Ξύρισμα κεφαλιού. Το έχετε δοκιμάσει;;

Άβαταρ μέλους
ΚΩΣΤΑΣ Η2Ο
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2016, 18:42
7
Τοποθεσία: Νάξος
Has thanked: 889 times
Been thanked: 295 times
Ηλικία: 57
Επικοινωνία:

Αυτό έπρεπε να το κάνεις στην αρχή του Καλοκαιριού, να μαυρίσει το κεφάλι από τον ήλιο αλλιώς τώρα θα είσαι σαν την μύγα μες στο γάλα στην παραλία :)
Ρε συ θηρίο με σαβέτα...;
Μπράβο!
Ι.Χ.Θ.Υ.Σ
Άβαταρ μέλους
akis_peiraias
Εξειδίκευση
Εξειδίκευση
Δημοσιεύσεις: 3809
Εγγραφή: 14 Νοέμ 2015, 15:54
8
Τοποθεσία: Πειραιάς !!!
Has thanked: 18547 times
Been thanked: 15729 times
Ηλικία: 54

Ειλικρινά Αντώνη είσαι για παράσημο. Δεν τολμώ να σκεφτώ να κάνω το κεφάλι με σαβέτα. Μέχρι open comb πάω ....
Δύο πράγματα αξίζουν στη ζωή, η λεβεντιά και το χαμόγελο !
Άβαταρ μέλους
Antonis
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 10546
Εγγραφή: 15 Δεκ 2011, 20:57
12
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Has thanked: 26269 times
Been thanked: 25719 times

Η Vanta είναι πραγματικά αρκετά ήπια για σαβέττα και στοιβαρή, οπότε δεν έκανα και κανέναν άθλο.
stereo
Νήπιο
Νήπιο
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: 13 Σεπ 2016, 10:50
7
Has thanked: 17 times

Χαιρετε κυριοι,

Διαβαζω καιρο το φορουμ σε διαφορα θεματα ,πρωτο μου ποστ οποτε καλως σας βρηκα επισημα.
Ξυριζω το κεφαλι εδω και 4-5 χρονια 2 φορες την εβδομαδα.Χρησιμοποιω DE με διαφορα ξυραφια και διαφορα κοψιματακια που και που αν βιαζομαι συνηθως η με καποια ξυραφια .

Αυτο που θελω να με συμβουλεψετε ειναι τι να κανω για τη λιπαροτητα . Γενικα εχω λιπαρο δερμα αλλα μετα απο ξυρισμα για μια μερα πρεπει να πλυνω το σκαλπ 2 3 φορες για να μην ειναι εμφανες.
Εχω χρησιμοποιησει μονο κρεμες (cella,Truefitt & Hill,TOBS) και για after shave διαφορα οπου εχω παρατηρησει οτι τα μπαλμ με αρωμα μου κανουν πιο πολυ λαδιλα και οι λοσιον καινε και κοκκινιζουν δεν κανουν αμεσως λαδιλα αλλα κι αυτες κανουν μετα.

Επειδη τελειωνει η τελευταια cela σκεφτομαι να δοκιμασω σαπουνι για πρωτη φορα. Καλυτερα καποιο χωρις ζωικο λιπος θα βοηθησει?(απ οτι εχω ψαξει) Και καποια αλλη συμβουλη αν εχει καποιος ευπροσδεκτη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Καθαριότητα και περιποίηση σώματος και μαλλιών”