"Σήκωμα" μαλλιών

Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Iasonas έγραψε:Βασιλη θα σου ελεγα να δοκιμασεις με κλειστα ματια το Reuzel. Ειδικα το πρασινο εχει πολυ καλο κρατημα και βγαινει ευκολα απο τα μαλλια.
Ιασονα, φαινεται αρκετα κοντα σε αυτο που ψαχνω, αλλα με βαζει σε σκεψεις το bht που περιεχει... Υπερβολικος ισως, αλλα αν θα μπορουσα να το αποφυγω, γιατι οχι; Θα το σκεφτω παντως...
Συστατικα:
Petrolatum, Cera Alba (Beeswax), Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Cera Microcristillina (Microcrystalline Wax), Silica, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Emu Oil, Fragrance (Parfum), Limonene d, Butylphenyl Methyl Propional (Lilial), Linalool, BHT, CI 47000 Yellow 11.
Τηλεμαχε, το εχεις βρει σε καποιο διαδικτυακο καταστημα το συγκεκριμενο;

Σας ευχαριστω και τους δυο.
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Μπιλ ο καθενας ξερει τι ειναι καλυτερο για τον εαυτο του!!!

Οσο για το pomade που εδειξε ο Τηλεμαχος νομιζω οτι το εχει ο Hairmaker.

Επισης κοιτα και το Dax Hair Shaper. Ειναι κατι μεταξυ pomade και κρεμας, δυνατο κρατημα που δεν φευγει με τον ιδρωτα ή με την βροχη ενω ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΟ να το βγαλεις απο τα μαλλια σου. Εγω το χρησιμοποιω πλεον καθε μερα!
Το Ιασονας με Ο
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

εγω οποτε θελω να σηκωθουν τα μαλλια μου ορθια βαζω το χερι στη πριζα :electrician2
loreal professionel tecni atr-head web.το πηρα απο τον Γιαννη(hairmaker). ειναι κατι σαν κερι αλλα με ινες.δεν λαδωνει,δεν βαραινει τα μαλλια και εχει τρομερο κρατημα.
μονο που το εχω βαλει 2 φορες και πριν το νοεμβριο-δεκεμβριο δεν με βλεπω να ξαναβαζω.τα μαλλια μου τα εχω κουρεψει με την μηχανη πολυ κοντα(ΣΥΡΙΖΑ). :D
loreal-professionnel-tecni-art-a-head-web-.jpg
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Alex-V
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 22 Ιαν 2015, 14:40
9
Τοποθεσία: Λαμία
Has thanked: 40 times
Been thanked: 113 times
Ηλικία: 31

Εγω επειδη εχω λεπτη τριχα σχετικα και δεν ειναι κ τοσο πυκνη, δεν με παιρνει να βαλω πομαδες και κερια. Λαδωνουν επιτοπου και δεν γινονται κ ετσι οπως θελω στο στυλ. Εβαζα ζελε και ζελεδακους δυνατους που εκαναν δουλεια, αλλα τους σταματησα. Τωρα βαλω spray. Συγκεκριμενα την swartzhkopf palette. Πραγματικα απιστευτη. Ματ στυλ οπως θελω, χωρις να φαινονται αραια τα μαλλια και στεκονται εκει που θελω.

Ειμαι και 23 χρονων. Καταλαβαινετε, εχω λιγο "καγκουριστικο" μαλλι τρεντυ για τα πιπινια :xp1
Nobody is perfect. My name is nobody.
stavros s
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 23 Αύγ 2015, 17:25
8

}:) Εμένα που το μαλλί μου είναι σαν σκαντζόχοιρος.....έχετε να μου προτείνετε κάποια κρέμα...για ίσιωμα;;; }:)
Koulis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 29 Αύγ 2015, 01:43
8

}:) >:{ :'( Εγω παιδια εχω φαει ολο το ιντερνετ να βρω πομαδες pomades κερια η οπως αλλιως θελετε να τα πειτε αλλα δε βρισκω τιποτα περα απο 1-2 ακριβα!!! ελληνικα site . Ξερει κανεις αν τα κομμωτηρια πουλανε τετοια προιοντα η καποιου αλλου ειδους καταστηματα ????? Bοηθηστε plss
Άβαταρ μέλους
herco
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 6407
Εγγραφή: 04 Σεπ 2013, 14:12
10
Has thanked: 12159 times
Been thanked: 12133 times
Ηλικία: 53

Δεν γνωριζω που μενεις - ουτε τι θεωρεις ακριβο - αλλα πομαδες βρισκεις σχεδον παντου και σε τιμες πολυ κοντα σε αυτες του εξωτερικου. Στους "Χοντους" αλλα και στους χοντρεμπορους στο Κεντρο της Αθηνας (πχ Μιχαηλιδης) θα βρεις ενω καλη συλλογη εχει και το hairmaker
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Εγώ προσωπικά ψωνίζω από το Δάφνη προιόντα για τα μαλλιά!!!
Έχει πάρα πολλές επιλογές και είμαι σίγουρος ότι θα βρεις αυτό που ψάχνεις.
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
barberian
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 09 Μάι 2015, 13:36
8

Koulis έγραψε:}:) >:{ :'( Εγω παιδια εχω φαει ολο το ιντερνετ να βρω πομαδες pomades κερια η οπως αλλιως θελετε να τα πειτε αλλα δε βρισκω τιποτα περα απο 1-2 ακριβα!!! ελληνικα site . Ξερει κανεις αν τα κομμωτηρια πουλανε τετοια προιοντα η καποιου αλλου ειδους καταστηματα ????? Bοηθηστε plss

Ριξε μια ματια εδω ισως βρεις αυτα που ψαχνεις.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος herco την 22 Σεπ 2015, 16:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Προσαρμογη link - Φιλε μου προσπαθουμε να μην βαζουμε "χυμα" τα links στα post μας ;-)
koulalexis
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: 08 Φεβ 2014, 17:15
10
Τοποθεσία: Κατερίνη / Θεσσαλονίκη
Has thanked: 66 times
Been thanked: 20 times
Ηλικία: 54
Επικοινωνία:

Παίδες είχα την εντύπωση ότι η Brylcreem είχε εξαφανιστεί από την προηγούμενη ακόμη συσκευσία της, που τη βρίσκουμε και κυρίως στη θεσσαλονικη;;;
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”