. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL LAURATE. GREEN 5 (CI 61570). SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. YELLOW 5 (CI 19140). ZINC GLUCONATE.
__________________________________________________________________________________________________________________
Επειδή τυχαίνει και το είχε η σύζυγός μου το συγκεκριμένο προϊόν το γνώρισα καλά και όπως σου είπα και στο άλλο post πήγε στα σκουπίδια,εκεί ταιριάζει και καλύτερα...και να ξέρεις ότι τα φαρμακευτικά η ήμι-φαρμακευτικά προϊόντα δεν κάνει να τα παίρνουμε πολύ καιρό,ούτε τα αγοράζουμε για πλάκα,εκτός αν έχεις πάει στον δερματολόγο και κάνεις μια αγωγή που σου έχει συστήσει.

1ο:Έχεις εσύ λιπαρό δέρμα και με ακμή;
2ο:Δες και μόνος σου τα συστατικά και κατάλαβε(ότι είναι κόκκινο είναι επικίνδυνο).
3ο:Στο σύστησε κάποιος δερματολόγος;

Αν κανένα από τα παραπάνω δεν ισχύουν τότε πέταξε το αγόρι μου,και πήγαινε και πάρε το σαπούνι του παπουτσάνη το πράσινο με το ελαιόλαδο με 0,40€ και κάνε την δουλία σου το πράσινο όχι το άσπρο με το καραβάκι...

Πιστεύω να σε βοήθησα και να μην σε μπέρδεψα,και ότι θες εδώ είμαστε.. :hellas
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
nikos.a

Tony έγραψε:
Αν κανένα από τα παραπάνω δεν ισχύουν τότε πέταξε το αγόρι μου,και πήγαινε και πάρε το σαπούνι του παπουτσάνη το πράσινο με το ελαιόλαδο με 0,40€ και κάνε την δουλία σου το πράσινο όχι το άσπρο με το καραβάκι...
Για τον δερματολόγο θα συμφωνήσω. Μην βάζετε στο πρόσωπό σας ότι να 'ναι. Mπορεί να δημιουργηθεί πρόβλημα από το πουθενά. Θα διαφωνήσω, όμως, για το σαπούνι ελαιόλαδου. Ένα απλό ήπιο καθαριστικό κάνει καλή δουλειά( π.χ. του Κορρέ). Γενικά το λάδι στο πρόσωπο, δεν είναι ότι το καλύτερο. Κατά κάποιο τρόπο κλείνει- "βουλώνει" τους πόρους. το δέρμα έχει έστω και μια μικρή ευαισθησία, μπορεί να προκληθεί ζημιά. Μην ξεχνάμε ότι το πρόσωπο είναι πολύ πιο ευαίσθητο από το υπόλοιπο σώμα. Άλλο να πλένεις το σώμα σου με σαπούνι ελαιόλαδου, πράγμα συνηθισμένο, κι άλλο να το χρησιμοποιείς για καθαρισμό προσώπου.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Θα διαφωνήσεις;;; :confused

Πρώτη φορά το ακούω αυτό,εγώ που είχα μία συζήτηση με δερματολόγο άλλα μου είπε...!!!
Βέβαια διαφέρει το λάδι στα διάφορα προϊόντα που κυκλοφορούν,άλλο παρθένο και άλλο έχτρα παρθένο ελαιόλαδο-χειροποίητο.
Δες αυτό που το χρησιμοποιώ τώρα,και δες και εδώ του ακατονόμαστου κορρε.

Έχω συνταγή σαπουνιού με ελαιόλαδο-χειροποίητο με γάλα από την αρχαία Αίγυπτο,όπου το συστήνουν όλοι οι γιατροί για το πρόσωπο.
Ύστερα τα παλιά χρόνια όλες οι νοικοκυρές έφτιαχναν το δικό τους σαπούνι,τώρα υπάρχουν εκατομμύρια προϊόντα για κάθε μέρος του σώματος,και πρέπει να λέμε ότι είναι και πολύ καλά... :ninja_hide κάτι σαν το ΠΞ δηλαδή...

