Atkinsons bath soaps

Άβαταρ μέλους
Iasonas
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3663
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2012, 14:34
11
Has thanked: 830 times
Been thanked: 2604 times
Ηλικία: 30

Πηρα πριν απο καποιο καιρο απο τον Πατιστα δυο σαπουνια της εν λογο εταιριας, το σανδαλοξυλλο και το green fragrance (3 γιουρα εκαστο). Προς το παρων εχω δοκιμασει μονο το σανδαλοξυλο και ηρθε η ωρα να γραψω τις εντυπωσεις μου.

Μεχρι τωρα ειναι οτι καλυτερο σε σαπουνι μπανιου, ο αφρος που δημιουργει εινια τοσο σφιχτος και πλουσιος που σου ερχεται να ριξεις και ενα ξυρισμα (στη μουρη, μην παρεξηγηθουμε :bigsmilie ), το αρωμα του ωραιο και διακριτικο κανοντας ολο το μπανιο να μυριζει ευχαριστα ακομη και μιση ωρα μετα το μπανιο και οι καθαριστικες- ενυδατικες του ιδιοτητες πολυ καλες. Το αρωμα του θυμιζει το κοκκινο το Proraso (αυθεντικο σανδαλοξυλο) αλλα στο πιο powdery, προσωπικα το βρισκω απιστευτο!

Συνοπτικα μπορω να πω οτι ειναι ακριβουτσικο αν συγκριθει με αλλα σαπουνια της αγορας, ωστοσο μπορω να πω οτι αξιζει τα λεφτα του 100%!!!

ΥΓ 1: Εχει ως βαση το tallow και το coconut oil
ΥΓ 2: Ευχαριστω τον Κωνσταντινο που μας ενημερωσε για την ποιοτητα των συγκεκριμενων σαπουνιων και τον Γιαννη που με ενημερωσε οτι τα πουλαει ο Πατιστας.
Το Ιασονας με Ο
nikos.a

Μυριζουν οντως φανταστικα τα συγκεκριμενα! Τα ειχα δει κι εγω οταν ειχα παει Πατιστα, αλλα αυτον τον καιρο εχω βολευτει με τα Aromatics( Magnolia, Musk) του Παπουτσανη.
Άβαταρ μέλους
andreas_t
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 95
Εγγραφή: 21 Ιαν 2013, 07:56
11
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Το σανδαλόξυλο είναι απλά ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ! Το δοκίμασα πριν λίγο καιρό και τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Ιάσων!
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Eνθουσιασμένους σας βλέπω. Ας περάσω μιά βόλτα και γω απο την Ευριπίδου... 8)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Είναι δύο μέρες τώρα που πλένομαι με το Αtkinsons και αρωματικά μου αρέσει πολύ. Επειδή όμως δεν είχα πλυθεί ξανά με σαπούνι ( ...στιγμές αμηχανίας, σιωπή....) αλλά μόνο με αφρόλουτρα και υγρά κρεμοσάπουνα ( το έσωσα ) θέλω να ρωτήσω, ξερετε που οφείλεται αυτή η κολλώδης μεμβρανοειδής αίσθηση στο δέρμα στο τέλος του μπάνιου που κρατά λίγα δευτερόλεπτα ?
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
dimitris
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4142
Εγγραφή: 08 Μάι 2012, 09:04
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 149 times
Been thanked: 1807 times
Ηλικία: 47

κολλώδης μεμβρανοειδής αίσθηση
Το σαπούνι του Alien...
Ερασιτέχνης σαπωνοποιός
Συχνές ερωτήσεις για το φόρουμ
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Απο την πολύ καλή ιδέα που μας έδωσε ο Γιακουμής, ορίστε το Αtkinsons sandal wood στο CosDNA.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ψάχνοντας στο λιμάνι για σαπούνια Atkinsons Sandalwood και αφού είχα στο μυαλό μου να πάρω αρκετά αν η τιμή με συμφέρει τελικά έπεσα πάνω σε μία πολύ ενδιαφέρουσα σελίδα.

Atkinsons Sandalwood σε αφρόλουτρο και σε gel .

Σήμερα θα προσπαθήσω να περάσω απο Πατίστα που φέρνει τα σαπούνια και ελπίζω να τα βρώ εκεί.
Δεν έχετε τα απαραίτητα δικαιώματα για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτή τη δημοσίευση.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Ηλία, σαπούνια έχει αλλά για τις συγκεκριμένες συσκευασίες το βλέπω χλωμό.
Αν περάσεις και τα έχει ενημέρωσε.
Ειδικά το υγρό σαπούνι σανδαλόξυλο φαίνεται πολύ καλό.
if you have a great shave you have a great day
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Ok Γιάννη, θα σ'έχω στο νού μου, έτσι κι αλλιώς θα πήγαινα για τα σαπούνια.
Μόνο εκεί τα βρίσκω και όσοι φίλοι δε τα έχετε δοκιμάσει ακόμα να το κάνετε !! Ειδικά το χειμώνα είναι ένα και ένα. Ζεστό ντουζάκι με Atkinsons Sandalwood, ...δε λέω τίποτα άλλο, θα με θυμηθείτε. 8)


Να ξέρεις όμως πως είναι αφρόλουτρο το συγκεκριμένο που σ'ενδιαφέρει και όχι κρεμοσάπουνο χεριών, (σε περίπτωση που μπερδεύτηκες).
Απλά πέσαμε στη νέα μοδα να βάζουν αντλία και στα αφρόλουτρα..

Όσο αφορά τα σαπούνια, τελικά δε συμφέρει, προς το παρον, η αγορά απ'έξω. Η διαφορά είναι αμελητέα στο συνολικό ποσό μαζί με τα μεταφορικά. Τί να το κάνεις να πάρεις τρία σαπούνια, το πολύ, παραπάνω και να πρέπει να περιμένεις δέμα ?
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”