Ποιά αφρόλουτρα πέρασαν απο πάνω σας ?

Άβαταρ μέλους
Kostas1979
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 412
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2013, 13:51
10
Has thanked: 11 times
Been thanked: 52 times

Εγώ πάλι με το Sanex Hydrating, έχω καταλήξει. Ουδέτερο, φοβερή ενυδάτωση.
Amat Victoria Curam
macho
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δάσκαλος Ξυρίσματος
Δημοσιεύσεις: 5173
Εγγραφή: 23 Ιουν 2014, 19:15
9
Has thanked: 16341 times
Been thanked: 17333 times

Εχω χρησιμοποιησει απειρα αφρολουτρα αλλα εχω καταληξει σε ενα λογω αρωματος felce azzurra uomo cool blue. ;)
desperado
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1437
Εγγραφή: 23 Ιούλ 2014, 23:22
9
Has thanked: 3820 times
Been thanked: 4323 times

Ένα πολύ καλό είναι το tol velvet - hygienic shower της Pharmasept. Είναι σε άσπρο δοχείο με μπλε επιγραφή. Υπάρχει και συσκευασία του 1 λίτρου που είναι σαφώς πιο οικονομικό. Γράφει οτι είναι για σώμα, πρόσωπο και ευαίσθητη περιοχή. Δεν ερεθίζει με τίποτα! Πωλείται στα φαρμακεία (αν δεν υπάρχει, ζητήστε το) και έχει και για παιδιά (πράσινη επιγραφή). Το άρωμα ελαφρύ, "μωρουδιακό".
Θοδωρής

"Keep your friends close, but your enemies closer" - The Godfather
Άβαταρ μέλους
Wazzaa
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1226
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2014, 17:55
9
Τοποθεσία: Αθήνα Γαλάτσι
Has thanked: 795 times
Been thanked: 1061 times
Ηλικία: 31

Δηλαδή εμένα που μου αρέσει μόνο το Wash & go από όσα έχω δοκιμάσει, είμαι για κλάμματα ???
Δεν έχω δοκιμάσει πολύ "περιέργα" βέβαια...
Κωνσταντίνος

Όσο πιο πολλά ενδιαφέροντα έχει ένας άνθρωπος τόσο πιο πολύ καλυτερεύει και τον εαυτό του.

Μου αρέσει να φροντίζω ότι αγαπάω.
Κωνσταντίνος 2015
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Το felce azzurra uomo cool blue που αναφέρει πιο πάνω ο φίλος Μάχος το ξαναμύρισα χτες και μπορώ να πώ οτι είναι καθαρό φουζέρ.Έχει μυρωδιά φτέρης με κάτι μπλέ.

Σήμερα έκανα μπάνιο χρησιμοποιώντας το αφρόλουτρο brut που πήρα από τον Χαρμάνη.Πολύ ωραίο αν και δεν είχε το κλασσικό άρωμα brut.Έφερνε λίγο αλλά δεν ήταν ίδιο.Το άρωμα ήταν καθαρό φουζέρ.Πράσινο γλυκό φουζέρ.Θυμίζει κολώνια και μπάνιο από δεκαετία 90 και πιθανώς και πιο πρίν.Διάρκεια παρατήρησα,αλλά η έντασή του ήταν μούρλια.Τρομερό.Θα τολμούσα να πώ οτι είναι ο ορισμός του πράσινου,μη γήινου φουζέρ.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
__Nikolas
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: 23 Νοέμ 2015, 17:55
8
Has thanked: 7318 times
Been thanked: 9858 times
Ηλικία: 54

Το αφρόλουτρο Brut που πηρα κι εγω απο τον Χαρμανη πριν λιγες εβδομαδες μου θυμιζει μια πιο light εκδοση του Badedas Noir που ειχα μαζι μου ως νεοσσύλεκτος τον Ιούλιο του 1993 :character-oldtimer: .
any shave you can walk away from, is a good shave!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27195 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Κανένα αφρόλουτρο.
Σαπούνια σώματος και μαλλιών καθώς και αποσμητικά βιολογικά αποκλειστικά. Για μένα και την οικογένεια εδώ και χρόνια. Το ίδιο ακολουθώ με τα σαπούνια ξυρίσματος.
Αρκετά χημικά απορροφά ο οργανισμός μας απο παντού απο την παιδική μας ηλικία, ας τα περιορίσουμε ολίγον τι.
Άσε που εξαφανίστηκαν οριστικά ξηροδερμίες, πυτιρίδα, ερεθισμοί και πρησμένοι αδένες στις μασχάλες.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
dragonace
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 50
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2014, 16:16
9
Τοποθεσία: Ηράκλειο
Has thanked: 67 times
Been thanked: 165 times

Εδω κ 1.5 χρονο σανεξ με 0% παραμπενς
Άβαταρ μέλους
bill3377
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1374
Εγγραφή: 12 Μαρ 2015, 17:27
9
Τοποθεσία: Τρίκαλα
Has thanked: 21442 times
Been thanked: 3958 times
Ηλικία: 47

Vavous έγραψε:Κανένα αφρόλουτρο.
Σαπούνια σώματος και μαλλιών καθώς και αποσμητικά βιολογικά αποκλειστικά. Για μένα και την οικογένεια εδώ και χρόνια. Το ίδιο ακολουθώ με τα σαπούνια ξυρίσματος.
Αρκετά χημικά απορροφά ο οργανισμός μας απο παντού απο την παιδική μας ηλικία, ας τα περιορίσουμε ολίγον τι.
Άσε που εξαφανίστηκαν οριστικά ξηροδερμίες, πυτιρίδα, ερεθισμοί και πρησμένοι αδένες στις μασχάλες.
Αν και off topic, μπορείς να προτείνεις κανένα καλό σαπούνι για μαλλιά και κανένα βιολογικό αποσμητικό; Από σαπούνια σώματος κυκλοφορούν πολλά αλλά για κεφάλι, δύσκολα βρίσκεις. Για βιολογικά αποσμητικά δεν το έχω ψάξει και πολύ.
Βασίλης
Η ζωντανή ψυχή τα θέλει όλα!
Άβαταρ μέλους
Vavous
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 5892
Εγγραφή: 06 Ιούλ 2015, 11:30
8
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη - Aθήνα
Has thanked: 27195 times
Been thanked: 38807 times
Ηλικία: 54

Βασίλη, τα προϊόντα Herbana που τα βρίσκεις στο Etsy.com είναι Ελληνικά και πολύ καλά. Βέβαια τα τοπ shampoo bars τα φτιαχνουν δυο κύριοι συμφορουμίτες αλλά δεν τα εμπορεύονται.
Αποσμητικά μου ταίριαξαν όλα της Speick.
Ανδρέας, Μ.Δ.
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”