τριχοπτωση

Απάντηση
kwstakhs
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Απρ 2015, 17:36
8

καλησπερα νεος στο φορουμ..ακολουθω απο τελη του 2011 περιπου θεραπεια για τριχοπτωση εχοντας παει σε δερματολογο κ μ προτεινε το regain της σταγονες με 5 μινοξιδιλη...εχω αρεωση στο πανω μερος του κεφαλιου κ λιγο μπροστα...κανω απο τοτε τη θεραπεια δν την εχω σταματισει ουτε μερα...απο αποτελεσματα θα ελεγα ενα 50/50 εχω παρατιρισει καποιες χνουδοτες τριχες κ λιγες κανονικες...απτην αλλη πιστευω οτι αν δν ακολουθουσα θεραπεια ισως κ να μν ειχα καθολου μαλλια οπως μ ειπε κ ο γιατρος...προσφατα αγορασα κ τον αφρο regaine αλλα απο οτι μ ειπαν εχει το ιδιο αποτελεσμα με τις σταγονες...η τριχα μ σπαει ειναι λεπτη...με τα σαμπουαν δν μπορεσα να βρω ακρη ο γιατρος μ ειχε δωσει σε ενα διγμα το head and shoulders κατα της φαγουρας να το δοκιμασω...απτην αλλη ειμαι αναμεσα στο ultrex για τριχοπτωση κ το head and shoulders για τριχοπτωση..αυτες τις 2 μαρκες χρησιμοποιω πιο πλ ομως το ultrex...πιστευεται βοηθανε τα συγκεκριμενα?? ευχαριστω....
sperman
Γυμνάσιο
Γυμνάσιο
Δημοσιεύσεις: 651
Εγγραφή: 26 Σεπ 2014, 22:15
9
Has thanked: 336 times
Been thanked: 190 times

καλησπερα. για ποιο λογο εχεις τριχωπτωση;;λογο της λεγομενης αντρικης αλωπεκιας;; αν ειναι ετσι δεν πρεπει να σε απασχολει ιδιαιτερα το ολο θεμα ειναι κατι φυσιολογικο και συνηθησμενο.
ασε που οι φαλακροι κατα ασκητη ειναι και πιο σεξουαλικοι.
kwstakhs
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: 19 Απρ 2015, 17:36
8

βασικα ουτε ο ιδιος ο γιατρος δν μπορει ακριβος να σ πει..η μητερα μ εχει προβλημα ισως κληρονομικοτιτα..βεβαια δν φενεται τοσο στις γυναικες...το αγχος παλι γτ εχω...προβληματα υγειας καταλαβενεται.
LeonidasPap
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: 07 Νοέμ 2017, 18:29
6
Been thanked: 4 times

Φιλε επιασες θεμα που ποναει πολυ...Ειχα αρκετα χρονια μακρια μαλλια,ξεκινησαν να πεφτουν επικινδυνα και ετσι αποφασισα να τα κοψω.....Ομως ακομα και ετσι συνεχιζουν να πεφτουν...Καταραμενα γονιδια..Δυστυχως και ο μπαμπας μου απο πολυ μικρος "καραφλιασε"... Πηρα εδω και λιγο καιρο το Hair Megaspray και αναμενω τα αποτελεσματα.... Ενταξει ξερω πως τα μαρια μαλλια μου δεν θα τα εχω ξανα,περνανε και τα χρονια αλλα θελω να μεινω υγιη και δυνατα οσο περισσοτερο γινεται!!
Πετρής
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2018, 08:25
5
Been thanked: 4 times

Αφου δεν το αποδιδει στην ανδρικη αλωπεκια εχεις δει τον θυροειδη σου??
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Φιλς Πετρη, ο kwstakhs εχει να μπει στο φορουμ 3 1/2 χρονια ;)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Θα έβαλε μαλλιά από τότε ... :lmao
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”