Μαύροι κύκλοι κάτω απ τα μάτια.

Άβαταρ μέλους
vanm66
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2312
Εγγραφή: 15 Σεπ 2010, 13:28
13
Has thanked: 231 times
Been thanked: 348 times

Apostolos έγραψε:...Το νού σας ρεμάλια... :megagrin
:hystericalbs1 :hystericalbs1
Βαγγέλης
Άβαταρ μέλους
Gati
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 26 Αύγ 2010, 18:59
13
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times
Ηλικία: 42

Apostolos έγραψε:Για αυτό χρειάζονται οι γυναίκες στο Forum. Το νού σας ρεμάλια... :megagrin
δεν εχω παραπονο απο κανεναν στο φορουμ!ειστε ολοι σωστοι gentlemen!!!!

και κατι σχετικο με το θεμα, το κονσιλερ δεν πρεπει αν ειναι πολυ σκουρο γιατι κανει το προβλημα πιο εντονο, ουτε και πολυ ανοιχτο γιατι θα σε παρουν πρεφα ολοι και μετα αντε να αποδειξεις οτι απλως κανεις ερευνα αγορας!!!
καλυτερα να το περνας με το χερι και οχι με σφουγγαρακι για να εχεις τον ελεγχο και για πιο ομοιομορφο αποτελεσμα το περνας και στο πανω βλεφαρο και το "σβηνεις" μεχρι το φρυδι.
αυτα και αλλα δε σας λεω γιατι ειναι μυστικα!!!!
dimitris7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011, 02:16
13
Τοποθεσία: Ψυχικό
Has thanked: 18 times
Been thanked: 16 times

Gati πραγματικά είσαι άπαιχτη :megagrin

Δυστυχώς αυτό που δοκίμασα εγώ αν και ήταν το 2 στη διαβάθμιση (4 διαβαθμίσεις έχει το συγκεκριμμένο από άσπρο γίνεται έως σκούρο) το βλέπω σα να αφήνει μια "ασπρίλα" όχι έντονη φυσικά με καλή εφαρμογή στο μάτι χάνεται και δε νομίζω ότι γίνεται αντιληπτό αλλά δεν είναι και 100% ομοιόμορφο το αποτέλεσμα με το υπόλοιπο μάτι.

Το ακόμα πιο σκούρο (νούμερο 4) πρέπει να ναι για αρκετά μελαχρινά δέρματα και γι αυτό λέω να το αποφύγω.
Το νούμερο 1 φαίνεται πολύ άσπρο εμφανισιακά κ λέω να το αποφύγω και αυτό μιας και το 2 που δοκίμασα άσπριζει και αυτό κάπως.

Λέω να δοκιμάσω και το 3 νούμερο, αλλά σκέφτομαι μήπως επειδή εμείς οι άνδρες είμαστε γενικά πιο μελαμψοί να στραφώ στο ακόμα πιο σκούρο;

Επίσης μου φαίνεται ότι με μεγάλη ποσότητα (αυτό το έκανα απλά για δοκιμή και όχι για να βγω έτσι έξω) το αποτέλεσμα ήταν να δείχνω σα φάντασμα :hystericalbs1 και ο κύκλος δεν καλύφθηκε εντελώς ακόμα και με αρκετή ποσότητα...
Αυτό τώρα είναι θέμα λάθους επιλογής χρώματος ή μάρκας γενικά ;;

Γενικά αυτό που θέλω να πω είναι, υπάρχει κάποιο concealer που αν πετύχεις το χρώμα του δέρματος σου δεν θα φαίνεται και θα καλύπτονται ολοκληρωτικά οι κύκλοι;

Πάντως γενικά καλό δείχνει. Από εκεί που ήταν λες και έφαγα μπουνιά τώρα έχουν περιοριστεί όχι 100% όμως αλλα τουλάχιστον να φαίνεται πιο φυσιολογικό στο μάτι...

Και μια τελευταία ερώτηση. Πώς το βγάζουμε μετά;
Άβαταρ μέλους
Δορυφέρων
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2519
Εγγραφή: 13 Δεκ 2010, 17:51
13
Has thanked: 46 times
Been thanked: 147 times
Ηλικία: 57

Σαπουνι και νερο ή καποιο προϊον ντεμακιγιαζ/καθαρισμου προσωπου.
Δεν κανει να μεινει ολη την νυχτα επανω δηλαδη να κοιμηθεις με αυτο.
Δεν ειναι καποιο "ενυδατικο" συστατικο,ειναι να καλυψει κατι για καποια ωρα και να βγει μετα.
«ΟΥΚ ΕΙΘΙΣΤΑΙ ΤΟΙΣ ΕΛΛΗΣΙ ΠΡΟΣΚΥΝΕΕΙΝ»

Blog: http://ksyrisma-shaving.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Gati
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 112
Εγγραφή: 26 Αύγ 2010, 18:59
13
Has thanked: 17 times
Been thanked: 7 times
Ηλικία: 42

dimitris7 έγραψε:το βλέπω σα να αφήνει μια "ασπρίλα" όχι έντονη φυσικά με καλή εφαρμογή στο μάτι χάνεται και δε νομίζω ότι γίνεται αντιληπτό αλλά δεν είναι και 100% ομοιόμορφο το αποτέλεσμα με το υπόλοιπο μάτι.
Λέω να δοκιμάσω και το 3 νούμερο, αλλά σκέφτομαι μήπως επειδή εμείς οι άνδρες είμαστε γενικά πιο μελαμψοί να στραφώ στο ακόμα πιο σκούρο;
Δημητρη, το κονσιλερ "φωτιζει" τα σκουρα σημεια , δεν ειναι make up να τα κανει ολα αορατα!
το να βαλεις πολυ ανοιχτο ή πολυ σκουρο θα εχει σαν αποτελεσμα να καταλαβουν ολοι οτι κατι εχεις βαλει. το σωστο χρωμα θα "κρυψει" τους μαυρους κυκλους και θα φωτισει το βλεμα σου! αν ασπριζει , οπως λες, θελεις εναν τονο πιο σκουρο αλλα με το μαλακο!δεν ειναι σοβας!
η μεγαλη ποσοτητα ΔΕΝ καλυπτει!

