Μαύροι κύκλοι κάτω απ τα μάτια.

Άβαταρ μέλους
andreas
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 7381
Εγγραφή: 20 Ιαν 2009, 15:49
15
Τοποθεσία: Nederlands
Has thanked: 11137 times
Been thanked: 10624 times
Ηλικία: 45
Επικοινωνία:

Είχα δει μια μικρή βελτίωση, το θέμα είναι ότι δεν είμαι άνθρωπος της συνήθειας έτσι σταμάτησα μετά από 2 μήνες.
Και τώρα είμαι μία από τα ίδια.
ἐξ ὄνυχος τὸν λέοντα
Άβαταρ μέλους
Apostolos
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6359
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 14:06
15
Has thanked: 1394 times
Been thanked: 652 times
Επικοινωνία:

νικος έγραψε:Απ' οτι μου λεει εδω η καλη μου που το εχει σπουδασει το 95 τοις εκατο ειναι κληρονομικο και δεν θεραπευεται και το 5 υπολοιπο αγχος, κουραση, ξενυχτια κλπ
Η καλή σου έχει απόλυτο δίκιο, παρόλα αυτά μπορεί να δεις μια μικρή βελτίωση αν βελτιώσεις τον τρόπο και τις συνθήκες ζωής σε συνδυασμό με κάποια βοηθήματα.
Νow Τhat Υou Αre Α Μan, Shave Like One.
or
Grow A Beard
(growing a beard doesn't mean you have to be ungroomed)
GrPsycho
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: 29 Οκτ 2012, 10:39
11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Συμφωνώ κάποιες φορές δεν βοηθούν ούτε τα προϊόντα
dimitris7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011, 02:16
13
Τοποθεσία: Ψυχικό
Has thanked: 18 times
Been thanked: 16 times

Δοκίμασα πρόσφατα ένα roll on της garnier ενα πράσινο που είναι με καφεϊνη. Η ίδια εταιρία έχει και ένα καφέ το οποίο όμως είναι γυναικείο αφού έχει χρώμα.

Τσάμπα κόπος. Μείωση στους μαύρους κύκλους δεν είδα και επίσης μετά από 15 μέρες διέκοψα τη χρήση του μιας και μου κοκκίνιζε τα μάτια και έτσουζαν. Μόνο ένα ελαφρυ γέμισμα της περιοχής γύρω από τα μάτια είχα παρατηρήσει αλλά τίποτα περισσότερο και αυτό όχι πάντα.

Επίσης στα αρνητικά η τιμή του... 16 ευρώ δεν είναι και λίγα για ένα προιόν που υπόσχεται παπάδες...

Τα φαρμακευτικά ήταν πολύ καλύτερα τα οποία επίσης δεν κάνουν θαύματα με τους μαύρους κύκλους, αλλά είναι περισσότερο φιλικά με το δέρμα και τα μάτια... Και το νιβέα επίσης που είχα δοκιμάσει παλιότερα ήταν σαφώς καλύτερο.

Πάντως αυτό με το χρώμα λένε ότι είναι πολύ καλό. Αλλά λειτουργεί σα concealer και κρέμα ματιών μαζί.
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Κοιμάμαι περίεργες ώρες και έχω και εγώ μαύρους κύκλους και πρησμένα μάτια.

Έχω δοκιμάσει διάφορα. Και απλά δεν φεύγουν, μειώνονται. Συμφωνώ ότι ο ύπνος είναι το καλύτερο φάρμακο.

Παρόλα αυτά είδα μια διαφορά με την ελαφρυά κρέμα Sensibio Eye της Bioderma.
Μου την πρότεινε πωλήτρια φαρμακείου με παρόμοιο πρόβλημα που την είχε ήδη δοκιμάσει.
Χωρίς να κάνει θαύματα, είναι πολύ καλή στο φούσκωμα γύρω από το μάτι και καλούτσικη για τους μαύρους κύκλους. Το μάτι δείχνει πιο ξεκούραστο
Επίσης είναι πολύ λεπτή σε υφή και στεγνώνωντας είναι εντελώς αόρατη. Με άλλες είχα πρόβλημα όταν στεγνώναν. Ήταν σαν make up και φαινόταν. Και για μένα είναι πολύ άσχημο.

