Flogo Calm Cream

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Θα μου πείτε: Υπερβολές. Ναι, μπορεί, αλλά εγώ είχα πάντα θέμα μετά το ξύρισμα. Και το παράδοξο είναι ότι η μεγάλη ιστορία δε γίνεται αμέσως αφότου ξυριστώ, αφού και ερεθισμοί-κοκκινίλες-καψίματα να υπάρχουν, το balm τα κανονίζει όλα μια χαρά και μετά από κάποιο διάστημα δε νιώθω τίποτα και το δέρμα είναι λείο και ελαστικό.

Το πρόβλημα είναι όταν περάσει μία τουλάχιστον μέρα, μπορεί και δεύτερη(εκεί χειρότερα) και ξεκινούν να βγαίνουν τα γένια. Εκεί, στο χώρο γύρω από το στόμα και λίγο πριν το πηγούνι εμφανίζονται νιφάδες ξηροδερμίας σε ενοχλητικό βαθμό. ΚΑΜΙΑ απολύτως ενυδατική δε με είχε βοηθήσει, ούτε καν η Bepanthol. Ο,τι και να έβαζα, ενυδάτωνε παροδικά και μετά από μερικά λεπτά, να σου πάλι η ξηροδερμία και οι νιφάδες. Το παράδοξο είναι ότι στο υπόλοιπο πρόσωπο δεν τρέχει τίποτα. Ούτε καν στο λαιμό που θεωρείται ευαίσθητο σημείο κιόλας και κάποιες φορές έχω κοψίματα κλπ. Μόνο γύρω από το στόμα και πριν το πηγούνι. Οταν τα γένια βγουν πλέον κανονικά, αυτό μειώνεται πάρα πολύ, σε βαθμό που δε χρειάζεται καν ενυδατική.

Με αυτή εδώ την αλοιφή λύθηκε το θέμα αυτό και το βασικο: Δεν υπάρχει λιπαρότητα μετά την εφαρμογή της.

Δείτε εδώ
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Georgechalkida
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: 15 Φεβ 2015, 02:27
9
Has thanked: 198 times
Been thanked: 142 times
Ηλικία: 38

Χθές την πήρα και εγώ για δοκιμή αλλά για άλλο λόγο.

Ενώ όταν ξυριστώ, η επιδερμίδα δείχνει σούπερ, χωρίς τον παραμικρό ερεθισμό, μια με 2 μέρες μετά, στον λαιμό, αριστερά και δεξιά, βγάζω κοκκινίλες σαν σπυράκια χωρίς μυτούλες όμως. Ουσιαστικά ειναι οι πόροι απο τις τρίχες που μεγαλώνουν.

Να δούμε εαν η συγκεκριμένη κρέμα το λύσει το θέμα..!!!
Γιώργος
Απάντηση

Επιστροφή στο “Κρέμες και περιποίηση”