αν το προβλημα σου ειναι τοοοοοοοοσο μεγαλο, υπαρχουν προϊοντα που καλυπτουν εντονες περιπτωσεις ακμης, ουλες κλπ. αλλα δεν ξερω αν κανουν για τα ματια. πρεπει να ρωτησεις την πωλητρια σχετικα.
dimitris7 έγραψε:Και μια τελευταία ερώτηση. Πώς το βγάζουμε μετά;
υπαρχουν μαντιλακια ντεμακιγιαζ για τα ματια με χαμομηλι που νομιζω ειναι ο,τι πρεπει για εσενα.

το κονσιλερ οσο το φορας "σπαει" οποτε καλο ειναι να μην το φορας πολλες ωρες ή τουλαχιστον να το ανανεωνεις περνοντας με τα δαχτυλα σου την περιοχη οταν δεις οτι χρειαζεται. (ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ)
στο τελος της ημερας σου -οπωσδηποτε- καλο ντεμακιγιαζ και ενυδατικη για τα ματια.
dimitris7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011, 02:16
13
Τοποθεσία: Ψυχικό
Has thanked: 18 times
Been thanked: 16 times

Αφού σε ευχαριστήσω και από εδώ για τη βοήθεια σου, νομίζω ότι έχεις απόλυτο δίκιο.

Μίλησα και με την ξαδέρφη μου η οποία έχει δουλέψει πωλήτρια παλιότερα σε σχετικό τμήμα και έβαλε τα γέλια όταν της είπα για το concealer, γιατί πολύ απλά μου είπε ότι δεν χρειάζεται γιατί δεν είναι έντονοι και ότι είμαι υπερβολικός.
Εν ολίγης μου είπε και αυτή ότι απλά φωτίζει το βλέμμα και καλύπτει εμφανισιακά τους κύκλους στο σωστό χρώμα φυσικά.

Και επίσης αγόρασα ένα τόνο πιο σκούρο και φαίνεται πολύ πιο διακριτικό απ' την προηγούμενη απόχρωση που είχα δοκιμάσει. Πάντως να πώ την αλήθεια δεν ξέρω κατά πόσο θα το ξαναχρησιμοποιήσω για πολλούς λόγους. Μόνο όταν οι περιστάσεις το απαιτούν και φυσικά όχι καθημερινα.
Στην τελική καλύτερα κύκλοι παρά να σε πάρουν χαμπάρι.

Αυτά.

υγ: Α και κάποια στιγμή θα σας δείξω και φώτο με τους κύκλους.
Άβαταρ μέλους
JohnnyBlade
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1407
Εγγραφή: 13 Ιούλ 2010, 20:16
13
Τοποθεσία: Μεγαρα
Has thanked: 38 times
Been thanked: 19 times
Ηλικία: 43

δεν πατε σε κανεναν γιατρο λεω εγω. γιατι εδω που τα λεμε κλασικο ξυρισμα με φαλτσετες και de μηχανες με αυτο το ...concealer δεν ταιριαζουν.

Υ.Γ. εχετε σκεφτει (λεω εγω τωρα) οτι μπορει να το καταλαβουν οι γυναικες που θα σας δουν εξω και να φανταστουν διαφορα για εσας?

μπορει να πειτε οτι ειμαι κολλημενος αλλα εγω ετσι το βλεπω. Καλυτερα να σου βγει το ματι παρα το ονομα.
Άβαταρ μέλους
Slur
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3535
Εγγραφή: 26 Οκτ 2010, 13:59
13
Has thanked: 35 times
Been thanked: 148 times

JohnnyBlade έγραψε:δεν πατε σε κανεναν γιατρο λεω εγω
...
μπορει να πειτε οτι ειμαι κολλημενος αλλα εγω ετσι το βλεπω.


:hystericalbs1 :hystericalbs1 :hystericalbs1
Δεν είσαι μόνος Γιάννη!

Σε λίγο θα μας την πέσουν οι μοντέρνοι και θα δεις τί θα μας σούρουν ... :lachtot

Δηλώνω έτοιμος για :ban
εἶς ἐμοὶ μύριοι, ἐὰν ἄριστος ἦι
Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Ας μην το παρατραβάμε ε; :megagrin

Εγώ ξεκίνησα την κουβέντα από την ιατροφαρμακευτική του άποψη, όπου και έχω καλύψει την ανάγκη μου.
Σε κάποιους άλλους πάλι μπορεί να μην αρέσει αυτό και απλά να θέλουν κάτι προσωρινό.

Δεν νομίζω πως αυτό είναι αρκετό για να δώσει δικαίωμα σε καμία να σκεφτεί "διάφορα"!

Πάντως κάθε άποψη δεκτή!
Αρκεί να μην είναι επικριτική! :beah2
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

andreas έγραψε:Πάντως κάθε άποψη δεκτή!
Αρκεί να μην είναι επικριτική! :beah2
και ρατσιστική...
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και περιποίηση”