Σαμπουάν

Απάντηση
vaggelisg22
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 22 Ιαν 2013, 06:48
11

Μου φάνηκε καλό το jojoba shampoo της dessert essence και σκέφτομαι να το παραγγείλω...Απο ποιό site είχες παραγγήλει εσύ;
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Τον τελευταίο καιρό (περίπου 3 μήνες) και μετά την υπόδειξη του Ηλία, χρησιμοποιώ το καραβάκι του Παπουτσάνη με χαμομήλι. Μου αρέσει και ως άρωμα και το ότι είναι ελληνικό, δεν αφρίζει τόσο πολύ όπως το ultrex (που απότι διαβάζω στις πρώτες δημοσιεύσεις μάλλον δεν είναι απαραίτητα κακό) και γενικότερα μου αρέσει πάρα πολύ. Μαζί με το καραβάκι αφρόλουτρο που έχω, με έχει κερδίσει ο Παπουτσάνης γενικότερα.

Εικόνα
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Χαίρομαι που σου άρεσε Αντώνη. Έχει και σε μένα πιάσει μία μόνιμη θέση στο μπάνιο και δε μου κάνει όρεξη να χρησιμοποιήσω κάποιο άλλο. Με έχει καλύψει σε όλους τους τομείς και δεν έχει τίποτα να ζηλέψει απο τα σαμπουάν των άλλων σαπουνο-βιομηχανιών.
Άρωμα, ελαφρύ, δροσερό χαμομήλι. Υφή, παχύρευστη, κάπως κρεμώδης. Δεν είναι πάντως σε καμμία περίπτωση "νερό" ( λέγε με Johnsons&Johnsons ) Αφρισμός, εύκολος και όσο πρέπει. Τιμή, ασυναγώνιστη.

ΥΓ. Γιατί δεν ασχολήθηκε ποτέ ο Παπουτσάνης με σαπούνια και στικς ξυρίσματος ? ( ρητορικό ) ;)
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
zouve
Δημοτικό
Δημοτικό
Δημοσιεύσεις: 369
Εγγραφή: 02 Ιαν 2013, 13:01
11
Τοποθεσία: Αγία Βαρβάρα
Has thanked: 59 times
Been thanked: 111 times
Ηλικία: 39

εγώ παιδιά έφτιαξα σαπουνάκι για τα μαλλιά με δαφνέλαιο δικής μου παραγωγής, ελαιόλαδο, καστορέλαιο, έλαιο καρύδας, μπύρα και αιθέριο έλαιο δενδρολίβανο.
βρίσκεται σε στάδιο ωρίμανσης σε κανένα μήνα και κάτι θα ξέρω αποτελέσματα !!!
Ηλίας
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 4167
Εγγραφή: 02 Αύγ 2013, 15:25
10
Has thanked: 5730 times
Been thanked: 5632 times

Έχω ακούσει πως το δαφνέλαιο είναι "φάρμακο" για την ενδυνάμωση της τρίχας. Τη μπύρα φαντάζομαι την έβαλες για τη μαγιά της ή όχι ? Που επίσης έχει ευεργετικά αποτελέσματα.

Καλή επιτυχία !!!
Για δύο πράγματα δε πρέπει να στεναχωριόμαστε..
Γι'αυτά που γίνονται και γι'αυτά που δε γίνονται.
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26271 times
Been thanked: 25719 times

Όταν με το καλό είναι έτοιμο, κάνε μια παρουσίαση σε ένα νέο νήμα.
Άβαταρ μέλους
crusader
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: 07 Αύγ 2013, 16:23
10
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Ηλικία: 49

vaggelisg22 έγραψε:Μου φάνηκε καλό το jojoba shampoo της dessert essence και σκέφτομαι να το παραγγείλω...Απο ποιό site είχες παραγγήλει εσύ;
καθυστερημένη απάντηση: απο iherb.com
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Εχω το εξης θεμα με τα σαπουαν. Οποιο και αν εχω χρησημοποιησει σαπουνι η σαπουαν μια ωρα μετα το λουσιμο γυαλιζει απο το πολυ λαδι το sculp και το κουτελο.( Εχω μεγαααααλο κουτελο). Κουρευομαι κοντα δεν εχω μαλλια γυαλιζω κιολας μιλαμε σκετος προβολεας αλλα το χειροτερο ειναι οτι γινονται και τα καπελα μου χαλια. Ισως το μονο που κραταει λιγο περισσοτερο νε ειναι το ουλτρεξ αλλα αυτα τα πραματα δεν τα βαζω στο κεφαλι μου. Εχει να προτεινει καποιος κατι? Αλλιως θα βαζω την πουνδρα της γυναικας μου.
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Άβαταρ μέλους
rhtoras
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 2708
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2012, 16:12
11
Has thanked: 2646 times
Been thanked: 1669 times

Σου έχω εγώ 2 λύσεις αλλά η μία είναι κάπως "αλμυρή" για να τη δοκιμάσεις.Μια λύση είναι να βάζεις μετά το μπάνιο τάλκ,ενώ η άλλη είναι το σαμπουάν με δενδρολίβανο της weleda.Το εν λόγω σαμπουάν δεν αφρίζει πολύ,είναι σχετικά δύσκολο να βρεθεί και αφρίζει ελάχιστα.Δεν αφήνει τίποτα πίσω του,ενώ η προτόγνωρη αίσθησή του ίσως σε ξενίσει.Χρειάζεται μικρή ως μεσαία ποσότητα σαμπουάν,με τα συστατικά του να είναι όλα υπέροχα.
https://unchained-gnu.gr Βάλτε linux που είναι δωρεάν, ελαφρύ και κάνει ο,τι θέλετε.
oneirofono.gr Το καλύτερο e-steki.

Φυσικά δε θέλω να ξεμείνω από: gillette κρέμα ξυρίσματος και oldspice asl.
Άβαταρ μέλους
ch2700
Λύκειο
Λύκειο
Δημοσιεύσεις: 1735
Εγγραφή: 28 Μάι 2012, 11:24
11
Has thanked: 672 times
Been thanked: 1639 times

Ευχαριστω. Δηαλαδη δεν βρισκετε ουτε στο διαδυκτιο? Μηπως να το παραγκειλω καπου σε φαρμακειο κλπ?
Nikos
Robert Williams 8/8, Robert Williams "Purist",Koyei 13/16, C.Mayers & Son 13/16, Friodur 5/8, T.R.Cadman "Bengall", Dubl duck "Special No 1" 6/8, Kropp 13/16, Dovo Best Quality 5/8
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”