Χτες πήγα στο νοσοκομείο και μίλαγα με μια αποκλειστική,όπου περιποιείται αρρώστους,και μου λέει άσε θα σου φέρω εγώ το κατάλληλο φάρμακο και βλέπω ένα τούβλο πλάκα πράσινου σαπουνιού,με ανάγλυφη σφραγίδα πάνω του,το σαπούνι Νίκο ήταν από την Σάμο και εκατόν χρονών παρακαλώ,έχει στο σπίτι της ακόμα 30 πλάκες.

Τι θέλει να πει ο ποιητής;ότι το σαπούνι είναι σαν το παλιό καλό κρασί,όσο γερνάει τόσο καλύτερο είναι... :megagrin

ΥΓ:1 Νίκο αν θέλεις βάλε και εσύ αυτά τα απλά ήπια καθαριστικά να τα δούμε,και βάλε και αυτό που σου αρέσει-χρησιμοποιείς...
ΥΓ:2 Δεν ξέρω αν το πράσινο σαπούνι κάνει για πριν το ξύρισμα,περιμένω απόψεις.
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Tony, σταμάτα να φυσάς και το γιαούρτι.

Κατανοώ την επιθυμία σου να χρησιμοποιείς όσο το δυνατόν καθαρότερα-αγνότερα συστατικά, πρέπει όμως να σου υπενθυμίσω πως η κοσμετολογία είναι εδώ για να μη χρειάζεται να βράσεις κρεμμύδια και σκίνους για να ξεπλυθείς ούτε να χρησιμοποιείς τα υπολείματα απο το λάδι για να φτιάξεις σαπούνι, γιατί μή μου πείς πως επειδή παλιότερα κάθε σπίτι έφτιαχνε το σαπούνι του, χρησιμοποιούσαν το καλύτερο λαδάκι τους. Εδώ δεν είχαν να φάνε, και μπάνιο στη σκάφη κάθε Σαββάτο...

Επίσης κάτι άλλο μου κάνει εντύπωση και δεν αφορά εσένα. Διαβάζω συχνά, οι ιατροί συστήνουν αυτό που είναι φυσικό και κείνο, που είναι αγνό κτλ όπως το σαπούνι που έγραψες με το έξτρα παρθένο ελαιόλαδο και το γάλα και απορώ. Στο μάθημα της χημείας την έκαναν κοπάνα ? Εδώ δε μιλάμε για τις γιαγιάδες μας που είχαν μάθει απο τις προγιαγιάδες κ.ο.κ.

Η όλη διαδικασία της σπιτικής σαπωνοποίησης και όχι μόνο έχει κοινωνικοπολιτιστικές προεκτάσεις γιατί αφορά μιά εποχή και μιά κοινωνία αποβιομηχανοποιημένη, στα πρώτα βήματα του εκσυγχρονισμού με ανάμεικτα τα ψίγματα της πατέντας-εφευρετικότητας και της παράδοσης σε ό,τι έκανε. Χωρίς έλεγχο, χωρίς πιστοποίηση, χωρίς πρωτόκολλα. Φυσικά δεν εννοώ πως κάθε σπίτι έπρεπε να έχει ΙSO, αλλά και απο την άλλη η δαιμονοποίηση των χημικών συστατικών μας φέρνει στο άλλο άκρο.


ΥΓ. Δεν είσαι ο μόνος που έχει προβλήματα με τον Κορρέ. Είναι ένας πανέξυπνος επιχειρηματίας που μέσω της επιστήμης του κατάφερε να πατήσει με το ένα πόδι στα χημικά και με το άλλο στα "φυσικά" συστατικά και να παντρέψει δύο κόσμους αντίθετους αλλά και αλληλοεξαρτώμενους. Όσοι γνωρίζουν τα προιόντα του για πρώτη φορά μετά απο μιά ζωή με P&G ( τυχαίο παράδειγμα εταιρείας ) νομίζουν πως βρήκαν το κλειδί που μετατρέπει τα βιομηχανικά σε σπιτικά και όσοι είναι περισσότερο ψαγμένοι και αποκτήσουν εμπειρίες φεύγουν για καλύτερους προορισμούς. Προσωπικά κάποια προιόντα του μου άρεσαν αρκετά αλλά και πάλι δε μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
nikos.a

