Σαμπουαν για ενδυναμωση της τριχας

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

Καλησπερα στο φορουμ! Θα ηθελα να ρωτησω αν ξερεται καποιο καλο προιον για την ενδυναμωση της τριχας των μαλλιων. Οταν αφηνω τα μαλλια ποιο μακρια τοτε υπαρχει μεγαλυτερο προβλημα... Πηγα σε δερματολογο μου εδωσε κατι βλακιες που δεν κανουν τιποτα... Μηπως ξερεται εσεις κατι;
Σταύρος
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Daohair-s εναλλάξ με Fungoral και Selsun.Τώρα ρώτα και έναν άλλο δερματολόγο και κρίνε.
Επίσης το frezyderm hairforce ίσως κάνει δουλειά...
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
papastam
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 140
Εγγραφή: 30 Σεπ 2015, 15:25
8
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Ηλικία: 30

θα δοκιμασω πρωτα αυτα που μου προτεινεις και αν δεν δω αποτελεσμα θα παω και σε αλλο δερματολογο... Αν και δεν ειναι κατι σοβαρο λογικα... Αλλα ας το ψαξω λιγο...
:helt
Σταύρος
kreton90
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 05 Μάι 2016, 15:20
7

Καλησπέρα! Εγώ χρησιμοποιώ καιρό το παρακάτω και έχω δει αρκετή διαφορά
Frezyderm Hair Force Shampoo
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris την 06 Μάι 2016, 09:34, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Καλώς ήλθες, σε παρακαλώ όχι χύμα σύνδεσμοι. Δημήτρης.
mantilas
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 440
Εγγραφή: 10 Φεβ 2016, 16:07
8
Has thanked: 242 times
Been thanked: 714 times

Οταν λες διαφορα,ειχες τριχοπτωση και μειωθηκε ο ρυθμος της;
Άβαταρ μέλους
natnat
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 2142
Εγγραφή: 12 Οκτ 2012, 00:26
11
Has thanked: 2456 times
Been thanked: 4520 times
Ηλικία: 47

Μην περιμενεις τα παντα απο ενα σαμπουαν.
Κοιταξε λιγο την διατροφη, βαλε φρουτα και λαχανικα αν δεν το κανεις ηδη. Ποικιλια. Και το κρεας χρειαζεται αλλα με μετρο.
Κανενα συμπληρωμα l-cystein και methionine.
Τα fungoral και selsun ειναι χρησιμα μονο αν υπαρχει προβλημα πιτυριδας η/και φαγουρας, παντα εναλλαξ με το κανονικο ηπιο σαμπουαν και για σχετικα λιγο καιρο...
Προτεινω να βρεις και το σαμπουαν της apivita που σου ταιριαζει.
Παναγιώτης

Ηλίαααα! Ριιίχτο!!!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27188 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Εδώ και 2-3 χρόνια που έκοψα τα χημικά των σούπερ μάρκετ και χρησιμοποιοώ αποκλειστικά αγνά σαπούνια λουσίματος, σταμάτησε η πέραν του φυσιολογικού τριχόπτωση, το αδυνάτισμα της τρίχας και η πιτυρίδα.
Θα μπορούσες να δοκιμάσεις και αυτή τη λύση. Απλά να θυμάσαι ότι τις πρώτες 2-3 εβδομάδες γίνεται αποτοξίνωση και επαναφορά των φυσικών ελαίων της κεφαλής και ίσως να έχεις αυξημένη π.χ. πιτυρίδα ή λίγη φαγούρα.

Σημείωση: τα παραπάνω αποτελούν προσωπική εμπειρία και δεν γνωρίζω αν έχουν ιατρική / επιστημονική βάση.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
kreton90
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 05 Μάι 2016, 15:20
7

Εμένα το παραπάνω σαμπουάν της Frezyderm μου το σύστησε ο φαρμακοποιός μου μαζί με την
Hair force lotion. Είχα τριχόπτωση και από όταν ξεκίνησα να τα χρησιμοποιώ παρατήρησα ότι κάπως μειώθηκε. Βέβαια απο όσο έχω διαβάσει η υγειινή διατροφή παίζει επίσης πολυ μεγάλο ρόλο.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”