Ινδικά σαπούνια σώματος

Απάντηση
NavalArchitect

Ας αρχίσουμε από αυτό εδώ, το οποίο έχει και λανολίνη παρακαλώ. Κατασκευασμένο στο Bangalore.

Εικόνα

Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Βρήκα Mysore σαπούνι, εδώ

Σόλωνος 97, Αθήνα. Διαβάζω πως θεωρείται απο πολλούς ένα απο τα καλύτερα σαπούνια με σανδαλόξυλο που μπορείς να βρείς.

Έκανα επίσης και μία βόλτα απο Σεβαστουπόλεως και Κορίνθου, η πιάτσα των ινδικών προιόντων, μήπως το βρώ και εκεί φθηνότερα, αλλά δυστυχώς δε το είχαν. Μου είπε ένας κύριος πως θα το φέρει σε κανα μήνα, μα δεν είμαι απόλυτα σίγουρος αν κατάλαβε για ποιό ακριβώς σαπούνι του μιλούσα :xp1 ( είχε ένα ύφος όπως ο βουσμάνος που βρήκε το μπουκάλι της cocacola στο "και οι Θεοί τρελάθηκαν" )




ΥΓ. Δε ξέρω αν έπρεπε να γράψω τα παραπάνω στο "ψωνίζοντας στην Αθήνα". Σκέφτηκα να το συνεχίσω στο νήμα που είχε ήδη ανοίξει ο Κωνσταντίνος.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Ρε θηριο πως τα ξετρυπωνεις;
Το Ιασονας με Ο
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ποιός μιλάει.. :winkcool
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Πρέπει να προειδοποιήσω τον υποψήφιο αγοραστή πως στο θέμα "άρωμα" το Mysore δεν αστειεύεται καθόλου.
Είναι ίσως το πιό βαρύ σε άρωμα σαπούνι που ξέρω μέχρι στιγμής, μυρίζει "Ινδία" πέρα για πέρα και αν κάποιος θέλει να νιώσει έστω και λίγο μαχαραγιάς ας το δοκιμάσει.
Στο ντούζ δημιουργεί μιά φίνα κρεμώδη και καλυπτική σαπουνάδα όπως με είχε συνηθίσει και το Αtkinsons μόνο που εδώ θα έλεγα πως είναι λιγάκι καλύτερα τα πράγματα.
Δυστυχώς το σαπούνι είναι κομμένο στα 75γρ.( δε βρήκα την 150γρ. συσκευασία που δείχνει παραπάνω ο Κων/νος ) και σ'αυτό χάνει απο τα 100άρια και τα 125αρια που κυκλοφορούν.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”