Atkinsons bath soaps

Άβαταρ μέλους
Harry
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4711
Εγγραφή: 14 Σεπ 2012, 20:30
11
Τοποθεσία: Αθήνα
Has thanked: 5732 times
Been thanked: 6979 times
Ηλικία: 49

Πιστεύω ότι είναι αρκετά πρακτική η αντλία, ειδικά αν έχεις μικρά παιδιά που μπορούν να αδειάσουν ένα μπουκάλι κάθε φορά που πλένονται. Προσωπικά όμως προτιμάω το κλασσικό σαπούνι. Ως γνωστόν έχουμε έφεση στην παράδοση.

Να προσθέσω ότι μετά από τα πολύ καλά λόγια που διάβασα (κυρίως από τον Ηλία), δοκίμασα το σαπούνι μπάνιου της Atkinsons με άρωμα σανδαλόξυλο. Πράγματι είναι πάρα πολύ καλό το δε άρωμα, εξαιρετικό.
Βέβαια και το σαπούνι του Παπουτσάνι (στο ¼ της τιμής) δεν νομίζω ότι υστερεί όσον αφορά τις ιδιότητες.
Χάρης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Αυτό είναι το μείον τους. Δυστυχώς τσιμπάνε στο πορτοφόλι και το'χω ξαναπεί.
Γι'αυτό και σπάω το σερί με σαπούνια του Παπουτσάνη για να ξελαχανιάζει η τσέπη μου.
Ας έβγαζε όμως ο Παπουτσάνης ένα όμοιο σε άρωμα σαπούνι, ( τόσο δύσκολο τους είναι ρε γμτ >:) ? ) και δε θα λοξοκοιτούσα στα ξένα.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Ηλίας έγραψε:Ok Γιάννη, θα σ'έχω στο νού μου, έτσι κι αλλιώς θα πήγαινα για τα σαπούνια.
Μόνο εκεί τα βρίσκω και όσοι φίλοι δε τα έχετε δοκιμάσει ακόμα να το κάνετε !! Ειδικά το χειμώνα είναι ένα και ένα. Ζεστό ντουζάκι με Atkinsons Sandalwood, ...δε λέω τίποτα άλλο, θα με θυμηθείτε. 8)


Να ξέρεις όμως πως είναι αφρόλουτρο το συγκεκριμένο που σ'ενδιαφέρει και όχι κρεμοσάπουνο χεριών, (σε περίπτωση που μπερδεύτηκες).
Απλά πέσαμε στη νέα μοδα να βάζουν αντλία και στα αφρόλουτρα..

Όσο αφορά τα σαπούνια, τελικά δε συμφέρει, προς το παρον, η αγορά απ'έξω. Η διαφορά είναι αμελητέα στο συνολικό ποσό μαζί με τα μεταφορικά. Τί να το κάνεις να πάρεις τρία σαπούνια, το πολύ, παραπάνω και να πρέπει να περιμένεις δέμα ?
Ok Ηλία, για κρεμοσάπουνο το πέρασα αλλά έτσι και αλλιώς πρέπει να σκίζει σε μυρωδιά.
Κοίταξε και αν έχει θα πεταχτώ να πάρω ένα.
if you have a great shave you have a great day
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Πριν απο λίγο πέρασα Γιάννη. Δυστυχώς δε το φέρνουν αλλά μου είπε η κοπέλα πως θα ρωτήσει μήπως και...στην επόμενη παραλαβή.
Δεν είναι ανέφικτο πάντως. Εφ'όσον φέρνουν κωδικούς απο τη συγκεκριμένη εταιρεία ίσως να μας κάνουν τη χάρη.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Giannis
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2537
Εγγραφή: 22 Ιαν 2009, 16:13
15
Has thanked: 1038 times
Been thanked: 1249 times

Ηλία ευχαριστώ, το περίμενα, οπότε ας περιμένουμε και αν φέρει τίποτα εδω είμαστε
if you have a great shave you have a great day
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Έχω πολύ ευχάριστα νέα ! Λαμπρά νέα ! :dance

Λοιπόν, έστειλα email για να μάθω το κόστος των μεταφορικών απο Ιταλία για τα αφρόλουτρα και τζελ Atkinsons Sandalwood.

Με μεγάλη μου χαρά σας ανακοινώνω πως τα στέλνουν σχεδόν τσάμπα ! ! ! Μόνο 17,90 ευρώ για ένα τεμάχιο με όριο βάρους το 1Kg. και 0,90 λεπτά για κάθε επιπλέον τεμάχιο.

SUPER :dance3 !!!

Δηλαδή για να πάρεις ένα αφρόλουτρο των 3.3 ευρώ δίνεις επιπλέον 17,9 ευρώ, μόνο ( ! ) και αν θες για παράδειγμα τρείς συσκευασίες τζελ 250ml χ 3 ( να μη ξεπεράσουμε και το κιλό ) θα δώσεις μόνο ΜΟΝΟ 32,6 ευρώ !
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
digibill
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1296
Εγγραφή: 02 Απρ 2014, 15:20
9
Τοποθεσία: Πολίτης του κόσμου
Has thanked: 2205 times
Been thanked: 2875 times
Ηλικία: 40
Επικοινωνία:

Κάτι πρέπει να παίζει με τα ιταλικά ταχυδρομεία Ηλία (εκτός κι αν όλοι οι Ιταλοί πωλητές είναι λαμόγια). Και στο eBay και σε ιταλικά e-shops, τα μεταφορικά είναι φωτιά και λαύρα!
jobous
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 25 Δεκ 2013, 16:27
10
Τοποθεσία: Ραφήνα
Has thanked: 74 times
Been thanked: 67 times
Ηλικία: 45

Παιδιά , επειδή εδώ και καμιά εικοσαριά ημέρες , ίσως και παραπάνω , ο Πατίστας δεν έχει σαπουνάκια Sandalwood, έχει κάποιος καμιά ιδία απο που μπορούμε να προμηθευτούμε σαπουνάκια , εκτός απο τον γνωστό μέρος στο ebay με τα τρελά ταχυδρομικά ???
Γιάννης
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Δύσκολο μου φαίνεται να βρείς απο αλλού. Υπομονή μέχρι να ξαναστοκάρει ο Πατίστας. Δε τα έχω βρεί σε άλλον και στο ebay δε la-y.
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
tolis7
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: 07 Φεβ 2017, 00:17
7
Has thanked: 60 times
Been thanked: 328 times

Atkinsons Sandalwood που βρισκουμε ? πατιστας ξαναεφερε?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”