"Σήκωμα" μαλλιών

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
rigell
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 28 Μαρ 2017, 05:18
7
Has thanked: 7 times
Been thanked: 148 times

Alex-V έγραψε:
Randyman έγραψε:Τρομερο. Σε στεγνο μαλλι παντα και αρκετα φτηνο.
Το αγορασα, δυστυχως ομως, δεν ειναι για την δικια μου τριχα :( τα κραταει στην αρχη και μετα τα μαλλια μου μαλακωνουν υπερβολικα πολυ και πεφτει το κρατημα τελειως κατω. Εννοειται σε στεγνα το δοκιμασα και δεν εβαλα 10 κιλα :P

Αντιθετως στον αδερφο μου τα κραταει απιστευτα. Του το εκανα δωρακι και εχει και μπολικο μεσα. Θα του βγαλει καιρο.
Schwarzkopf OSIS+ Mess Up
Το συγκεκριμένο προϊόν σου δίνει ένα απίστευτο ματ αποτέλεσμα και με πολύ κάλο κράτημα.
Επίσης έχει και πολύ ωραίο άρωμα.
Άβαταρ μέλους
Randyman
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1257
Εγγραφή: 21 Ιαν 2017, 15:10
7
Has thanked: 2026 times
Been thanked: 1908 times
Ηλικία: 38

Πανάκριβο.
Εικόνα
stergios

Γεια χαρα παλληκαρια! Ο κοτσος μπηκε σε μπωλ για hht! :D
Το ιδανικο θα ητανε κατι μεχρι 10€ γυρω στα 100 ml που να ναι ματ, να χει καλο κρατημα αλλα οχι τουβλο, να ξεπλενεται ευκολα με νερο και το κυριοτερο να μη λαδωνει τα μαλλια και να μην ειναι τσερνομπιλ!

Ειχα παρει πριν πολλα χρονια ενα κερι κομμωτηριου γυρω στο 20€ κ οταν περνουσες μετα απο καποια ωρα το χερι μεσα στα μαλλια, λαδωνε το χερι!
sonic13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2016, 02:59
7
Been thanked: 6 times

Λοιπόν δυο επιλογές μετά από πολύ καιρό ψαξιματος. Hanz de fuko claymation η uppercut deluxe featherweight. Το πρώτο έχει κ συστατικά που κάνουν καλό στην τρίχα και τα δυο είναι υδρατοδιαλυτα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος herco την 19 Οκτ 2017, 17:46, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλω αφαιρεσε την υπογραφη σου στο tapatalk ;)
aloutos
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: 16 Μαρ 2018, 12:38
6

Wazzaa έγραψε: 27 Αύγ 2014, 13:44 Καλησπέρα στην όμορφη παρέα.

Είδα ότι δεν υπάρχει κάτι παρόμοιο(αν υπάρχει, συγχωρήστε με). Έλεγα να ανοίξω ένα άρθρο που να αφορά γενικώς τα είδη που κάποιοι μπορεί να χρησιμοποιούν για να σηκώσουνε τα μαλλιά τους. Από κερί, ζελέ, λακ :beah2 ή τσίχλα (πάστα).
Δεν ξέρω πόσοι από εσάς χρησιμοποιείται και γνωρίζεται πάνω στο θέμα αλλά θα ήτανε καλό να μοιράστούμε πράγματα για αυτό.

Κάνοντας την αρχή θα πω ότι χρόνια (όντας στο σχολείο) χρησιμοποιούσα σχεδόν κάθε μέρα ζελέ. Κυρίως ότι υπάρχει στο Super Market.
Αφού το σταμάτησα μπορώ να πω ότι χρησιμοποιώ μια φορά την βδομάδα και αν. Παρόλ'αυτά, έψαχνα χρόνια για ένα καλό ζελέ και τελικά πριν από δύο χρόνια το βρήκα στα ζελέ που ονομάζονται τσίχλες ή πάστες (γιατί η υφή τους μοιάζει με αυτή απότι μου είπανε).
Είχα βρει το καλύτερο προιόν στα Hondos το οποιό ήτανε αυτό .
Φαντάζομαι πολύ δεν θα το γνωρίζεται. Η τιμή του ήτανε στα 25 Ευρώ αλλά μπορούσα να πω ότι ήτανε ότι καλύτερο είχα δοκιμάσει.
Δυστυχώς δεν μπορώ να το βρω ποια και έτσι πήγα σε αυτό .
Δεν είναι το ίδιο καλό αλλά όμως μπορώ να πω ότι οι "τσίχλες" είναι ότι καλύτερο υπάρχει για σήκωμα τον μαλλιών.

Αυτά ήθελα να μοιραστώ μαζί σας. Οποιαδήποτε γνώμη, συμβουλή και οτιδήποτε άλλο είναι παραπάνω από καλοδεχούμενη,

Με εκτίμηση,

Κωνσταντίνος
καλησπερα φιλε..και εγω απο το σχολειο χρησιμοποιουσα ζελε supra απο σουπερμαρκετ με αποτελεσμα να χασω λιγα μαλλια :P

το εχω ψαξει πολυ το θεμα, τι λουκ θελεις να πετυχεις?
οταν θα τα σηκωσεις χρησιμοποιεις πιστολακι,σιδερο μαλλιων κτλπ?
ή απλα βαζεις το προιον απευθειας?

εγω εχω διαφορα προιοντα μαλλιων και τα χρησιμοποιω αναλογα
jojoba crystal wax = wet look
villain gold digger = matte look
nak tough n up = matte look αλλα το χρησιμοποιω μαζι με πιστολακι ή σιδερο μαλλιων
bluebeards revenge pomade = wet look απευθειας μετα το μπανιο με βρεγμενο μαλλι για να τα παρω στο πλαι τα μαλλια δεν ειναι δυνατο για να τα σηκωνει
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αλλά ο Κωνσταντίνος στον οποίο απευθύνεσαι έχει να μπει στο forum πάνω από δυο χρόνια!
Πετρής
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2018, 08:25
5
Been thanked: 4 times

Με κερι απο κομμωτηριο και εγω απογοητευτηκα...Μετ απο ωρα εβγαινε οπως ειπες μια αντιαισθητικη λαδιλα
sonic13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2016, 02:59
7
Been thanked: 6 times

Για καλύτερο λουκ εγώ βρήκα τα προϊόντα που μου χρειάζονται. Βρεγμένα μαλλιά απλώνω Hanz de Fuko gravity paste μετά τα στεγνώνω με πιστολάκι κ περνάω Hanz de Fuko Claymation και από κει και μετά τα κανεις όπως θες καθ όλη τη διάρκεια της ημέρας.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Άβαταρ μέλους
mengiorgos
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 366
Εγγραφή: 19 Ιούλ 2017, 15:48
6
Has thanked: 1275 times
Been thanked: 2388 times
Ηλικία: 41

Reuzel μπλε - water based pomade. Άρωμα, κράτημα, ξέπλυμα.
Αντί να στενοχωριέσαι για το σκοτάδι, άναψε ένα φως.
sonic13
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2016, 02:59
7
Been thanked: 6 times

mengiorgos έγραψε:Reuzel μπλε - water based pomade. Άρωμα, κράτημα, ξέπλυμα.
Ναι αλλά η πομάδα είναι για πιο ”σοβαρά“ λουκ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”