σαπουνια και προιοντα cosmoliva

Απάντηση
dreamer
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: 25 Μάι 2014, 14:37
9
Been thanked: 3 times

αφου λοιπον περασα απο αρκαδι και παπουτσανη σαπουνια,ειπα να δοκιμασω απο βιολογικα προιοντα κατι.ετσι ψαχνοντας βρηκα διαφορα καταστηματα.σε ενα πολυ ενημερωμενο στην θεσσαλονικη βρηκα αυτο.

εχει πολλα προιοντα και καλες τιμες σχετικα.αν και βρηκα καποια ρευστα εγω προτιμησα τα σαπουνια παλι.υποθετω οτι ειναι πιο υγειινα και προσφερονται ολοκληρωμενη περιποιηση σωματος ,μαλλιων και προσωπου.τα χρησιμοποιω και για ξυρισμα οχι μονο σαν προετοιμασια πριν αλλα και σαν σαπουνι-κρεμα για το ξυραφι.κανω ενα αφρο με τα χερια μου ,απλωνω και ξυριζω.δεν εχω κανει καλυτερο ξυρισμα με τοσο απλο τροπο.και δεν ερεθιζομαι σχεδον καθολου.και ακομα που κατι ελαφρυ προκυψει,επουλωνεται σχετικα γρηγορα απο μονο του μετα το πλυσιμο και το κυριοτερο χωρις κοκκινιλες μετα.μπορει να ειναι το σαπουνι η' η αντιδραση που εχει με το δερμα μου η' και τα 2.
αυτα ειναι τα προιοντα σαπουνιου.

δεν ξερω ποσο αγνα ειναι σαν ελαιολαδο βαση αλλα καλυτερα απο τα sodium,sles του εμποριου.μην χειρον βελτιστον.
επειδη το σαιτ ειναι λιγο λιτο δεν βρηκα τα συστατικα.τα αναγραφουν ομως απο εξω στην συσκευασια.
sodium oleate(ελαιολαδο),sodium palmate(φοινικελαιο),glycerin,sodium chloride(αλας),parfum(απο αιθερια ελαια).
η μονη ανυσηχια μου ηταν το τελευταιο ,αν ηταν χημικο αλλα μετα την πρωτη χρηση ειδα οταν στεγνωσε τα ελαια να εμφανιζονται πανω απο το σαπουνι.επιπροσθετα δεν εχει τρελλη μυρωδια,ουτε αφηνει στο δερμα αρωμα.τα συστηνω ανεπιφυλακτα.εχει τα απαραιτητα συστατικα για ενα καλο βιολογικο σαπουνι.το λεω γιατι εχω δει σε αλλα που λεγονται φυτικα να γραφουν τι εχουν limonen ,linalool, χημικα που δεν αρμοζουν σε ενα βιολογικο σαπουνι.
οσον αφορα την προσθηκη φοινικελαιου παορτι διαφημιζει οτι ειναι απο ελαιολαδο σαν βαση,ειναι μαλλον (αποτι εχω διαβασει στο διαδικτυο) γιατι απο μονο του το ελαιολαδο μπορει να αφησει μια ξηροδερμια η' τραβηγμα σε καποιους.

το καλυτερο ειναι οτι ειναι και ελληνικη εταιρεια και μαλλον βιοτεχνια.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Antonis την 25 Μάι 2014, 15:36, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Λόγος: Σε παρακαλώ να ενσωματώνεις τα link σε κάποια λέξη. Το πως γίνεται αυτό μπορείς να το δεις στις συχνές ερωτήσεις στην υπογραφή μου. Φιλικά, Αντώνης.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”