Kοίτα να δεις. Αν θέλει κάποιος να βάλει στο πρόσωπό του για καθαρισμό, σαπούνι με χείριστης ποιότητας λάδι( ας μην κρυβόμαστε), είναι επιλογή του. Αυτό που πρότεινες είναι ό,τι χειρότερο. Ούτε στο σώμα μου δεν θα το έβαζα, πόσο μάλλον στο πρόσωπο. Το να βρεις για το σώμα ένα καλό σαπούνι ελαιόλαδου από συνεταιρισμό, π.χ. αυτά που έχουν περίπου 4Ε, δεν πάει να πει ότι κάνει και για το πρόσωπο. Με την λογική του ότι το χρησιμοποιούσαν οι γιαγιάδες μας και τέτοια, δεν πήγε κανείς μπροστά. Αν είναι έτσι να καταργήσουμε το πλυντήριο και να πλένουμε τα ρούχα στο χέρι με τριμμένο σαπούνι. Ο Ηλίας επιχειρηματολογεί πολύ σωστά θεωρώ. Όντως κάποια του Κορρέ δεν είναι του γούστου μου, άλλα όμως είναι καλά.
Άβαταρ μέλους
Tony
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2496
Εγγραφή: 22 Ιουν 2014, 05:42
9
Τοποθεσία: Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι
Has thanked: 23190 times
Been thanked: 13865 times