Θα ήθελα να προτείνω στους συμπαθώντες, να βάζουν στο μάτι και τεχνητά δάκρυα ή ένα light κολλύριο χωρίς κορτιζόνη. Ανακουφίζει και εσωτερικά το μάτι και αυτό φαίνεται και γύρω από αυτό.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
marinos79
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 886
Εγγραφή: 22 Ιαν 2013, 12:57
11
Τοποθεσία: Βύρωνας - Αττικής.
Has thanked: 190 times
Been thanked: 762 times
Ηλικία: 62

Ένα καλό προϊόν που υπάρχει είναι και μιά μάσκα (σαν του Ζορό), από gel. Την βάζεις στο ψυγείο και κατόπιν την φοράς. Από το Χόντο 3,5 Ευρώ, Relaxing gel mask. Δίνει καλά αποτελεσματα.
dimitris7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 26 Φεβ 2011, 02:16
13
Τοποθεσία: Ψυχικό
Has thanked: 18 times
Been thanked: 16 times

natnat έγραψε:
Παρόλα αυτά είδα μια διαφορά με την ελαφρυά κρέμα Sensibio Eye της Bioderma.
Μου την πρότεινε πωλήτρια φαρμακείου με παρόμοιο πρόβλημα που την είχε ήδη δοκιμάσει.
Χωρίς να κάνει θαύματα, είναι πολύ καλή στο φούσκωμα γύρω από το μάτι και καλούτσικη για τους μαύρους κύκλους. Το μάτι δείχνει πιο ξεκούραστο
Το βρήκα σε ένα φαρμακείο σήμερα αυτό και σε θυμήθηκα και το πήρα.

Βασικά πήγαινα για ένα της roc δεν το βρήκα αν και μου είπε ότι η τιμή καταλόγου για το συγκεκριμμένο ήταν 26 ευρώ :eek
Της bioderma έκανε 16 γιούρια... Πρεπει να με έγδαραν λίγο γιατί στα sites έχει περίπου 12 ευρώ.

Θα γράψω ένα review μόλις το δοκιμάσω στο μάτι για αρκετούτσικες μέρες...
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Μην περιμένεις πάντως να ξενυχτάς σα τρελός και μετά να περιμένεις να σου κάνουν δουλειά οι κρέμες...
Α και να αποφεύγετε και τα αναψυκτικά light και οτιδήποτε έχει μέσα ασπαρτάμη και άλλα τεχνητά γλυκαντικά. Προκαλούν κατακράτηση υγρών ένα μέρος των οποίων μένει και στο πρόσωπο.
Προσοχή γιατί πολλά προϊόντα έχουν μέσα τεχνητά γλυκαντικά χωρίς να διαφημίζονται ως light.

Toυλάχιστον η συγκεκριμένη κρέμα δεν έχει έμφανές χρώμα ή περλέ σκόνη από κοχύλια ή "σούπερ ντούπερ κρυστάλλους λάμψης ή άλλο είδους ψεύτικο κόλπο κάλυψης, με το οποίο παραμυθιάζουν τις γυναίκες.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Ntinos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 06 Δεκ 2014, 18:39
9

Μία πάρα πολύ καλή δεν την είχα πάρει ποτέ λόγω ότι είναι ακριβούτσικη αλλά είχα δείγμα είναι η Biotherm homme hydra detox yeux
LeonidasPap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2017, 18:29
6
Been thanked: 4 times

νικος έγραψε: 15 Ιαν 2013, 18:13 Απ' οτι μου λεει εδω η καλη μου που το εχει σπουδασει το 95 τοις εκατο ειναι κληρονομικο και δεν θεραπευεται και το 5 υπολοιπο αγχος, κουραση, ξενυχτια κλπ
Ακριβως το ιδιο μου ειπε ο γιατρος μου οταν τον ρωτησα..
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και περιποίηση”