Tony, σταμάτα να φυσάς και το γιαούρτι.
Ηλία μου το βρήκες ακριβός...δηλαδή όποιος καεί φυσάει και το γιαούρτι...!!!
Και ένας από αυτούς είμαι και εγώ,και ο παθών είναι μαθών.
η κοσμετολογία είναι εδώ για να μη χρειάζεται να βράσεις κρεμμύδια και σκίνους για να ξεπλυθείς
Για πες μου Ηλία το έχεις δοκιμάσει;να ξεπλύνεις τα μαλλιά σου με αυτό που προτείνω;σου φαίνεται γραφικό και μπανάλ μιας και υπάρχει η κοσμετολογία;και αν δεν το έχεις δοκιμάσει πως το κρίνεις;
ούτε να χρησιμοποιείς τα υπολείματα απο το λάδι για να φτιάξεις σαπούνι, γιατί μή μου πείς πως επειδή παλιότερα κάθε σπίτι έφτιαχνε το σαπούνι του, χρησιμοποιούσαν το καλύτερο λαδάκι τους. Εδώ δεν είχαν να φάνε, και μπάνιο στη σκάφη κάθε Σαββάτο...
Για το σαπούνι λαδιού δεν θα το συνεχίσω,όσο για τις νοικοκυρές που έφτιαχναν το δικό τους σαπούνι,δεν εννοούσα αυτό,ίσος φταίω εγώ που δεν το διευκρίνισα,απλά ήθελα να πω για τις γνώσεις που είχαν και όχι τα υλικά,και να είσαι σίγουρος πως είχαν πολλές παραπάνω γνώσεις από όσες έχουμε εμείς τώρα,ήξεραν τα βότανα και τα φυτά σε μεγάλο βαθμό καθώς και τις δοσολογίες,γνώρισα φαρμακοποιό κάνοντας αυτή την δουλεία 70 χρόνια σου έφτιαχνε ότι ήθελες από το Α-Ω μόνος του και με αγνά φυσικά υλικά,λέγαν καλημέρα-καλησπέρα-πως είναι η υγεία σας,και γενικός ήταν καλύτεροι άνθρωποι από ότι είμαστε εμείς σήμερα.
Η όλη διαδικασία της σπιτικής σαπωνοποίησης και όχι μόνο έχει κοινωνικοπολιτιστικές προεκτάσεις γιατί αφορά μιά εποχή και μιά κοινωνία αποβιομηχανοποιημένη, στα πρώτα βήματα του εκσυγχρονισμού με ανάμεικτα τα ψίγματα της πατέντας-εφευρετικότητας και της παράδοσης σε ό,τι έκανε. Χωρίς έλεγχο, χωρίς πιστοποίηση, χωρίς πρωτόκολλα. Φυσικά δεν εννοώ πως κάθε σπίτι έπρεπε να έχει ΙSO, αλλά και απο την άλλη η δαιμονοποίηση των χημικών συστατικών μας φέρνει στο άλλο άκρο
Πολύ καλή η προσπάθεια σου Ηλία και ο τρόπος έκφρασης σου να εντυπωσιάσεις,και μου θύμισε ένα φίλο κομουνιστή,που έλεγε: Οι κοινωνικοπολιτιστικές προεκτάσεις μας οδηγούν σε μια κατάσταση προκεχωρημένης αποσυνθέσεως,λόγο σεξουαλικής ανεπάρκειας.Συγνώμη για την πλάκα Ηλία,αλλά το έχουμε ξαναδεί το έργο και είχε και μπαμπούλα.Εσύ νομίζεις πως τώρα υπάρχει έλεγχος-πιστοποίηση-και ασφάλεια εάν σου βάλλουν ένα ISO η ένα CE;όσο για την δαιμονοποίηση των χημικών συστατικών θα μπορούσα να σου γράφω μέχρι αύριο,θα σου αναφέρω μόνο ένα παράδειγμα από φίλο μου που ξαφνικά έβγαλε κάτι μικρούς όγκους στην μασχάλη σαν μπαλάκια μικρά,στην αρχή δεν το πήρε σοβαρά μέχρι που μου τα έδειξε και του λέω έφυγες όπως είσαι για Αθήνα.
Για να τα πω περιληπτικά ήταν καλοήθης όγκοι που εξελίσσονταν σε κακοήθης,το αποτέλεσμα ήταν να βρουν ότι έφταιγε το καινούργιο αποσμητικό που χρησιμοποιούσε για τις μασχάλες,έγιναν επεμβάσεις,αφαιρέθηκαν,και μετά πήγαμε στις μηνύσεις,όπου η εταιρία το έφτασε μέχρι άρειο πάγο,σε πληροφορώ ότι υπήρχαν και άλλα κρούσματα εκτός του φίλου μου άλλα πέντε,η μάρκα είναι πασίγνωστη και από τις πολύ καλές υποτίθεται την πουλούν παντού,η δίκη εκκρεμεί από το 2003 και το προϊόν εξακολουθεί να πουλάει.
Αυτό το περιστατικό είναι ένα από τα πολλά που έχω βιώσει.
ΥΓ. Δεν είσαι ο μόνος που έχει προβλήματα με τον Κορρέ. Είναι ένας πανέξυπνος επιχειρηματίας που μέσω της επιστήμης του κατάφερε να πατήσει με το ένα πόδι στα χημικά και με το άλλο στα "φυσικά" συστατικά και να παντρέψει δύο κόσμους αντίθετους αλλά και αλληλοεξαρτώμενους. Όσοι γνωρίζουν τα προιόντα του για πρώτη φορά μετά απο μιά ζωή με P&G ( τυχαίο παράδειγμα εταιρείας ) νομίζουν πως βρήκαν το κλειδί που μετατρέπει τα βιομηχανικά σε σπιτικά και όσοι είναι περισσότερο ψαγμένοι και αποκτήσουν εμπειρίες φεύγουν για καλύτερους προορισμούς. Προσωπικά κάποια προιόντα του μου άρεσαν αρκετά αλλά και πάλι δε μου κάνει ούτε κρύο ούτε ζέστη.
Ηλία δεν έχω κανένα πρόβλημα με τον κύριο με τα προϊόντα του έχω,κατά άλλα συμφωνώ μαζί σου.

Και θέλω σε παρακαλώ να μην νομίζεις ότι αυτά που σου γράφω είναι για να σου την πω,λέω φίλε μου την γνώμη μου,που μπορεί να μην συμφωνεί με την δική σου αλλά κουβέντα να γίνεται,αλλά λέω αλήθεια,αν θες πίστεψε αν δεν θέλεις δεν είναι υποχρεωτικό.

Πάντα φιλικά Αντώνης
Αντώνης

Αἰτεῖτε, καὶ δοθήσεται ὑμῖν, ζητεῖτε, καὶ εὑρήσετε, κρούετε, καὶ ἀνοιγήσεται ὑμῖν·
πᾶς γὰρ ὁ αἰτῶν λαμβάνει καὶ ὁ ζητῶν εὑρίσκει καὶ τῷ κρούοντι ἀνοιχθήσεται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και περιποίηση”